המשחק שמשגע את ילדי החרדים

עולם המשחקים של ילדי המגזר הדתי – חרדי מורכב ממונופול מצוות, כריות אימוג'י עם 'שמע ישראל' והלהיט העכשווי בשם 'הקרב על המקדש'. "אלו משחקים שעברו ועדה רוחנית" מספר שניאור ג'רופי גדול יצרני המשחקים במגזר. ואצל החילונים הטרנד העכשווי הוא צעצועים בהם ניתן להכין ברד, פסטה וגלידה וגם האצ'ימלים החמודים להיט חג המולד שמוציא את ילדי ישראל מהמסכים כדי ללטף ביצה

אם פעם גם אתם תעברו כמוני ליד חנות צעצועים בבני ברק תופעו לראות את השוני המרתק בין סוגי הצעצועים השונים שקיימים במגזר צעצועים שכולם עברו גיור לחומרה. בתערוכת הצעצועים השנתית (יש דבר כזה) פגשנו את שניאור ג'רופי גדול יצרני המשחקים למגזר הדתי – חרדי שסיפק לנו הצצה לנישה הזאת "ישראטויס מתמחה בייצור משחקי קופסה במיוחד למגזר השומר תורה ומצוות" מתאר ג'רופי "משחקים למגזר שומר המצוות צריכים לכלול תוכן יהודי כך למשל הדמויות יהיו מתוך המקורות, משולבים בפסוקים וערכים תואמים. דגש נוסף הוא על איכות החומרים – בבתים אלו יש ילדים רבים וגם בדרך כלל משחק גם ימשיך לדור הבא".

ומה לגבי אישור ועדה רוחנית למשחקים ?

"מכיוון שאנחנו כבר לא מעט שנים בשוק אנחנו יודעים מה מותר ומה אסור. כמובן יש עדיין משחקים שעוברים ועדה למשל לא מזמן הוצאנו סידור לילדים אז כמובן שקבלנו את הברכה של הרב הראשי לישראל"

יש דבר כזה טרנדים במגזר ?

"בוודאי. הציבור מושפע ממותגים כללים ויש גם מוצרים שאנו לוקחים ומכשירים אותם כך למשל לאחרונה נכנסו לשוק כריות האימוג'י אז הוספנו לה ערך כמו 'שמע ישראל' אותה אומרת הילדה לפני השינה".

מהו המשחק שהכי הולך בימים אלו ?

"כמובן שישנם תחומים וסוגים שונים של משחקים אבל אני יכול לומר לך שיש את 'הקרב על המקדש' – זהו משחק אסטרטגיה בנושא בית המקדש הילדים צריכים להגיע לחומות בית המקדש ולהגן עליהם בעזרת שחקנים".

גם בקרב המגזר החילוני יש לא מעט חידושים והמצאות כך למשל כובש את השוק משחק האצ'ימלים שהיה להיט הכריסמס האחרון בארה"ב "המשחק שבר שיאי מכירות בכל קנה מידה אפשרי" מספרת רותם פולק מנהלת שיווק של חברת הצעצועים דיאמנט שקיימת כבר למעלה משישים שנה "אנחנו הבאנו את זה לפני כמה חודשים לארץ וזה הפך להצלחה מסחררת".

אולי הסבר קצר למי שלא מכיר את המשחק ?

"האצ'ימל מורכב מביצה שהילד מלטף ומטפח אותה ואחרי שהיא 'בשלה' הביצה מתחילה לבקוע ומתחיל לבצבץ  המקור של בובת האצ'ימל".

אולי בהשפעת תוכניות הבישול וטרנד הפודיס גם הילדים רוצים להיות מאסטר שף אז יש עבורם מכונת להכנת פסטה "פשוט מכניסים את הרכיבים" מתארת פולק "והמכונה לבד יודעת להכין את הפסטה בהרבה פחות לכלוך".

  • להצ'י יש מספר שלבים בהתפתחות, ממש כמו אפרוח.
  • ההצ'י לומדת ללכת, לרקוד, לשיר, לשחק….

מחיר:399.90 ₪

תגובות

להשאיר תגובה