רז חדד, שבשנה האחרונה "הפציץ" (אין מילה אחרת לתאר זאת) במבול סינגלים חדשים אחרי שתיקה ארוכה, חבר לקאנון הזמר הים תיכוני , אלי לוזון הרומנטיקן, לדואט חפלתי, רומנטי המזכיר את הנוסטלגיה המזרחית המתוקה של שנות ה-90 – "מלכודת התשוקה" שכתבו והלחינו קובי אוז ויוני רועה.

הטעם החריף של הלחן האנדלוסי-רוקי-ים תיכוני בשילוב עם המיזוג הווקאלי בין השניים ( האחד מייצג את הדור הצעיר בז'אנר והשני את הדור היותר ותיק ) מוצלח ומעורר סקרנותי לדואט נוסף.

https://www.youtube.com/watch?v=t8fWag33MaM&feature=youtu.be

חיים סוזנה, השדרן/זמר ובעיקר המפרגן האהוב ביותר בתעשיית המוסיקה, משחרר סינגל חדש מאלבום חדש – "למענך נלחם", סוזנה הולך על הקו הרומנטי, העדין והשרמנטי ההולם אותו מאוד. סוזנה שר מהנשמה ונוגע בנשמה.

 

יקירת המדור, נויה (נויה אביב)  , משחררת אחרי סינגל בכורה די מוצלח, שיר נוסף עם להקת העבריים – בלוז שחור מה-Soul הכי אמריקאי שיש, רק שזה נוצר על ידה, פה בישראל – Get It Done – לשמוע ולהתמכר.

היוצר והזמר ירון שריון בסינגל נוסף וחדש מהאלבום החדש עליו הוא עובד: "דקה לחשוב" ( מילים ולחן: ירון שריון) , פולק רוק מחוספס, קליט וקצבי עם נגיעות מסולסלות אוריינטליות בדרכו המיוחדת של שריון. כיף.

 

בעוד העולם מנסה להתאושש ולעכל את האסון הכבד שפקד את פריז, מוציא היוצר והזמר, הראל מויאל, סינגל חדש על עיר האורות והקוראסונים : "פריז" ( מילים: שי רותם, לחן: יניב ליבוביץ') מאלבום חדש, בלדת אמצע דרך מעולה, איכותית, שרמנטית וכל כך נשמעת כמו הראל מויאל! הציטוט מהשיר "פריז היא מקום מסוכן למי שאף פעם לא אוהב..", מקבל משמעות נוספת ומצמררת לאור המאורעות.

 

בעוד מויאל שר לו על פריז, אחד מאושיות החפלה המקומית, שריף, שחזר חזק לתודעה בשנה האחרונה עם הדואט הלהיטי עם דודו אהרון ( "הכל קורה בתל אביב"), משחרר סינגל אוטוביוגרפי חדש על חייו הבלתי שגרתיים של זמר חפלות ממוצע, בשיר "להרים ת'מצב רוח" שכתב והלחין אופיר כהן – סינגל ראשון מאלבום חדש לשריף : קליט, קצבי והולם היטב את שריף המספק את הסחורה לקהל שלו.

ואם בחפלה עסקינן, הרי ששקד קוממי, אחד הזמרים הלוהטים בקרב הדור הצעיר של הז'אנר הים תיכוני, משחרר סינגל חפלתי, הומוריסטי, קליט וחמוד, המזכיר את שיריו של דודו אהרון בראשית דרכו – "בלי שקל בכיסים" ( מילים ולחן: שקד קוממי ודולב רם) , שיר שאי אפשר שלא להישבות בקסמו.


מושיקו מור לוקח אותנו ל"בנימינה" בשיר חפלה קצבי, רומנטי וחצוף שכתב והלחין עבורו רונן מיכאלוב – שיר סיפור קליל ומהנה.

אחת ההפתעות של השבוע היא הסינגל החדש של אמיר דדון – "כל יום כמו נס" (מילים: אמיר דדון וטל רביב, לחן: אמיר דדון) , סינגל ראשון מאלבום שלישי וחדש. דדון בוכה את נשמתו בשיר, לוקח את יכולותיו הווקאליות דרגה אחת למעלה, הוא רגיש, הוא אנרגטי ובעיקר אמיתי ומצליח להעביר את המסר הכי חשוב : לשרוד את היום, לחיות את המחר ולהודות על כל יום ביומו, על הטוב והפחות טוב. סיפתח מעולה לאלבום החדש.


הכל נשאר במשפחה: שי-לי עטרי, שאוטוטו מוציאה את אלבום הבכורה שלה, חוברת למוסיקאי הצמוד שלה רועי נויפלד לקאבר חדש שהוא מעין סגירת מעגל ל"שיר פרידה", להיטה של דודתה , גלי עם מני בגר מהאייטיז. בבואי להאזין לגרסה המחודשת, ניסיתי (וזה קשה) לנתק עצמי מהגרסה המקורית, בייחוד מעוצמות קולו של בגר, והאמת? הגרסה המחודשת מביאה אינטרפרטציה שונה, יותר עדינה ומרוסנת מהמקור, בעלת חן וקסם משלה ונעימה לאוזן. מסוג השירים שאפשר לשמוע בלופ שוב ושוב, גם בגרסה המחודשת.

http://www.linktone.co.il/linkton.php?lt_id=Vm10a05GVXlSbkpPVmxwT1ZrWndXRll3YUVOVU1WWnlWbGhrVUZWVU1Eaz0rTg==&br_id=

165 הערות

להשאיר תגובה