מי מאיתנו, תלמידים, "אזרחים" וחיילים לא נתקל בנושא העגום של "שביזות יום א' ", הקימה לעבודה או ללימודים לאחר סופשבוע שקט של חופש וה"באסה" האופפת את היום הזה. אולם, נשאלת השאלה: מי מאיתנו הגה רעיון לשיר על זה? ובכן התשובה ספונה בחובו של זמר צעיר בשם מתן מימון, ההוציא השבוע את הסינגל השני שלו מאלבום הבכורה – "שביזות יום א' ", שיר פופ ים תיכוני קצבי, הומוריסטי וריאליסטי, שכתבו והלחינו דניאל חן וחנן שמעון בעיבוד והפקה מוסיקלית של יניב ברמלי ואיתי אמויאל.

הסינגל הראשון של מימון, "לאן הלכת", מתקרב לאיטו לקו מיליון הצפיות ביוטיוב ( הישג מרשים) , ובניגוד לבלדה השקטה של הסינגל הראשון, מימון מוכיח ב"שביזות יום א' ", כי מלבד לרגש, הוא יודע לעשות שמח ולנעול נעלי הקצב בביצוע מפולפל, אנרגטי ולא מלוקק.

"שביזות יום א' ", שהחל תופס תאוצה ברשת ובתחנות הרדיו, הוביל אותי לראיין את מתן ולשמוע קצת ממנו : מי הוא? מה חשיבותה של המוסיקה בחייו? מהן שאיפותיו ומה הוא חושב על ההגדרה "ים תיכוני".

מי אתה מתן מימון ?

"מתן מימון , 26, מהעיר פ"ת. הרומן עם המוזיקה התחיל עוד בילדותי, כשכל במה הייתה נראית לי כמו מקפצה להגשמה עצמית, בין אם מדובר בתחרויות שירה מקומיות ,טקסים בבית הספר, אירועים משפחתיים ועד המועדונים בהם ניתן לי לשיר. את השירות הקרבי עשיתי בגדס"ר נחל ובסיומו חברתי ל"להקת המשפחה" שהופיעה במלונות באילת. כיום במקביל לעבודה על אלבום הסולו הראשון שלי אני מופיע עם להקות אירועים במסגרת ועדים של החברות הגדולות בארץ. בסינגל הראשון שלי "לאן הלכת" הופתעתי לגלות את הצלחתו ברשת והגעתו למיליון צפיות, מה שחיזק בי את האמונה בשייכותי לעולם המוזיקה. לקחתי את העיסוק בצורה הרצינית ביותר כאשר בניתי מסביבי והתחלתי את דרכי תוך בניית צוות שיוכל למקסם את סיכויי בתעשייה המוזיקלית, הכולל ניהול אישי, יחסי ציבור, ייעוץ תדמיתי, מלחינים וכותבים כולם ללא יוצא מן הכלל מהשורה הראשונה של תעשייה המוזיקה. בימים אלו לאחר אפיון האלבום, לאחר בחירת נושאים רלוונטים לקהל היעד אליו אני מכוון אנחנו משחררים סינגל שני במספרו שנקרא שביזות יום א', סיפור אהבה קלאסי שמסופר בסיטואציה שידועה וכואבת לכולנו והיא ביום א'. "

מתי התחלת לשיר והחלטת שאתה רוצה להיות זמר?

"כפי שנאמר קודם ,הבנתי שאני הולך על זה בכל כוחי בגיל 23 לאחר הוצאת הסינגל "לאן הלכת" והצלחתו ברשת, יכולתי ממש לגעת בקהל שלי. לא מדובר רק במחמאות והתגובות המפרגנות, היה לי אמצעי תקשורת עם אנשים, חשבתי לעצמי שאם אוכל לדבר למיליון אנשים, אוכל לעשות משהו טוב יותר, אוכל לפרש סיטואציות שכולם מרגישים דרך המוזיקה ולא תמיד מוצאים את המילים להם. "

כזמר ים תיכוני צעיר, מה המוטו המנחה אותך בדרך הקשה והתחרות הרבה שיש בז'אנר?

"אני נמנע מלהיכנס להגדרה של ז'אנר , מוזיקה היא שפה בעיניי, לא מעט נתקלתי באנשים שלא שומעים מוזיקה ים תיכונית אבל התחברו לשיר מסוים מה"זאנר", כיון שהוא הוגש בצורה איכותית, בגובה העיניים וגרם להזדהות, שם אני שואף להיות. המוטו הוא התמדה,עבודה קשה, יצירתיות ואמונ ובחירת אנשים נכונים לצאת איתם למסע הזה. לגבי יצירתיות אני חושב שזהו רכיב חיוני להצלחה, להמון אנשים יש נטיה ליצור מכנה משותף בין זמרים, לשייך אותם לאותה זאנר, או למצוא דימיון ביניהם, לכן באלבום אני מנסה לשבור את המסגרות החל מהגרפיקה ועד לביצועים והעיבודים השונים. ישנם המון זמרים מוכשרים ותיקים וחדשים כאחד, לטעמי אם אתה יודע לתרחש סיטואציות שקשה להסביר במילים בשילוב עם הלחן והעיבוד הנכון, הפרסום הנכון ופנייה לקהל יעד רחב השמיים הם הגבול, תחרות תמיד תהיה, אבל תחרות היא בריאה, אני לומד המון מכל זמר, מכל עיבוד, אנחנו יושבים כל הצוות ומסיקים מסקנות, לפעמים גולשים קצת מחוץ לישראל לשמוע, ללמוד, לחדש. "

ספר קצת על "שביזות יום א'", איך נולד?

" שביזות יום א' הוא סיפור מגניב , הוא נולד בעוד אחת מהשיחות היומיומיות שלי ושל המנהל האישי שלי ברק אלישע, "ברק הפקות". מסתבר שצברנו קהל רב בקרב החיילים עם הסינגל "לאן הלכת". רצינו לבצע שיר לחיילים בהתחלה רק שיהיה באלבום. השיחה הייתה ביום ראשון, דפדפנו קצת בפייסבוק ושמנו לב שיש המון סטטוסים שמדברים על שביזות יום א', בשבילי זה התאים כמו כפפה ליד, כיון שכמו שסיפרתי קודם אנחנו תמיד מחפשים איך לבטא במוזיקה את מה שאנשים מרגישים ולא תמיד יכולים להסביר. באותו היום כבר קבענו באולפנים עם דניאל חן וחנן שמעון שכבר יצרו מספר להיטים לבכירי התעשייה כולל אייל גולן. חשוב לומר שאני וברק נכנסים לאולפן שום שיר לא נשאר כמו שהוא בהתחלה, אנחנו מאוד מנסים לפרוץ גבולות ולחדש. בכל אופן דניאל חן וחנן שמעון הפגינו יצירות מדהימה בחומרים שהם השמיעו לנו ושם כבר ידענו שהשיר הזה יהיה שלהם, ביקשנו מהם לקחת את הלחן שאהבנו ולחבר את זה לסיפור אהבה שמתרחש בערפל שביזות יום א', הם אמונים על יצירה נוספת באלבום . אני וברק שנינו לוחמים לשעבר , מוצאים בינינו שיח כנה וחיבור אמיתי למוזיקה מה שמוביל ליצירות יפות ויצירתיתות באלבום. על העיבוד המוזיקלי אחראים שני אנשים מוכשרים, יניב ברמלי ואיתי אמויאל, גם הם מאוד אהבו את הרעיון וגם איתם פרצנו גבולות מבחינה מוזיקלית, אני חושב שהם התעלו על עצמם מבחינה זו ויצרו עיבוד מדהים שאנשים לא מפסיקים להחמיא לנו עליו, ללא ספק גם הם יופיעו בהמשך האלבום. אנחנו מקבלים המון פעמים תגובות מאולפנים שעובדים איתנו שלמרות שאנחנו מתחילים בתחום הם מאוד נהנים לעבוד איתנו, שהם מבצעים דברים שלא ביצעו לעולם, הדבר הזה גורם לי להיות שלם עם עצמי הרבה יותר. חשוב לומר שחלק מהותי מהצוות הוא משה זיו "זיו תקשורת" איש יחסי הציבור שלי, שאהב מאוד את הרעיון ובונה סביבי כיום את כל האסטרטגיה השיווקית לשאר החומרים באלבום. מה שקנה אותי במשה, הייתה אמונתו בשיר ועצם העובדה שהוא האמין בשיר שהתחיל לעבוד עליו עוד לפני שסגרנו דברים, שם ידעתי זהו איש יחסי הציבור שלי. "

היכן ניתן לראותך בימים אלה?

"ניתן לעקוב אחריי בפייסבוק בעמוד הרישמי ובאינסטגרם שם אנחנו מעדכנים את הקהל בכל המתרחש, לגבי הופעות ,השקות, ראיונות, טלוויזיה ורדיו. למעוניינים לצפות מבחינה ויזואלית, במהלך חודש אוקטובר כולו אני מופיע בעיר אילת במהלך סופי השבוע למשך כל החודש, כמו כן, צפויות השקות בפריסה ארצית לסינגל "שביזות יום א'", בחודשים הקרובים אנחנו עובדים על מופע בו נחשוף חומרים מהאלבום עליו בו שותפים ליצירות אנשים מוכשרים וטובים, יוצרים מדהימים כגון: איציק שמלי, אדיר גץ, שיקו חייק, דניאל חן וחנן שמעון ועוד רבים וטובים. "

ביקורות מוסיקה :
מיכאל אלול – "נותנת לי לחלום"

מילים ולחן: מיכאל אלול

סינגל חדש למיכאל אלול, קשה להגדיר את השיר: הוא נשמע שילוב בין חלטורה לא משופשפת, ביצוע יבש ודי משעמם כמו פרודיה על שירים ים תיכוניים, רק גרסת המציאות: ההרמוניות בין זמרות הליווי לזמר לא מסונכרנות, השיר נשמע כמו סקיצה לא מוצלחת לשיר ים תיכוני.

http://www.linktone.co.il/linkton.php?lt_id=VmtjMWQxRnJNSGROV0VaVlZrVndVRnBYZUZaUFVUMDkrTw==&br_id=

חני אדרי מארחת את סטטיק – "הלב מאמין"

מילים: חני אדרי וסטטיק, לחן: חני אדרי

חני אדרי משחררת סינגל שני, הפעם פרי שיתוף פעולה שלה עם סטטיק, היפ הופ סול מיינסטרימי על שברון לב.

https://www.youtube.com/watch?v=pAIFCGTE7Nw
עמית עמוס – "אושר מזויף"

מילים: עמית עמוס וירדן אבידני,  לחן: עמית עמוס

שיר RNB SOAL  חדש ליוצאת "דה וייס" עמית עמוס, ביצוע מדויק, סוחף, מלטף ומלא רגש וכוונה. תענוג.

https://www.youtube.com/watch?v=LAof2viyv2E
ליאור פרלה – "תהיי שלי"

מילים ולחן: ליאור פרלה

ליאור פרלה פתח את תקופת "אחרי החגים" בבלדה רומנטית ומלודית מתקתקה – "תהיי שלי" : מסוגנן, שרמנטי וסנטימנטלי.

https://www.youtube.com/watch?v=jG5vwqd8BXQ

 

תגובות

להשאיר תגובה