אין בן אדם במדינת ישראל שלא מכיר אותו ,הוא הכוכב הגדול ביותר של התוכנית דידי לוקאלי ,וקורע מצחוק את כל מדינת ישראל שנים רבות,לאמריקאים יש את צ'בי ציי'ס ודן אקרויד ולנו יש את רון שלום האיש האגדה ובעל אלף הדמויות. רון שלום, שדרן רדיו, Dj, שחקן, ובעיקר גבר גברי מסוקס ואנדומי בעל חזות מזרחית אותנטית ומנטליות בריטית. הכל מסתכם ומתנקז בסופו של דבר ל״הרון הרון מעג׳ור״ נהג משאית מסוקס שיושב עם דידי הררי באולפן כבר 15 שנה ובכל יום הוא ממציא את עצמו מחדש

אז מה אתה בעצם עושה?

קצת קשה לקרוא לזה מקצוע כי זה לא משהו שמלמדים בבית ספר או באוניברסיטה. זה יותר משהו ששואבים מהחיים. אפשר לקטלג את זה תחת הכותרת ״אומנות השטות״

מה היתה נקודת הפריצה שלך

אין אצלי נקודת פריצה, זה תהליך מאוד ארוך ומורכב, מבחינתי נקודת הפריצה שלי זה כל האנשים שאני פוגש כל יום ומספרים לי על חוויות אישיות שלהם בתור מאזיני התוכנית, משפטים כמו ״את כל הצבא העברתי איתך״ ו ״אין יום שאני לא מתעורר איתכם בארהב״, זה יותר חזק מכל פריצה לדעת שאתה מהווה באיזה אופן פס קול חיים להמון אנשים.

איך זה לעבוד לצידו של דידי הררי

דידי איש מבריק, שנון וחד כתער, זכיתי להכיר את האיש הזה שהצליח להוציא ממני דברים שלא ידעתי אפילו שהיו קיימים. התמזל גם מזלנו והפכנו לחברים טובים. האינטראקציה ביננו היא על סף העל חושית. אנחנו מבינים את עצמנו דרך העיניים. דידי קופירייטר בנשמה ולמדתי ממנו המון. יש בנינו הערכה הדדית וזה מה שגורם גם לתוכנית להתעלות לאנרגיות מטורפות כאלה.

אתה הכי ותיק מצוות הבדרנים בתוכנית ,האמנת בתחילת הדרך שתישאר שם למשך 2 עשורים ותהפוך לאושיית רדיו כל כך ידועה?

האמת שלא. אבל הרדיו זאת מחלה, יותר נכון חיידק אלים שתוקף אותך ואי אפשר להתגבר עליו. אני אישית הגעתי לרדיו כדי להישאר שם. המטרה הברורה שלי הייתה קודם כל רדיו. היו התנסויות טלויזיוניות תמיד, אבל העוגן המרכזי נשאר הרדיו.

מהדמויות היותר משובחות שלך בניינטיז היו זוהר בילבול על תקן זוהר בהלול ובתחילת העשור תאופיק ,האם הדמויות הללו עדיין תופסות היום או שהדור החדש של המאזינים פחות מתחבר אליהן?

כל דמות ניתן להתאים לתקופה ולסיטואציה, זוהר בהלול עדיין מככב פחות בספורט אבל יותר בפוליטיקה, בקלות ניתן להחזיר אותו למוקד העניינים. אבל החיים דינמיים ומשתנים וברקע שאנחנו מרגישים שמיצינו משהו אנחנו מתקדמים ליעד הבא. הרעיון הוא לא להירדם ולהמציא את עצמך כל פעם מחדש

מאיפה בא הרעיון לדמות של הרון הרון ולמה לדעתך דווקא הדמות הזאת הכי מזוהה איתך והצליחה יותר משאר הדמויות הקורעות שאתה מציג לאורך השנים?

הרון המקורי זה בחור בשם אהרון יעקוב שעליו ביססתי את הדמות, הוא נהג משאית שמדבר כמעט כמו שהרון הרון נשמע אבל כל קשר בין התכנים למציאות הוא על גבול המיקרי ביותר. הדמות מזוהה איתי כי אני חי אותה ביום יום חושב כמוה ובעצם מגשים את הפנטזיות שלי ושל 90 אחוז מהגברים בארץ דרכה. מעבר לזה אנחנו תמיד מפתיעים ומחדשים עם הדמות. הדמות הצליחה יותר מהאחרות כי היה לה ערך מוסף, לא רק דמות שמספרת סיפורים באולפן אלא יוצרת, מתיחות, שירים, ומפתיעה תמיד.

האם לקחת פסק זמן פעם ארוך מהתוכנית לצורך מילוי מצברים ,או הייתה לך תחושת מיצוי בשלב מסויים?

פסק זמן הכי ארוך היה כשהייתי באבל על מות אבי, וזה היה קצת פחות מחודש. אף פעם לא הרגשתי תחושת מיצוי, להיפך, עד היום אני רעב לאולפן למתיחות ולחידושים

היו בעבר דיבורים לקחת את התוכנית שלכם לקונספקט טלוויזיוני ,דבר שלא קרה עדיין לדעתך זה יכול לעבוד ?

עשינו כבר את ״מופע לילה״ משהו שמתקרב לזה ברשת לפני 3 שנים, אבל זה לא היה בקונספט רדיופוני אלא יותר אולפני. לדעתי זה יכול לעבוד טוב בגלל הצרכים של הציבור היום . בעידן הנגיש יותר כולם רוצים לראות ולהיות מוחשיים יותר. מצד שני יש סוג של איבוד מהקסם של הרדיו.

10403106_1124738700884417_2856201190616680695_n

יש לך חרטה מקצועית על מהלכים בקריירה שהיית עושה אחרת בדיעבד?

אני לא מתחרט על כלום, אני מודה כל בוקר לאבא שבשמים שאיפשר לי להתפרנס ממה שאני אוהב לעשות.

בשנים האחרונות מה שהולך בארץ זה תוכניות הריאלטי הגדולות קיבלת הצעות להשתתף בהן ? האם היתה הצעה ששקלת לקחת?

קבלתי מספר הצעות וסרבתי, ההצעה היחידה ששקלתי ברצינות הייתה למירוץ למליון עם דידי הררי כצמד.

אתה מרגיש שהרדיו עדיין רלוונטי היום בעידן הרשתות החברתיות והתזיזיות הטכנולוגית ,או שהכל נשאר אותו דבר כמו שהיה פעם?

הרדיו רלוונטי תמיד, האפשרויות רבות יותר ומגוונות יותר, אבל בוא לא נשכח שהתזזיות הטכנולוגית גם מאפשרת לך שהרדיו יהיה אצלך בכיס תמיד, באפליקציות במחשבים וכו.

אתה גם עוסק בהנחיה לאירועים ,אתה מקבל לפעמים תגובות מאנשים לעשות את החיקויים תוך כדי אירוע?

תמיד. עם הזמן הפכתי גם את הרון הרון לעוזר/ מפריע בהנחיה וזה קונספט די מוצלח הייתי אומר.

על מה עובד בימים אלה?

עובד על איך לעבוד על עוד אנשים ולצאת תמיד נקי, מתחיל ללמד רדיו בקרוב ועובד על סידרת הרצאות על תוכנית שבועית חדשה נוספת ברדיו ועל ליין סרטונים מצחיקים של 15 שניות לאינסטגרם

34 הערות

להשאיר תגובה