שחר כהן (45) הוא זמר ומפיק מוזיקלי שכבר פועל בסביבה הזאת כמעט שלושים שנה. בימים אלו הוא מוציא לאור את הסינגל שלו ‘נווה בורגנות’ שמשקף מצד אחד סוג של השלמה וסגירת  של הרוקר שניגן עוד בימים הטובים של הרוקסן והמשך ברור לשירי המחאה שלו עוד מהימים של המחאה החברתית אז הוציא את האלבום ‘פה לאחרים’. 

“השיר החדש נותן מבט אחר על חווית הבורגנות” מספר לי כהן ממרומי בנין רב הקומות בו הוא מתגורר עם רעייתו ושני ילדיו בשכונת פסגת אונו “אני קורא לשכונה הזאת ‘נווה בורגנות’. אני חלק ממנה בתור אמן גם יש לי מבט מהצד על המקום. השיר התחיל להתגלגל לי בראש כאשר המילים ‘לרוץ לשיאצו למהר להירגע”. זה שיר עם הרבה הומור עצמי. ומשם עלו לי עוד מילים כמו ‘אספרסו’, ‘קינואה’ ו’אפיצות’. כל מיני דברים שלקחתי ובסוף התחברו לי לשיר. כשהשיר כבר היה מוכן התחלתי לטופף על השולחן בקצב היפ הופ וככה נולד הלחן בטייק אחד. הבנתי שיצא לי משהו אחר והלכתי לשיר היפ הופ שזה שונה מכל מה שעשיתי עד היום”.

במוזיקה שלו כהן משלב בין ישן לחדש, בין הישראליות של פעם ללחנים שהוא מביא מהבית בו גדל שילוב של מוזיקה טורקית ועירקית “אפשר לומר שאני משלב את הצליל המזרחי בתוך הרוק אבל תמיד הרשתי לעצמי לפזול גם לכיוון מוזיקת ‘פולק’ ומוזיקה אלקטרונית שהפעם חזרה בגדול לצד בסים כבדים לצד גיטרות וטוויסט ים תיכוני כי גם געגוע לשכונה של פעם. גדלתי לא רחוק מפה בפתח תקווה וזה היה אחרת והעולם השתנה. כבר אין מכולת שכונתית. יש בשיר שורה על בנין ישן מוכר פלאפל. ולא רחוק מפה יש שרידים של מעברה ישנה שהייתה והפכה לשכונת וילות ועדיין יש שם מוכר פלאפל עם דוכן כך שזה נותן תחושה של ימים עברו”.

לכהן היסטוריה מוזיקלית עוד מהימים בהם ניגן עם הרכב נערים בשם ‘הרדי ווינברג’ בגיל 16 במועדון הרוקסן המיתולוגי. שנים לאחר מכן עם דרייב של מחאה הופיע בערב בשם ‘רעב’ בעקבות פרסום דו”ח העוני. לאחר מכן חבר להרכב חברתי שכלל מוזיקאים ומשוררים בשם ‘גרילת תרבות’. לאחר המחאה החברתית הוציא את ‘פה לאחרים’ עם ביצוע של שירים של רוני סומק, יהודית שחר ודוד אבידן. את האלבום השני הוציא ב 2018 (תחת השם ’20 – 40′) ומאז הוא משתף פעולה עם אבי בללי, דפנה ארמוני והמשורר אלי אליהו

איך השכנים הבורגנים שלך הגיבו למשמע הסינגל ?

“דווקא אנשי ההייטק שלנו מאוד אהבו. תראה אני וויתרתי על קריירה בתחום של ההייטק לטובת עיסוק במוזיקה ודווקא אלו שחיים הכי את הבורגנות אומרים לי ‘הבאת פה שוס’. כי אדם לפני שהוא אומן או איש הייטק יש לו נשמה ושם אני נגעתי

בימים אלו כהן רץ עם המופע המשותף שלו עם דפנה ארמוני והשדר בועז כהן  “אנחנו משלבים מוזיקה וספרות, מזרח ומערב”.עוד פרטים בדף הפייסבוק “המוזיקה של שחר כהן”.

תגובות

להשאיר תגובה