"אין בלבי עליך, הן המועט לי רב, כך משפעת הזוהר בקיץ תיקר קרן שמש אחת בסתיו..", כן כן זו לא סינית, זו עברית ועוד איזו עברית? של רחל המשוררת. כך פותחת היוצרת והזמרת הכשרונית אוראל רוזיליו את סינגל הבכורה שלה שיצא היום לתחנות הרדיו – "אין בליבי עליך", אותו הלחינה למילותיה של המשוררת המיתולוגית, כשעל העיבוד וההפקה המוסיקלית אמון איתמר שילה.

קודם כל,  אוראל רוזיליו מאיפה את מגיעה אלינו?

"אני מגיעה מדימונה הרחוקה והיפה.  למדתי בילדותי בקונסרבטוריון דימונה,ואז 3 שנים בבית ספר גבוה למוסיקה 'מזמור' במגמת ביצוע, והיום אני מתמחה כנגנית צ'לו."

מתי נוצרה ההיכרות הראשונה שלך עם שירי רחל ?

"לפני 3 שנים בערך ישבתי לכתוב קצת, והרגשתי חסומה, למרות שממש בער בי הרצון לכתוב ולהלחין משהו, אז התחלתי לחפש באינטרנט טקסטים להלחנה ונתקלתי בשירים של רחל, והתאהבתי תוך רגע, 'אין בליבי עליך' הוא השיר הראשון שלה שזכיתי להלחין."

מאיפה האומץ להוציא סינגל בישראל של 2016 עם שפת "משוררים" ?

"אני רואה את שפת המשוררים באור מאוד חיובי, זו שפה והתבטאות מדהימה ועמוקה שאני חושבת שתעשה טוב מאוד לזמר העברי היום."

זוכרת את ההופעה הראשונה שלך ? מתי ידעת שטמון בך כשרון וטמונה התשוקה לשיר?

"אני נזכרת בזה והבטן שלי מלאה פרפרים, ההופעה הראשונה היתה בגיל 11 בתחרות בראבו, שרתי שם את "אתה בליבי" של אורנה ומשה דץ, שם כבר הרגשתי שזה מה שאני רוצה לעשות ולהיות, ומהופעה להופעה ההרגשה הזו התחזקה ונהייתה ברורה יותר.. עד היום."

איך נולד "אין בליבי עליך"?

"את 'אין בליבי עליך' הלחנתי לפני 3 שנים בערך, ומהפסנתר הוא הלך למגירה להרבה זמן.
בשנה שעברה השתתפתי במופע קונספט מקסים שנקרא 'כחכות רחל' שמספר את סיפוריהן של רחל אימנו, רחל אשת רבי עקיבא,ורחל המשוררת, ושם בעצם, בהדרכתה של רונה קינן השיר נולד מחדש, מהמופע הזה לקחתי את השיר למופע שלי בהפקתו של איתמר שילה,ובעקבות תגובות של הקהל בהופעות הוא הוחלט לצאת כסינגל."

מהן ההשפעות המוסיקליות עלייך?

"אני מקשיבה הרבה לשירים ישראלים, קצת ג'אז, קצת קלאסי, וכמובן גדלתי על פיוטים, ועל שירי הלאדינו שגם משולבים בהופעות וביצירה שלי."

מה השאיפה שלך בתחום?

"השאיפה שלי היא להגיע לכמה שיותר לבבות, להצליח לרגש ולגעת בכל מי שיקשיב לשירים שלי בכל דרך שהיא.."

מתי אלבום?

"בעזרת ה' בשנה הקרובה".

היכן ניתן לראותך מופיעה בימים אלה?

".ב27.3 אני מופיעה עם האנסמבל של אריאל לזרוס במופע "לאדינו בלבוש עכשווי" בקרית אונו, שם אני אשיר את שירי הלאדינו הגדולים, ואנגן בצ'לו בחלק מהשירים. ב30.3 יהיה מופע עם הלהקה שלי שנקרא "לפחות בחלומות", בבלו הול בירושלים.בע"ה יהיה מופע אש!"

151 הערות

להשאיר תגובה