לזכרו של שמואל צמח

65  שנות תרומתו של המפיק האגדי שמואל צמח, הציבו אותו בפסגת הבידור והתרבות הישראלי. צמח היה פטריוט בכל עצמותיו. היווה חלון ראווה בו הראה גם את ישראל לעולם הגדול בפעילותו הדו-סטרית של חילופי תרבות.

צמח, הפך את ישראל מפרובינציה לחלק מקהילת התרבות העולמית נזכיר רק רשימה קטנה מהאומנים שהביא לישראל  ובינהם  לאונרד כהן, סר איאן מקאלן, פראנק סינטרה, אריק קלפטון, סיימון וגרפונקל, לוצ’יאנו פאווארוטי, ג’ון באאז, מרצדס סוסה, אלטון ג’ון, אנריקו מסיאס, תום ג’ונס, אנריקה איגלסיאס, חוליו איגלסיאס  פול אנקה להקת רובים ושושנים, להקת מטאליקה, הסקורפיונס, המחזמר ממה מיה,להקות זמר, מחול ואופרה.

צמח הינו חתן כל הפרסים האפשריים  דרך, יקיר העיר תל אביב-יפו, יקיר אמ”י, יקיר איגוד אקו”ם, יקיר ווראייטי ישראל, וקיבל פרס מפעל חיים של פרס התיאטרון uמעבר לכך, זכה צמח לבן ובת שממשיכים את דרכו: בנו, יואב צמח בתל אביב, ובתו וטלי צמח בלונדון.

עיריית תל אביב עורכת עבור שמואל צמח טקס הנצחה שבו יישאו דברים לזכרו:

נועם סמל, מנכ”ל תיאטרון מהבימה, שותפו אורי עופר, לשעבר מנכ”ל תיאטרון הקאמרי והאופרה הישראלית.מיכאל תפוח, נשיא איגוד האמרגנים והמפיקים.בחלק האומנותי יופיע משה ועומר דץ, ונכדתו שלי צמח – צ’יטיאט מי שזכתה בלונדון במקום הראשון בתחרות גוט טאלאנט.

משפחתו וידידיו מוקירי זכרו יהיו בבית לסין לטקס הסרת הלוט משלט הנצחתו בעיר תל אביב.

הנכם מוזמנים ביום חמישי 3.6 בשעה 16:30 התכנסות וכיבוד (קומה מינוס 2 ) בתיאטרון בית לסין

 

תגובות

להשאיר תגובה