זו הייתה השנה של ליאור נרקיס. ניכר שבכל מקום שמעו אותו או שמעו עליו. הזמר, שכבר 30 שנים חורך את הבמות, יצא השנה להילחם על דעת הקהל העולמית, ובעיקר- הישראלית. מאז ה7 באוקטובר הוא לא נח. הוא ירד לשטח לשמח לוחמים, חיתן זוגות בתנאי מלחמה והוציא מיני אלבום דואטים עם אומני ישראל כמיזם חתונות שהקים עם זוגתו, ספיר ועם בית חב"ד סביון. בחמישי הקרוב הוא חוזר למגרש הביתי שלו במנורה. ויש כבר דיבורים על דור ההמשך.

רק לפני שנה הזוג  טלטלה בזוגיות, הבוקר, מאוחדים ומאושרים מתמיד, חגגו בר מצוה לבנם, אליה. זו הייתה השנה המורכבת ביותר של הזמר והיוצר ליאור נרקיס, שמציין השנה 30 שנות קריירה. שמו עלה לכותרות ביותר מפעם אחת, לא תמיד בהקשר של שיר או הופעה חדשים.

ליאור וספיר נרקיס בבר המצווה של אליה. צילם: שי אסייג

לפני חודשיים הכריז נרקיס על סבב הופעות בארצות הברית לקראת יום העצמאות. המלחמה, וככל הנראה התבטאויותיו התקשורתיות, שהחלו ב"הופעת הקללות" מול חיילים, סימנו אותו אצל האמריקאים שעיכבו את האישורים הנדרשים ובשל כך, נאלץ לבטל את הופעתו הראשונה מעבר לים. "קהל אהוב ויקר שלי", כתב נרקיס בפוסט שהעלה לחשבון האינסטגרם שלו "למרות שאני כבר כאן בארה"ב, נבצר ממני לקיים את ההופעות שנקבעו עקב סיבות בירוקרטיות. הובטח לנו שנקבל ויזת אמן ושנוכל להופיע כחוק, מכך שעד רגע זה לא התקבל האישור המבוקש, לצערי אנחנו נאלצים לדחות את כל ההופעות בארה"ב. הגענו עד לכאן כדי לתת לכם את הלב והנשמה. מאמין שהכל לטובה". יום למחרת כבר קיבל נרקיס את ויזת האמן והופיע בלוס אנג'לס, ולאחר מכן, במיאמי, פלורידה במופע עצמאות מרגש עם כ-15,000 אנשים.

מתוך עמוד האינסטגרם של ליאור נרקיס

 

גם באירופה סימנו את משפחת נרקיס. מספר חודשים קודם לכן, נקלעה ספיר נרקיס לתקרית אנטישמית באיטליה, בעת שטיילה עם חברותיה. "פני הבורות", כתבה נרקיס על רקע תמונה חלקית של המאבטח באותה חנות שבה ביקרה בעיר. "מאבטח שהבין שאנחנו יהודיות והתחיל לצעוק עלינו תוך כדי קניות בחנות שהוא עובד בה שאנחנו אחראים לרצח העם הפלשתיני", שיתפה. "הוא לא היה מתלהם והיו לו דמעות בעיניים", ביקשה להדגיש. "אבל מ-7 באוקטובר יש לי אפס רגישות לכל סתום כזה שחי לו אי שם רחוק באיטליה וניזון מחדשות חד צדדיות", הוסיפה.

אבל לא הכל רע. חודש וחצי אל תוך הלחימה, ספיר וליאור יצאו במיזם חתונות בעקבות חתונה מרגשת שקיימו בביתם ללוחם גולני נועם כהן ובת זוגו, שילת דדי. בעקבות ההצלחה של האירוע, חבר נרקיס לבית חב"ד סביון ותושבי סביון שהחליטו לפתוח את ליבם וביתם למען הלוחמים. יחד עם לא מעט אנשים טובים שהצטרפו למיזם הזה בהתנדבות מלאה, לארגן מ־א' ועד ת', חתונה מושלמת פעם בשבוע, שיפיק ליאור נרקיס בעצמו וגם יופיע לצד עוד אומנים וחברים אותם אגייס למען חיילי צה"ל. "חיילים יקרים שלי, לוחמים אדירים, גיבורים אמיתיים, אנחנו פה לחזק אתכם, לחבק אתכם ולתת לכם אור ושמחה ולהוקיר לכם תודה. חיילים וחיילות שחתונתם בוטלה או נדחתה בשל המצב מוזמנים להירשם", אמר נרקיס, "זו החתונה הכי מרגשת השתתפתי בה אי פעם. לראות את האור בעיניים של הלוחמים שלנו ומשפחותיהם הוא אושר אין סופי, כוח להמשיך".

מיזם החתונות הוביל גם למיני-אלבום שהקליט נרקיס עם אומנים כמו : אודיה, אושר כהן, איתי לוי, עדן חסון, עומר אדם ושלומי שבת שנקרא  “מחתנים את הלוחמים – הדואטים הגדולים” ויצא בתחילת פברואר.

שנייה לפני שהוא פותח את ההופעה במנורה בחמישי הקרוב (30/5), נרקיס זכה לנחת מכיוון אחר- בנו, אליה, שחגג הבוקר בר מצווה, הוציא את שיר הבכורה שלו "בינה מלאכותית" שכתבו לו אופיר כהן ובן צור. אליה, רק בן 13, מוכיח שהתפוח לא נפל רחוק מהעץ, ועם זאת, שהוא מהדור הנוכחי. מילות השיר לא משאירות מקום לדמיון, שמדובר בילד מאוהב בשנת 2024 "אנ'לא יכול לשקר וזה קשה לוותר גם אם אף פעם לא יהיה לנו טוב איתי את לא אמיתית את סתם בינה מלאכותית".

ובחזרה למנורה. היכל מנורה כבר לא מקום זר לליאור נרקיס, רק בשנה שעברה כבש את מנורה פעמיים  במופעי ענק בלתי נשכחים, ועכשיו הוא חוזר לשם עם מופע נוסף, שיכלול את כל הלהיטים הגדולים שלו שהפכו אותו לאחד האמנים האהובים בישראל. מופע נוסף מתוכנן לט"ו באב ב18 באוגוסט וגם שם צפויות הפתעות. מה שבטוח, יהיה מהפכה של שמחה.

תגובות

להשאיר תגובה