22 שנה אחרי אחד הפיגועים הקשים ביותר שידעה המדינה בצומת בית ליד בו נרצחו 22 חיילי צה”ל , מתקיים באתר ההנצחה לחללי הפיגוע בצומת בית ליד מופע ראשון מתוך סדרת מופעי מחווה – למען אמנים ותיקים. סדרת המופעים היא  פרי שיתוף פעולה של הנהלת אתר ההנצחה עם איש התקשורת דודי פטימר.
כל מופע מחווה  יכלול ביצועים של הקלאסיקות העבריות הגדולות של עמודי התווך  בזמר העברי: מלחינים, משוררים, נגנים וזמרים.ובמסגרתו , יוענקו תעודות הוקרה לאמנים על תרומתם לזמר העברי וכן תוענק להם תרומה כספית סמלית מהכנסות המופע.
הרעיון נולד לאור חזונם של  המשפחות השכולות להפיח חיים במקום בו נגדעו חיים, וליצור נהירה  של קהל מבקרים לאתר, ובכך להנציח את הנופלים.
מנחה ועורך המופעים הוא איש התקשורת וחוקר המוסיקה דודי פטימר, זוכה פרס המגזין הבינלאומי “פורבס” ,  דודי ידוע בשל פועלו הרב למען הזמר העברי והחזרת  האמנים הותיקים לתודעת הקהל הישראלי.
ב-19 באוגוסט ייערך המופע בהשתתפותם של שולי נתן (ירושלים של זהב), משה הלל (אל תירא ישראל, הנער עם הבנג’ו) ודני בן ישראל (כוכב הצפון), מהזמרים הפופולאריים ביותר בשנות ה-60 וה-70 שישירו במופע המחווה למענם את מיטב הקלאסיקות שלהם.

תגובות

להשאיר תגובה