אלמוג אברהם (22), יוצר וזמר, בוגר ביה"ס לאמנויות תלמה ילין, ידע כבר מגיל צעיר שבמה ומוסיקה הן ייעודיו בחיים. בצבא שירת בלהקת חיל חינוך ובשנתיים האחרונות נכנס במרץ לאולפן בכדי לעבוד על אלבום הבכורה שלו, מתוכו יוצאת היום סנונית ראשונה – "דרכים מאושרות".

את השיר יצר אברהם יחד עם השחקנית ג'וי ריגר ("החממה", "ג'וני ואבירי הגליל") ועל העיבוד וההפקה המוסיקלית אמון איתי פריד.

אלמוג, אתה זוכר את הפעם הראשונה שמוזיקה נגעה בך?

"אני לא יודע להגיד במדויק מתי המוסיקה נגעה בי, אבל אני כן יכול להגיד שכבר כשהייתי ילד הייתי שומע המון מוסיקה. זה תמיד היה חלק מאוד חשוב בחיים שלי.מגיל מאוד צעיר, הייתי משגע את המשפחה שלי בנוגע למוסיקה, זו הייתה מן משיכה מאוד גדולה לתחום הזה של צלילים, מנגינות, מיקרופונים, כלי נגינה וכו'".

מה אתה מרגיש כשאתה עומד על במה ושר?

"כשאני עומד על במה, אני מרגיש במין ריחוף כזה שאי אפשר להסביר במילים.יש משהו ברגע הזה כשאתה עולה לבמה, תופס את הגיטרה, מחזיק את המיקרופון, רואה את כל הקהל, ומרגיש את כל המתח הזה שיש באוויר – שפתאום משהו משתנה ואתה מרגיש שאתה נכנס לעולם אחר. זו תחושה עילאית ומטורפת, שבאמת לא משנה כמה אני אנסה להסביר אותה, אני לא אצליח".

מתי החלטת שזה ייעודך בחיים?

"האמת שכבר מגיל צעיר ידעתי שמוסיקה היא חלק בלתי נפרד מהחיים שלי.כבר בגיל 7 הייתי בלהקת ילדים, עשיתי שיעורי פיתוח קול, שיעורי גיטרה וכו'.אחרי כמה שנים, גם התחלתי לכתוב ולהלחין , וברגע שזה קרה, ידעתי שזה מה שאני רוצה לעשות בחיים. בתיכון, למדתי במגמת תיאטרון ב'תלמה ילין', שגם שם עם כל האהבה שלי לעולם המשחק, תמיד ידעתי שהמוסיקה היא העדיפות הראשונה שלי. אחרי זה שירתי שלוש שנים בלהקה צבאית, ובמקביל, לקראת סוף השנה השנייה בצבא, התחלתי לעבוד על האלבום, וידעתי שמכאן אין דרך חזרה ושאני רוצה לעלות מדרגה וללכת עם זה עד הסוף."

מה, לדעתך, מייחד אותך מאחרים?

"אני חושב שהייחוד שלי הוא שאני באמת משתדל לייצר עוד גוונים במוזיקה שלי. יש לי את הז'אנר השולט שלי שהוא הרוקנרול, אבל בתוכו, אני מאוד מגוון, וזה מאוד בא לידי ביטוי באלבום. זה מתחיל ברוק קלאסי ובועט, עובר לרוק אתני ומגיע עד לרוק רך וסוחף. אני חושב שעם כל ההשפעות עליי ממוזיקה בינלאומית, וגם מהשפעות מהארץ, אני מצליח להביא משהו שהוא שונה בנוף המוסיקלי הישראלי."

כיצד נולד השיר החדש והחיבור עם ג'וי ריגר?

"השיר "דרכים מאושרות" נולד האמת תוך כדי העבודה על האלבום. ג'וי ואני חברים כבר המון שנים, ותמיד רציתי שהיא תכתוב לי שיר. יום אחד, תוך כדי העבודה על האלבום, ג'וי שולחת לי אסמס שהיא כתבה לי איזה טקסט, ושאני חייב לקרוא אותו. אז היא שלחה לי וקראתי, ומאוד מאוד אהבתי. יום למחרת קבענו ג'וי ואני אצלי באולפן, ישבנו, הלחנו את השיר, והקלטנו דמו. שלחתי למפיק המוסיקלי את הדמו, הוא גם מאוד אהב את השיר ויום אחרי זה, כבר קבענו אצלו באולפן ועשינו סקיצה לשיר. השיר הזה נולד הכי מהר מכל השירים באלבום, וזה היה מאוד מרגש, וישר כשסיימנו את הסקיצה שלו, ידענו שהוא נכנס לאלבום".

מה החלום הכי גדול שלך?

"וואו. האמת שאין לי חלום אחד גדול, אלא יש לי המון חלומות קטנים שבסוף יתאחדו לכדי החלום הגדול. אני כן יכול להגיד, שהחלום שלי כמובן הוא תמיד לעסוק במוסיקה. אם נהיה קצת יותר נקודתיים להיום, אז אני רוצה שהסינגל יצליח ויגיע וייגע בכמה שיותר אנשים, ושההופעה שעליה אנחנו עובדים בימים אלו, תזכה לרוץ בכל הארץ."

היכן ניתן לראותך מופיע בימים אלה?

"אז כמו שכבר אמרתי, בימים אלו אני עובד יחד עם ההרכב שלי על ההופעה, בניצוחו של המפיק המוסיקלי איתי פריד. אנחנו מתכננים לעלות עם ההופעה לקראת החגים, וכמובן "לרוץ" איתה בכל הארץ, ושוב, בתקווה שכמה שיותר אנשים יגיעו, יתחברו ויצטרפו יחד אליי אל המסע הזה והדרך הארוכה, הכיפית והמטורפת הזאת. כמובן, שאת כל הפרטים, יהיה אפשר למצוא בעמוד הפייסבוק שלי (אלמוג אברהם – Almog Avraham), שם יתפרסמו כל העדכונים ברגע שיהיו."

 

29 הערות

להשאיר תגובה