משחר ימי ההיסטוריה העם היושב בציון היה מכור לרסלינג , הן מימי ערוץ הלבנון עם האחים ואן אריק והן בשנות ה90 עם הסופרסטארים האלק הוגאן , ברט הארט ואנדרטייקר , אלא שכיום, מסתבר שהז'אנר ממשיך לבעוט חזק וקהילת אוהדי ההיאבקות בישראל גדולה ומונה אלפי אוהדים שצופים בכל התוכניות השבועיות וה ppv ומנהלים דיונים סוערים אל תוך הלילה על שאלות קיומיות כמו האם רומן ריינס ראוי לשאת את הלפיד או צריך כבר להחליף את האטורטי ושלטונו של טריפל אייץ. בשביל להתעדכן מה חדש בעולם הרסלינג תפסנו לשיחה עם המתאבק הישראלי הנחשב ביותר שרון פלטי שהוא מדור המייסדים של ההיאבקות המקצועית בישראל ויש לו ותק וניסיון של מעל עשור בזירה.

שרון כבוד גדול לראיין אותך אצלנו ב tlv times כמה שנים אתה מתאבק?

"התחלתי להתאמן אצל גרי רויף מיד עם שחרורי מהצבא בנובמבר 2003 והקרב הראשון שלי היה מולו בפברואר 2004.עוד מעט אני סוגר 12 שנים בזירה"

איזה מתאבקים השפיעו עלייך בסגנון ההאבקות שלך?

"תמיד התמקדתי במתאבקים שלא היו "ענקים" בגודל אך עם זאת לא הסתמכו על מהלכים אוויריים מידי.. מתאבקים כמו כריס בנואה, אדי גררו ודין מלנקו שלא היו אנשים גדולים פיזית אך עדיין היו לגיטימיים וטכניים מאוד"

אתה המתאבק הישראלי היחיד שהגיע ל fcw ליגת הפיתוח של הwwe שקדמה ל nxt , איזה חוויות זכורות לך משם?

"זה לא מדויק.. אמנם הייתי הראשון שהגיע לשם למבחני קבלה (ב2008 וב2011) אך ישנו מתאבק ישראלי נוסף בשם סער בוקשטיין שלמד בבית הספר של FCW והמשיך שם לחוזה פיתוח. היה מדהים להיות נוכח במקום בו לאיפה שאתה לא מסתכל אתה פוגש או סופרסטארים כמו סינה ואדג', כוכבים כמו קורטיס אקסל, שיימוס וטייסון קיד שעוד לא היו ברוסטר הראשי באותה תקופה, ועם זאת לפגוש בכירים בחברה כמו פט פטרסון, סטיב קרן (סקינר, לשעבר), טום פריצ'רד, סטימבוט וללמוד מהם. כמובן שלהיכנס לזירה של WWE ולהראות עליה את מה שאתה יודע זו חוויה שפשוט לא ניתן לתאר במילים. משהו נחמד שהיה שם זה שכל החבר'ה (כולל כ- 40 מתאבקים שנבחנו יחד איתי) מאוד התלהבו מה"פום פום פום"(זיקוקים מדומים) שעשיתי והם חיקו את זה הרבה במהלך האימונים שם"

למה בסופו של דבר לא נכנסת ל wwe?

"אני מאמין שבסופו של דבר לא התקבלתי לWWE עקב חוסר ניסיון (מספר הקרבות שעשיתי לא רב ביחס לשנים בהם אני מעורב בתחום). כמובן שהעובדה שאני קטן מהמתאבק הממוצע הטיפיקלי של הWWE גם מוסיפה לעניין."

מה סדר היום של מתאבק מקצועי?

"ב- WWE סדר היום לא קל. אורח החיים סובב בין טיסות, נסיעות, אימונים אישיים, טיפוח אישי ושיזוף, תזונה מוקפדת וזה עוד מבלי להתייחס להופעות עצמן (בסביבות 4 קרבות בשבוע בממוצע). כך שמאוד קל להבין כיצד מתאבק נשחק בתעשייה הזו. בארץ המופעים כרגע הם על בסיס חודשי כך שבעיקר מתרכזים באימונים אישיים כמעט יומיומיים במכון הכושר ובזירה כפעמיים בשבוע"

האם סבלת מפציעות רציניות לאורך הקריירה שלך?

"תודה לאל- לא. היו שלל מכות, חבטות ועניינים אחרים אך לא פציעות שמשביתות מפעילות"

אפשר להתפרנס מרסלינג בארץ או שזה רק בשביל החוויה?

"בארץ, למעט מופעים ספציפיים גדולים או הופעות בטלוויזיה, אנו עושים את זה בעיקר בשביל החוויה ובשביל האהבה שלנו לתחום. אני בהחלט מאמין שיש פוטנציאל לIWL (הארגון הישראלי המוביל) ושזה עניין של זמן עד שהוא יתממש ויגיע לבמות גבוהות ולקהל רחב יותר"

אתה כבר כמה שנים חבר בפנאל הפאנץ ליינרס שמשודרת בערוץ אגו איך התקבצה כל החבורה הזו ביחד? "הפאנצ'ליינרס נוצרו כתוצאה מרצון לדמות שיחת סלון של ארבעה חברים שחולים על היאבקות ולהעביר אותה לפלטפורמה של תכנית טלוויזיה סטייל "יציע העיתונות". פרו רסלינג זה תחום מאוד דעתני וישנם הרבה "טיפוסים"בקהל הזה שרצינו לתת להם ביטוי. כל הרביעייה הכירה אחד את השני מעצם היותנו בסצנה המקומית והקליק פשוט נוצר בשלב מסוים וזכינו לבועז קורפל האגדי כמנחה. לאחר שתי עונות באינטרנט הצלחנו להרים את לתכנית טלוויזיה. בשנה האחרונה התפצלו דרכינו ונולדה תכנית חדשה בשם "פאנץ' ניישן" ששואפת לדבר בעיקר על פרו רסלינג אך גם על אומנויות לחימה אחרות"

 

איך החוויה לעבוד לצדו של המנחה בועז קורפל שהוא המלך של הספורט המוטורי בישראל ושדרן מאוד מפורסם ?

"בועז בהחלט מלך. הידע שלו הוא מגוון ואינסופי בכל תחום (לא רק ספורט מוטורי) והוא אמן במקצוע שלו. כל פעם כשמסיימים לצלם תכנית כל חברי ההפקה בהלם מכמה שהבנאדם מקצוען. יחיד במינו ואיש מקסים"

האם לדעתך הwwe יחזרו להיות פופולארים בישראל כמו בתור הזהב שלהם בניינטיז או שאנחנו כמו שאר העולם שהיום כבר הרבה פחות מתלהב מזה?

"אני חושב שכלי המדידה השתנו ולכן לא ניתן לדעת.. בניינטיז הכל היה פשוט יותר- יש מעט ערוצים ואו שאתה רואה את זה או שלא. היום מדובר בעידן רב ערוצי וכולם רואים תכנים ברשת ולא בהכרח בטלוויזיה (וזה מה שמוביל לדעתי לירידה ברייטינג) ואני מאמין שפחות או יותר היום הWWE חזקים פה ובשאר העולם. אני אומר זאת כי אני רואה ושומע את התגובות לתכנית שאנחנו עושים (שזו בעצם תכנית שמדברת על מה שקורה בWWE) ובכל פעם שפרו רסלינג עולה בשיחה יומיומית אנשים "מסגירים" את עצמם ואתה מבין שכולם יודעים שהסטריק של אנדרטייקר נשבר כולם מכירים את ג'ון סינה וכולם לא מבינים איך אחד כמו קווין אוונס ניצח אותו.. לפי מאזנים כספיים שנתיים- WWE בסדר גמור.. לא לדאוג"

צילום אלון לוין
צילום אלון לוין

מה מונע איחוד של כל גורמי הרסלינג בישראל לארגון אחד מצליח וגדול הרי במדינה כל כך קטנה וענף בהתפתחות אין צורך בכמה ארגונים?

"אני מסכים לגבי מה שאתה אומר ולדעתי השאלה מאוד נכונה אך לא אני זה שאענה עליה.. החלטתי שבתור מתאבק אני רוצה להיות טאלנט בלבד ולא להיות במשבצת של לקיחת החלטות. צריך לשאול את מנהלי הארגונים ואת קובעי המדיניות. מי בעינייך נחשבים לדבר הבא ב iwl שכדאי לשים עליהם עין? יש שפע של כישרון בIWL ואני לא זוכר תקופה כל כך טובה מבחינת טאלנטים איכותיים כמו שיש כרגע.. תמיד חשבתי שקנדי בולדר הוא כישרון ענק, מקס האבוק עשה קפיצה ענקית בשנה האחרונה ונראה מצוין וכרגע מכהן כאלוף הארגון ועוד רבים וטובים. לדעתי יש לשים לב לטל בר און שמתחיל לבסס את עצמו כביג מן ישראלי דומיננטי בסצנה. כמובן שכולם כולל כולם נמצאים מתחתיי בהיררכיה.. אני הכי טוב ויום יבוא ואהיה אלוף הארגון"

מה דעתך על הדיוות אתה בעד לתת להן חשיפה רחבה יותר כמו שעושים לאחרונה או שלדעתך החלק שלהן בתעשייה צריך להישאר מינורי ?

"לא בקטע שוביניסטי בכלל אבל אני פחות נהנה מלצפות בנשים מתאבקות והייתי מעדיף שיקחו חלק מינורי יותר אם בכלל. לא יודע להסביר את זה.. אולי פשוט כי הדמויות לא אמינות בעיניי והעובדה שהן מנסות להיות סקסיות ובמקביל "פייטריות" בעת ובעונה אחת ואני לא קונה את זה.. מתי הקרב הבא שלך אמור להיערך ואיפה ניתן יהיה לראות את המופע? הקרב הבא עדיין לא הוכרז.. קרב האליפות שהיה לי באירוע הקודם הסתיים ללא הכרעה עקב התערבות ברוטלית של אייסמן רוזין ואני ממתין לעדכון מהנהלת הליגה לגבי פתרון הסוגייה. עדכונים והכרזות ניתן לקבל בדף הפייסבוק של הIWL ובאתר שלהם. וכמובן להתעדכן בדף שלי בפייסבוק"

לסיום, שבירת הסטריק של אנדרטייקר על ידי לסנר גאונות קרייאטיבית או בכירה לדורות?

"אני החזקתי בדיעה שלטייקר אסור להפסיד ושהסטריק חייב להימשך. בדיעבד כלום לא קרה.. טייקר הוכיח שהוא איש ענק ושהוא לא צריך דברים כאלה בשביל להעצים את עצמו.. החיים נמשכים וטייקר עדיין אגדה מהלכת."

33 הערות

להשאיר תגובה