והאוסקר הולך ל…

נמרוד הוכנברג היה רק בן 16 שלקח חלק בצילומי הסרט "במדינת הגמדים" וגם אז הוא לא שיער שהנסיון הקולנועי הראשון שלו יסתיים בסרט שזוכה בשלל פרסים ותגובות מצויינות

בימים אלה יוצא לאקרנים בסינימטק התל אביב הסרט "במדינת הגמדים" אותו יצר וביים יניב ברמן, שאמתחתו כמה סרטים שיצרו בעבר עניין רב, הפעם מדובר בסרט עלילתי ראשון שלו. מדובר בסרט מורכב, פילוסופי שעוסק בשאלות מוסריות. ארבעה ילדים בגילאי ביה"ס היסודי מתגוררים בשכונה של אנשי קבע. לחבורה יש מחנה סודי בשטחו של בסיס צבאי נטוש. כשפורצת מלחמה האבות נשלחים לחזית והאימהות צמודות לדיווחי החדשות. כאשר הילדים חוזרים אל המחנה שלהם, הם מגלים שני חיילים המסתתרים בשטחו. בין הילדים לחיילים, בגילומם של  עופר חיון (, להיות איתה, אופוריה, פולמון,הלהקה האחרונה מלבנון) ומאור שוויצר (גאליס, פולמון, חצויה, פרופיל 64) מתפתחת מלחמה. הילדים מבקשים להשיב לידיהם את המחנה, בעוד החיילים מחפשים בו מקלט. הילדים, שהתחנכו על ברכיהם של אנשי הצבא, מכירים רק דרך אחת להשיג את מבוקשם, והחיילים, המעוניינים להתחבא, נקלעים לסיטואציה שבה דווקא הם הופכים לניצודים."זה היה הנסיון הראשון שלי בקולנוע" אומר השבוע הוכברג, "הגעתי לסרט די בטעות, הסרט צולם בתקופת "צוק איתן" והייתי ילד בן 16 עם חלומות לשחק, כל הזמן חיפשתי אודישנים ויום אחד נתקלתי במודעה שבה חיפשו שחקנים לסרט הזה, הגעתי לאודישן שהיה במבחינתי נוראי, שכחתי את הטקסט והתבלבלתי על הבמה, אבל יניב הוכמן (הבמאי) לקח את הצ'אנס וזה היה מופלא". אומר הוכנברג.

Day13-7D-5

והנה עכשיו, שלוש שנים אחרי אתה מופיע בסרט שזכה בשלל פרסים, הסרט זכה בפרס הבמאי בטביליסי, גאורגיה. פרס הסרט הזר ופרס הבמאי בפיניקס, ארה"ב והוקרן בהמון מדינות. איך המרגש?

"זו תחושה מדהימה, הייתי בפסטיבל בוורשה שם הוצג הסרט והתגובות היו מרשימות, מכל עבר קיבלנו מחמאות על המשחק על הבימוי על ועל העריכה אבל בעיקר על המסר שהסרט מעביר ועל הדרך שבה הוא גורם לך לחשוב על דברים, זה ממש לא מובן מאליו"

עם נקודת התחלה כזו מה בהמשך?

"אני לומד משחק מול מצלמה ומתנדב בתיאטרון צה"ל וכל דבר יקרה בזמן שלו, אין לי ספק שזה מה שאני רוצה לעשות ואני בטוח שזה יקרה עוד ועוד"

ספר חוויה מיוחדת מהצילומים?

"באחת הסצינות שלי עם עידו קסטלר שמשחק את אחי, הוא אמר להשתין עלי, בהפקה שמו בקבוק עם מיץ לימון וכשזה הותז עלי העיניים שלי צרבו במשך דקות אורכות וכל הסט בא לעזור לי. זה היה די מצחיק".

הסרט יוקרן בסינמטק תל אביב:

יום ד' 5/7 בשעה 22:00 (הקרנה בנוכחות היוצרים)

שבת 8/7 בשעה 17:00

יום ב' 10/7 בשעה 18:00,

שבת 15/7 בשעה 17:00

יום ב' 17/7 בשעה 18:00

שבת 22/7 בשעה 19:00

יום ב' 24/7 בשעה 18:00

יום ג' 25/7 בשעה 22:00

יום ו' 28/7 בשעה 14:00

שבת 29/7 בשעה 17:00

 

בימוי: יניב ברמן, הפקה:פרסקו סרטים,מפיק: טוני קופטי,מפיקים שותפים: סרג'ו בזרוקוב וג'וש יבלון.

תסריט: יניב ברמן,צילום: רמי קצב,עריכה: עוז גוטמן,מוסיקה: גד אמיל זיתון,עריכת פס-קול: מיכאל גורביץ

משחק: ליאור רוכמן, עמית הכטר, עידו קסטלר, מישל פרוז'נסקי, עופר חיון, מאור שוויצר

מקור פרסקו פילמס, תל אביב

הופק בתמיכת קרן הקולנוע הישראלי, פסטיבל OTHER ISRAEL

 

תמונות של נמרוד -צילום :רמי קצב

תגובות

להשאיר תגובה