ריקי גל, ההיא מ"בני ילד רע" כבר מזמן עשתה כברת דרך ארוכה ו- 28 שנים אחרי האלבום הראשון, היא מוציאה את "ענבים כחולים" וגם ממלאת אולמות. ביקורת מופע.
22.00 בערב, יום שישי, על הבמה ריקי גל שמתחילה את המופע החדש שלב בדיוק בזמן, "ענבים כחולים", אלבום האולפן התשיעי שלה שיצא לפני כמה חודשים הוא הסיבה להתכנסות,  על האלבום היא עבדה יחד עם יהודה פוליקר שהלחין לה את השירים ועל ההפקה המוזיקלית היה אחראי קובי אושרת. את ההופעה גל פתחה עם מקצב מוכר ובחרה ב"מערבה מכאן" ונראה שדווקא כשהיא שרה את הלהיטים הישנים שלה היא נהנית יותר ומרגישה במגרש הביתי שלה.

היא שרה, מפזזת ומפזרת אנרגיות שמתאימות יותר לגיל הנעורים. כשהיא מודה לקהל שהגיע ומספרת על ההתגרשות הגדולה שיש בה, אפשר להאמין לה שהיא באמת מתכוונת לזה והיא אוהבת את המקצוע בכל ליבה. בין השיר הראשון לשני היא מספרת ש"לפני ההופעה היא בכוונה לא שאלה כמה אנשים קנו כרטיסים, כי היא פשוט רצתה לבוא ולראות ים של אנשים". יאמר לזכותה שכך היה, אחרי כ-30 שנות קרירה גל עדיין ממלאה אולמות ובהצלחה רבה.

לא היה קשה להבחין בהתרגשות שפניה לבשו, אולי זה מהסיבה שהאנשים היקרים לה מכל ישבו בקהל, המשפחה שלה ובניהם אימה.אבל ההצגה חייבת להימשך ובמהלך המופע גל הופכת תיאטרלית, אנרגטית, צעירה ברוחה ואין מה לעשות, היא מרגשת. כשהיא שרה את הלהיטים שלה בניהם, "היי שקטה", ילד אסור ילד מותר" ו-"מקום לדאגה" הקהל היה מהופנט והוקיר לה עם מחיאות כפיים חזקות במיוחד.

IMG-20150927-WA0005

גל שמלווה על הבמה עם שני גיטריסטים, מתופף, כנרת וקלידים, עושה הפסקות בין כל שניים שלושה שרים כשהיא מדברת לקהל ללא הפסקה. באחת הפעמים היא סיפרה על השיר "עונות השנה" אותו כתבה תלמידה שלה. גל סיפרה על התלהבותה משיר עד כדי שביקשה שהוא יכנס לאלבומה החדש ללחן של פוליקר,

לאחר כ-45 דקות מתחילת ההופעה גל שרה מחרוזת שרים שהורכבו מנכסי צון הברזל שלה, ה- "הצריף של תמרי", "בני ילד רע" ו-"לגור איתו". רגע לפני שפצחה במחרוזת, היא ספק ציינה ספק התנצלה שנגעה בהרבה סוגי שירים ואת המחרוזת תשיר כמו בימים ההם כשהיה לה קול דק. קול דק או לא, אין ספק שהמחרוזת הנ"ל העירה את הקהל ואפילו גרמה בפעם הראשונה בהופעה לחלק מהישובים לקום מהכיסא ולרקוד.

להדרן גל עלתה לבמה עם השיר נערת רוק כשהיא החליפה את החולצה האלגנטית שלבשה במהלך המופע לגופיה שחורה ועליונית ונתנה ביצוע מצויין שהשאיר טעם של עוד.

בחודש יולי האחרון חגגה גל  65 אביבים, לגיל אין זכר כשהיא עולה הכמה, נערת רוק נצחית, כבר אמרנו?!

IMG-20150927-WA0004

 

תגובות

להשאיר תגובה