מאז שהוא זוכר עצמו, יאיר לוי (27)  חי, נושם ויוצר מוסיקה בפרקי חייו השונים. לאחר שירות צבאי בן 7 שנים כלוחם וקצין, התפנה לעסוק בהגשמת חלומו: לעבוד על אלבום הבכורה שלו, לצד חברו המפיק המוסיקלי עמית עמרמי. בימים אלה יצא לתחנות הרדיו סינגל חדש ליאיר מתוך אותו אלבום בכורה שבדרך: “מנגן” בו הוא מארח את ארקדי דוכין. את הטקסט כתבו דוכין ולוי, הלחין לוי והפיק מוסיקלית עמית עמרמי. יאיר צפוי להופיע בט”ו באב, ה-18 לאוגוסט בפפאיתו בר בתל אביב.

 

יאיר, מתי החל הרומן שלך עם מוסיקה?

“תמיד אהבתי מוסיקה, הייתי יושב שעות ומקשיב למוסיקה- אם זה דרך הרדיו או דרך טלויזיה. אני חושב שהחיבור שלי למוסיקה הוא הכי פשוט בעולם- אני פשוט אוהב את זה. למרות שלא הגעתי ממשפחה של מוזקאים, לא הכרתי מוזיקאים, תמיד נמשכתי לזה. בגיל 15 קיבלתי מתנה ליום הולדת שלי גיטרה, היא ישבה בחדר בלי שנגעתי בה כמה חודשים. יום אחד פשוט ניסיתי לנגן- נכנסתי לאינטרנט וניסיתי ללמוד לבד- והתאהבתי בזה. משם זה התגלגל לזה שהקמנו להקה- כמה חברים טובים , והתחלתי לכתוב ולהלחין שירים”.

זוכר את השיר הראשון שכתבת?

“השיר הראשון שכתבתי היה כשישבתי אצל חבר שלי,  והוא הלחין איזו מנגינה והוא השמיע לי, אני אמרתי לו “מה הבעיה? אני אכתוב לזה מילים”. כתבתי לזה מילים (די מביכות) וזה בעצם היה השיר הראשון של הלהקה שלנו. משם זה התגלגל לכך שניסיתי להלחין ולכתוב בעצמי. ראיתי את זה כאתגר- לשבת בבית ולנסות כל פעם לשדרג את את השיר הקודם שעשיתי”.

הופעה ראשונה?

ההופעה הראשונה הייתה גם בבית הספר, טקס יום הזכרון או משהו בסגנון.ההופעה הראשונה עם האלבום הבכורה הייתה בקפה ביאליק- הייתה הופעה מאוד מרגשת- פעם ראשונה שאני חושף את כל השירים שלי באופן מקצועי בפני קהל”.

ספר על אלבום הבכורה. מה צפוי להיכלל בו?

“האלבום כולל 11 שירים- אוסף שירים שכתבתי לאורך השנים, חלקם מדברים על החיים שלי היום וחלקם נשארו כמו שהם עוד מתקופת הילדות או הצבא. האלבום מתכתב עם התחלות חדשות, צבא, שחרור, אמונה וכל מה שעבר עלי בעצם בשנים האחרונות. באלבום מתארחים אומנים מדהימים כמו-ארקדי דוכין, משה לוי, יונתן מילר, אבי סינגולדה שהכרתי בזכות המפיק המוזיקאלי שלי- עמית עמרמי, והיה לי הזכות לעבוד איתם”.

איך נולד “מנגן” והחיבור עם ארקדי דוכין?

“רציתי לעשות קטע דיבור באמצע השיר וניסיתי בעצמי אבל הרגשתי שזה לא מספיק טוב. חיפשתי מישהו שיוכל לתאר את הגעגוע למוסיקה ולפשטות שלה. עמית השמיע לארקדי את השיר ולהפתעתי הוא התחבר אליו. לפי מה שהוא תיאר הוא אהב את ה”פשטות” שלו. הוא הגיע לאולפן ופשוט כתב את המילים במקום וישר הקלטנו. הייתה חוויה מדהימה וכבוד גדול מבחינתי לעבוד עם יוצר בסדר גודל כזה- שאני גדלתי על השירים שלו”.

מה צפוי בהופעה בפפאיתו?

סיימנו עכשיו סבב הופעות טריו- אקוסטי ראשון, וזו בעצם הפעם הראשונה שאנחנו מעלים הופעה חשמלית עם הרכב מלא. זו הופעה ביום מאוד מיוחד- ט”ו באב. יהיה כיף! ואני כבר מחכה לזה..

30 הערות

להשאיר תגובה