לאחר שחיממה את קווין ואדם למברט בישראל, משחררת הבטחת הדאנס פופ הבינלאומית-ישראלית לינה מחול את Dance Sucker, אלקטרו דאנס קליט, קצבי ועוצמתי המבליט היטב את איכויותיה הגבוהות של מחול, שבינינו, ישראל קטנה עליה. קול מהפנט ושיר ממכר עוד יותר.

בשנת 1985 כבש איתן מסורי (“אלוהים נתן לך במתנה”) את מצעדי הפזמונים בישראל עם להיטו “בחפלה” (מילים: יוש גרנות, לחן: איתן מסורי) שהפך מאזל קלאסיקה ים תיכונית מבוקשת בהופעותיו של מסורי. עכשיו, הרכב הדי ג’ייז Mix Of Twenty Six (ניר טולדנו, משה דאודי ויורם יצחק ואזאנא) כינס את מסורי לאולפן להקליט מחדש את “בחפלה” עם גרסת היפ הופ משלהם בעיבוד מעודכן ואותנטי שמזכיר ימים טובים.


הזמר ניצן לוי ממשיך לשחרר סינגלים בתפזורת והפעם I Love You Babe אותו כתב והלחין נדב אסולין. ללוי יש קול מצוין (כולל ה-ע’ וה-ח’), אבל בחירת שיר רגאטון ים תיכוני עם כותר שיר בלועזית הוא די חרוש ולעוס יתר על המידה ושייך לשנה שעברה. שיר סטנדרטי שאינו מעניין במיוחד. פספוס.

 
“בואי אליי” הוא שיר הבכורה של אופיר בר אדון (25) הנושא אותנו אל מחוזות הפופ הלטיני בקול מלטף ונעים בשיר אותו כתב והלחין בר אדון (על המילים שותף גם יובל גרא) , זמר המצליח להעביר את הכיף והאהבה האמיתית שלו למוסיקה בכל תו ותו אותם מבצע בחינניות יתרה. מומלץ לשים אוזן.

זה יותר מחמישה עשורים שאושיק לוי מלווה נאמנות את חיינו, הן כשחקן והן כזמר, כשהוא תורם תרומה ענפה לעולם הבידור והתרבות הישראלית.

הוא החל דרכו בלהקת פיקוד המרכז בתחילת שנות ה-60. במהלך שנות ה-60 היה חבר בשתי להקות זמר בולטות: “רביעית הטיילת” (שלהיטה המוכר כידוע “הלילה לטיילת”) ו”שלישית התאומים” (עם חבריו חנן גולדבלט ופופיק ארנון) שנחשבה ל”מתחרה” של הגשש החיוור בסוף העשור.

בתחילת שנות ה-70 יצא לדרך עצמאית והוציא כמה וכמה אלבומי מופת, כשהוא ניחן לאורך כל הקריירה בכשרון מיוחד לבחירת שירים וביצוע מלטף ואישי משל עצמו.

אז אחרי יותר מחמישה עשורים במהלכם תרם בקולו שלל קלאסיקות בהן “חוזה לך ברח”, “הבלדה לשוטר אזולאי”, “לישון, לישון”, “איפה טעינו”, “יונתן סע הביתה”, “טוליק” ועוד רבים וטובים, אושיק לוי (סוף סוף) משחרר שיר חדש לרדיו.

מי שמכיר את לוי אישית יודע שכשמדובר בהקלטת שירים חדשים הוא מאד סקפטי ופרפקציוניסט, כזה שלוקח את הזמן (שנים), אך כשהוא מרגיש שזה הזמן והרגע הוא עושה זאת בגדול.

עכשיו, לקראת החג הממשמש ובא, לוי משחרר את “צא מן הבית” שכתב תומר ממיה (יוצר וזמר מוכשר משל עצמו) והלחינו ממיה ואיתי בן מרגי. השיר, פופ רוק רך, תפור כמו כפפה ליד לקולו הנוכחי של לוי שמרגש כמו תמיד בדרכו המיוחדת.

http://www.linktone.co.il/linkton.php?lt_id=VmtjMWQxVnRVWGRPVlZaVFZrVTFVRnBYTVU1UFVUMDkrTw==&br_id=

26 הערות

להשאיר תגובה