‘חתונה מושלמת’ שעלתה ב’תיאטרון הספריה’  היא קומדיית מצבים מטורפת, קלילה ומצחיקה שמתאימה בדיוק לימי קיץ החמים. למרות שהיא תוכננה לעלות רק 20 פעמים, היא מוצגת מדי יום כבר שנה, גיל כהן ויעל חיימובסקי השחקנים הראשיים שכבר נחטפו להפקות נוספות מספרים על ההצלחה המפתיעה והחיבור האישי עם הדמויות

סיפור הקומדיה בריטית  במקור, משתלב היטב גם בנוף הישראלי : בבוקר חתונתו מתעורר ביל במיטה לצד אישה צעירה וזרה איתה בילה, כנראה, את הלילה. עלילת המחזה מתרחשת בבוקר יום החתונה, במלון בו מתוכנן להתקיים טקס הנישואין. מרגע שביל החתן מגלה מה שהוא מגלה במיטתו, מתפתחת קומדיית מצבים מטורפת שבה הוא כמובן מנסה להסתיר את הלילה המסעיר, אך נתקל בכל מכשול אפשרי.

ההצגה ‘חתונה מושלמת’, המשחקת באולם גרי בילו שבתיאטרון הספריה (רחוב שועלי שמשון ברמת גן) עד ה-31 לאוגוסט, בבימוי עידו רוזנברג ובהשתתפות השחקנים הצעירים והמבטיחים יעל חיימובסקי, גיל כהן, אבירם אביטן, בל וענונו, ליטל שמש וענת צדקוני. מי שכתב את ההצגה הוא רובין האודן והיא תורגמה על ידי דניאל לפין.

“מה שמצחיק הוא שההצגה החלה לרוץ לפני שנה, אמרו לנו שלא מתחייבים ליותר מ-20 הצגות אבל אנחנו כבר אוטוטו מציגים יותר מ-80 הצגות”, אומרת בסיפוק יעל חיימובסקי המככבת בתפקיד הראשי של הכלה, “מה סוד ההצלחה? אנשים מאוד מחפשים לבוא וליהנות מההצגה, במיוחד עכשיו בקיץ זה מתאים להם לבוא ולראות קומדיה שמצחיקה בטירוף והיא לא ארוכה או כבדה מידי. יש כל כך הרבה צרות בעולם ולפעמים לבוא להתנתק ולראות משהו חיובי זה מאוד כיף”.

חיימובסקי (25), בוגרת טרייה של בית הספר למשחק בית צבי מספרת שלפני שסיימה את שנה ג’ קיבלה מתנה כהגדרתה כשסיפרו לה שהיא הולכת להשתתף בהצגה הזו, שמועלית בתיאטרון הספרייה, שהוקם על ידי בית צבי , “וזה מאוד החמיא לי שעוד שלפני שסיימנו את הלימודים קיבלתי את הזכות להשתתף. בחרו בנו לא כי היינו כוכבים אבל אני חושבת שההשקעה משתלמת פלוס ההתאמה לתפקיד, הבמאי החליט שהוא רוצה לעבוד אתנו”.

המחזה עוסק בקושי של צעירים להתמסד וחושף את ההיסוסים והפחדים שצפים בערב חתונתם. את ביל החתן מגלם גיל כהן, בן 26 מבת ים שגם הוא סיים את לימודיו בבית צבי לפני שנה ובימים אלו כבר נכנס לחזרות להצגה ‘אויב הציבור’ שתעלה עוד כחודשיים בקאמרי. להשערתו לוהק מראש לתפקיד של ביל, את תקופת החזרות על ‘חתונה מושלמת’ ערך עם השחקנים האחרים בחודשים האחרונים של לימודי שנה ג’. “היה עמוס אבל זה לא שלא התרגלנו לעומס בזמן לימודי המשחק. זה היה מדהים מבחינתי לסיים את שנת הלימודים וכבר להיכנס להפקה מקצועית וכך לעשות FADE OUT  מהסיום המפחיד של הריקנות.  מיד עם סיום ה לימודים כבר עלינו על במה, אנחנו סוגרים שנה של הופעות וזה כיף גדול” .

לדבריהם, התגובות של הקהל והביקורות המקצועיות חמות מאוד ומגיעים אנשים מכל הארץ לראות את ההצגה. “ההצגה רצה כל יום, שבעה ימים בשבוע. הופתענו מההצלחה אם כי עידו הוא במאי גאון וכל מה שהוא נוגע בו זהב.

שניהם הצליחו בהחלט להתחבר לדמויות. “אני עוד לא נשואה אבל אני יכולה להבין את הלחץ של להיות כלה ביום החתונה, זה קצת צוחק על מוסד הנישואין להתחתן בכל מצב לא משנה עם מי ומתי אבל צריכים לבוא ולראות . אני לא רוצה לעשות ספוילר אבל בסופו של דבר הקהל מאוד צוחק, אולי נורא מרחמים עליה, לעיתים צוחקים עליה, היא סוג של לא מבינה מה קורה איתה כי מנסים להסתיר ממנה את כל הבלגן שנוצר. מה שמאוד מצחיק זה שהיא לא יודעת כלום אבל הקהל שותף לצחוק אז זה גורם לעוד יורת סיטואציות מצחיקות”, אומרת חיימובסקי שמשחקת גם ב’ילדי בית העץ’ מחזמר לילדים של תיאטרון מדיאטק בחולון. “למרות שכולנו עובדים עכשיו “בחוץ”, יש משהו מאוד משפחתי בלחזור הביתה לשחק ב’חתונה מושלמת’.

כהן מאמין שמעבר לעבודה שלו על הדמות מגיע קרדיט רב לרוזנברג הבמאי, “הוא הצליח לשחרר בי צד מאוד פתוח ומשוחרר שלא הצלחתי לשחרר במהלך הלימודים, דווקא כאן כי אנחנו נוגעים בקומדיה עם קצב מאוד גבוה ומצבים כמעט לא הגיוניים אז באמת צריך להגיע לרמה  מאוד גבוהה של שחרור בתוך הדמות וזו הייתה עבודה מאוד מספקת”.

מצאת משהו משותף עם הדמות, אתה מחבב את ביל?

” אני מוצא המון קווים מקבילים ביני לבין ביל אולי משהו בנוירוטיות שלנו.. אני חושב שהיכולת של ביל לצאת ממצבים מאוד מסובכים  מעורר קנאה. זה שאנחנו מופיעים כבר תקופה ארוכה עם ההצגה נותן לי זמן להעמיק עוד ועוד עם הדמות ואני אוהב אותה מאוד.  למדתי לאהוב את ביל במהלך תקופת החזרות זו לא הייתה אהבה ממבט ראשון אבל ברגע שמצאתי את הדמיון בינינו העבודה על הדמות הפכה למאוד חלקה ונוחה ויכולנו להתעסק בפאן כי ההצגה הזו היא באמת כיף טהור, שעה וחצי של צחוק ואם אנחנו נהנים כך גם הקהל זה פשוט יוצא החוצה”.

13 הערות

להשאיר תגובה