היא נחשבת לאחת הלהקות המסקרנות והמבטיחות ברוק האלטרנטיבי הישראלי, ואחרי שהחזירה את האייטיז לאופנה, להקת “רוני וודו” (ליאור אקרמן, אורי ולנשטין, אסף אלפרט, גיא מעוז וטל דריגוב) מתכוננת נמרצות למופע השקת אלבום הבכורה המצוין שלה – “אדמה קשה” שהופק על ידי אור בהיר.  המופע ייערך ב-7 במרץ 2017 בשעה 20:30 ב”בארבי” תל אביב עם אורח מיוחד: ירמי קפלן.

האלבום, רוקי מחוספס ונטול התייפיפות מיותרת, מגיש את הריאליזם הישראלי במלוא “תפארתו” עם שלל יתרונותיו וחסרונותיו ורוקם משהו כל כך ישראלי.

זוכרים את הרגע בו ידעתם שרוקנרול זו לא מוסיקה, זה ייעוד עבורכם?
“בהופעה הראשונה שלנו. זו היתה הופעה יחסית קטנה, אבל היה משהו באנרגיה של המפגש הראשון של ההרכב עם הקהל שהבהיר לנו שרוק הוא מה שאנחנו רוצים לנגן ושרוני וודו הוא ההרכב שבו אנחנו רוצים לנגן את זה. רוקנרול על הבמה זה משהו מאוד ממכר”.

איך הייתם מגדירים את הסגנון המוסיקלי שלכם בדיוק?
“את המרכיבים וההשפעות שלנו אנחנו מזהים בקלות. יש כאן רוק ישראלי של תקופת רוקסן, יש כאן רוק אינדי שנות ה-80 וגראנג’ של שנות ה-90. הכל ביחד יוצא כנראה רוק ישראלי אלטרנטיבי”.
מאמינים שעם רוקנרול לא הכי מיינסטרימי אפשר לפרוץ כיום ?
“אנשים מתייחסים ל”תקופת הזהב” של הרוק שכאילו נגמרה באיזור שנות ה-90. אז כנראה שלכל הגוונים של הרוק קשה יותר לפרוץ לפופ המיינסטרימי שמורכב היום בעיקר מהיפ-הופ ואלקטרוני. אבל הרוק לא מת ותמיד יהיה קהל שחי את זה. תמיד יהיו להקות חדשות שישאו את הדגל גם אם זה לא במרכז המיינסטרים”.

איך נוצרה ההיכרות עם אלפרד כהן וכיצד נולד “מאבטח”?
“ב-2013 הוצאנו מיני אלבום EP, ובאותו זמן היה לאלפרד בלוג מוזיקה שסיקר מוזיקה חדשה וכך נוצר הקשר. בהמשך אלפרד הוציא את ספר הביכורים שלו “אינדיפופ-נונסטופ” שמתוכו השיר “מאבטח”. אורי ולנשטין, גיטריסט בלהקה, מאוד התרשם מרוח הPאנק שהיתה בשיר והלחין אותו. זה שיר שהכעס והתסכול מורגשים בו היטב גם במילים וגם בלחן”.
מי קהל היעד המגיע להופעותיכם?
“הטקסטים שלנו מדברים הרבה על החוויה של לחיות בישראל. זה לא מקום פשוט לחיות בו – פוליטיקה, בטחון, יוקר מחייה, מחלוקות פנימיות. אלו דברים שנחשפים אליהם בגיל צעיר יחסית, בטח בצבא. אז אם ישראל היא הבית שלכם, אתם מרגישים על בשרכם את המורכבות בלגור כאן, ואתם מרגישים שאפשר וצריך לשפר – אז אתם קהל היעד שלנו”.
מה צפוי לנו באלבום?
“חבר ששמע כמה שירים מהאלבום אמר לנו שיש בהם הרבה זעם. אנחנו קיבלנו את זה כמחמאה ענקית וזו כנראה גם הגדרה טובה. המוזיקה מאוד “נותנת בראש” – הרבה גיטרות, הרבה דיסטורשן. אין כאן מטאל. אבל יש רוק בועט. השירים האלו הם הדרך שלנו לשחרר קיטור על כל הדברים שיושבים לנו על הלב”.
מה החלום הגדול?
“לכל אחד יש כמה שירים שהשפיעו עליו מאוד, שמייצגים עבורו תקופה בחייו. וגם לכל אחד יש הופעה אדירה שהוא היה בא שנחרטה בזכרון. אנחנו חולמים שנוכל להיות השיר הזה או ההופעה הזאת לכמה שיותר אנשים”.
היכן ניתן לראותכם מופיעים?
“ב-7 במרץ אנחנו מופיעים בבארבי בהופעה מיוחדת להשקת אלבום הבכורה שלנו. ירמי קפלן יתארח בהופעה ויהיו עוד הרבה הפתעות”!

24 הערות

להשאיר תגובה