היא נחשבת לאחת מזמרות הנשמה הגדולות בכל הזמנים: החלה את דרכה בשנות ה-70 בלהקה צבאית ופרצה לתודעה עם השיר "בתוך", אותו ביצעה בפסטיבל הזמר 1977 כסולנית צוות הווי חיל אוויר. מאז ולאורך שנות ה-80 הפכה דפנה ארמוני לשם החם של תעשיית הבידור והמוסיקה בישראל: היא שיחקה ב"אסקימו לימון" (נילי) , יצאה לסיבובי הופעות מוצלחים עם אריק אינשטיין ושלום חנוך שנתנו לה את מלוא הפרגון שאמן בראשית דרכו (דאז) יכל לבקש ובשנות ה-80 היא הקליטה כמה מהקלאסיקות הבלתי נשכחות של המוסיקה הישראלית: "אלה", "אוהבת אותך עוזבת אותך", "ספק ילדה, ספק אישה", "היא תיקח אותך" ועוד שירים שקיבעו את מעמדה בצמרת.

בתחילת שנות ה-90, הפכה ארמוני אם גאה לתאומים ( אלה ועדן) אותם גידלה לבד, ועל אף שהוסיפה להופיע ולהשתתף באינספור הפקות, היא הורידה הילוך מהקלטת  חומרים חדשים, והפכה אם במשרה מלאה. עכשיו, אחרי 22 שנה, כשהגוזלים אט אט גדלו, היא חזרה לאולפן ההקלטות והקליטה את "סערה", סינגל חדש שכתבה והלחינה לעיבוד והפקה מוסיקלית של ראובן חיון, ומבחינתה? היא נולדה מחדש.

נפגשנו בבית קפה קטן וחמוד בצפון תל אביב: היא, מטופחת כהרגלה עם החיוך הכובש, ואני, סקרן לדעת הכל על "חזרתה" (היא לא באמת עזבה) להקליט, מתרגש ותוהה האם היא תסכים ל"סלפי" איתי. בסוף היא הסכימה.

קודם כל דפנה, מה שלומך בימים אלה?

"שלומי מצויין, תודה"

איך זה להוציא סינגל חדש אחרי 22 שנה?

"ואוו, אני קוראת לזה וואו".

מדוע חיכית 22 שנה?

"תראה, זה לא שחיכיתי 22 שנה לחלוטין, הייתי פעילה לחלוטין, הופעתי וגם מה שהקהל לא יודע, זה כשאומן הוא בשקט אז הוא ביצירה. במשך 22 השנה האלה גידלתי את האוצר היקר לי מכל: התאומים שלי, אותם גידלתי לבד ושימשתי למעשה כאמא ואבא שלהם. הייתי שם בשביל הילדים ואני לא מצטערת אפילו לשניה".

איך נולד "סערה"?

"תראה, "סערה" זה שיר שכתבתי בשנת 1987 בזמן שלמדתי משחק בסמינר הקיבוצים. באחת ההפסקות הארוכות, אחד התלמידים הציע לי לבוא לים לשבת שמה עד תום ההפסקה. הלכנו לים וישבנו בבית קפה: הוא קרא ספר,  ואני ישבתי מולו והסתכלתי על הים ועל השמיים ומזג האוויר, וזה פשוט נתן לי השראה לכתוב שיר, אז פשוט תיארתי את מה שקורה שם, ובאותו שבוע כבר כתבתי את המנגינה לשיר".

את אשת יחסי הציבור של עצמך, נכון?

"כן, אני One Man Band, למרות שעכשיו אני מחפשת אמרגן. אף פעם לא היה לי אמרגן, ואני מאוד אשמח שיהיה לי אמרגן, כי היום אני נמצאת באנרגיה, במקום, בנסיון החיים והזמן לפרוח".

השלימי את המשפט: דפנה ארמוני היא..

"אדם טוב, אני אוהבת לעזור ופשוט לעשות טוב לאנשים".

11 הערות

להשאיר תגובה