5 שנים. חצי עשור. 1825 ימים. זה הזמן שחלף מאז פרצה שני יצהרי לתודעתנו  בסערה עם השיר "י'בינתי" שפתח בפניה את הצוהר המשמעותי לעולם שנקרא מוסיקה ישראלית.

5 שנים. חצי עשור. 1825 ימים. זה הזמן בו לקח לשני יצהרי לעבוד על אלבום הבכורה שלה – 5 שנים מסיביות בהן חרשה את הארץ לאורכה ורוחבה בהופעות ( גם בחו"ל) , השתתפה בריאליטי ( "מה שקורה באילת VIP ") , הנחיתה תכנית בערוץ 24 ואף גילתה כישורי משחק בסדרות מקוריות ( "שחקן זר") .

5 שנים. חצי עשור. 1825 ימים. זה הזמן בו המתנתי עד ששני יצהרי תגשים לי משאלת לב אישית ותוציא את אלבום הבכורה המיוחל שלה.

האלבום "י'בינתי" שיצא השבוע ( אחרי 5 שנים. חצי עשור. 1825 ימים. כבר אמרתי?) כולל תריסר שירים, חלקם סינגלים שיצאו לאורך השנים לשני וחלקם שירים חדשים הרואים אור לראשונה. באלבום נטלו חלק יוצרים כאבי אוחיון, חן יעקובסון, מאור תיתון, רובי פאייר, דורון מדלי, יוני רועה, דן פרבר, אורן עמנואל, טל רביב, תומר בירן, יושי שדה, ישראל בלו, דורון גל, יוסי גיספן, עדי לאון, דודו קומה, HENREE, ניצן קייקוב, עמית בלייז ועוד ועוד.

האלבום מתחיל בבלדה המרגשת "תמסור לו" ( לזכרו של שמשון צור ז"ל), ומיד עובר לפופ הים תיכוני הייחודי ליצהרי  המתחיל עם "תכזינה" ( חפלה תל אביבית במלוא הודה ותפארתה), עובר ל"צמוד צמוד" השרמנטי, משם לשיר נשמה אישי וסנטימנטלי – "מה שמגיע לי", משם לגרסאות מחודשות ועדכניות ל"י'בינתי" בסגנון ספרדי מעט ו- "כמה כמה" , דרך הקאבר ל"יעקב" של ללדין והקצב ממשיך עם "היא רוצה" החצוף ומיד עובר למעט סול ים תיכוני עם "קצת מזל", דאנס סביב ל"גלובוס" ו"אגו" ה"כפיימי".

 

יצהרי השכילה לקרוא את השוק העכשווי שהולך כיום בתעשיית המוסיקה המזרחית ובונה את רוב האלבום על שירי דאנס ים תיכוניים חצופים ושובבים, המזכירים את ימי התהילה של הז'אנר הים תיכוני של תחילת שנות ה-2000 והאיכות ניכרת.

 

הקול המגובש, ההגשה והבשלות של יצהרי באים לידי ביטוי באלבום, ואפשר להבין מדוע לקח לה 5 שנים ( חצי עשור ו-1825 ימים) להרגיש בשלה להוציא את אלבום הבכורה שלה, או במילים אחרות תעודת הזהות המוסיקלית שלה: היא יודעת שהקהל שלה אוהב את החפלות קצת יותר מבלדות ומספקת את הסחורה כמו שצריך, בלי דאווינים ובלי ללכת סחור סחור.

 

על אף הוותק הרב שלה בתחום, טרם צאת אלבומה, יצהרי לא התיימרה לבלוט ככוכבת ים תיכונית וניסתה לפלס דרכה בצמרת הז'אנר, אולי כי לא הרגישה מספיק מוכנה והעדיפה להשקיע בלעבוד קשה, להופיע ולקבע מעמדה בדרך הקשה, ועכשיו, כשהאלבום יצא, יצהרי מוכנה להתפוצץ על ה"שוק" – ויש לה כל מה שצריך בשביל להגיע לשם.

ביקורות מוסיקה:

יהב טווסי – "יגיע הבוקר"

מילים ולחן: איתי תעשה

סינגל בכורה ליוצא אקס פקטור יהב טווסי – פופ רוק מתוק, מבוצע היטב וברגש ופשוט ממוגג. תענוג.
https://www.youtube.com/watch?v=nv5s0QN9TaA

ניקול – "אתה יודע"

מילים ולחן: דוד לוי

סינגל חדש לזמרת ניקול – ביצוע מונוטוני מדי , זייפני יבש ולא מרגש, שיר מפוספס.

https://www.youtube.com/watch?v=Qnn0FABQ6NI

עמית לואיס – "עדיין מחפש"

מילים: עמית לואיס, לחן: עמית לואיס וראובן חיון

סינגל חדש לעמית לואיס – "עדיין מחפש" – ללואיס יש קול נעים, אך נשמע עדיין מעט חסר ביטחון וזקוק למעט ליטוש. הטקסט והלחן איכותיים, מיינסטרימים והשיר כמכלול נחמד. לואיס במסלול הנכון.
https://www.youtube.com/watch?v=CkmFtyr648o#t=175

 

 

6 הערות

להשאיר תגובה