רוחניות היא כבר מזמן לא מילה גסה. כנס מורי הרוח הישראלי הראשון מסוגו שיתקיים ביום שישי הקרוב בתל אביב, יארח את מיטב המורים הרוחניים. נסים אמון, ד”ר טובי בראונינג ואחרים יעזרו לכם למצוא תשובות ולהבין את המשמעות העמוקה של החיים

בעבר הלא רחוק כאלו שחיפשו דרך חיים אחרת, נחשבות  ל”אמיצים” שעוזבים את חייהם החומריים והנוחים במטרה לחפש משהו אחר, בין אם בישיבה, גורו בארה”ב או אשראם בהודו. כיום, בעולם החומרני, התובעני והרציונליסטי כולנו מחפשים תשובות ומרגוע. המורים ניסים אמון, אפרת שר שלום, ד”ר טובי בראונינג ודודי מלכא ישתתפו בכנס שיתקיים ב-1 באפריל, 2016, בבית ציוני אמריקה, אבן גבירול 26,  תל אביב.

יוזם הכנס הוא סופי רפופורט,  פסיכותרפיסט הוליסטי, מנחה סדנאות התפתחות דרך נשימה ומדיטציה ומפיק אירועים שחלם במשך שנים ליצור כנס לימודי על מהות הדרך הרוחנית, כזה  שיהיה פתוח לציבור הרחב ויפגיש את מורי הרוח מהשורה הראשונה בישראל, שינגישו את הרוח, החכמה והידע בצורה ברורה לציבור. “הרבה זמן חלמתי על כנס לימודי שכזה, כמו שמקובל לקיים באקדמיה ובדת. אנחנו ניגע בנושאים שהם מאוד, מאוד מהותיים לחיים שלנו – איך לשחרר פחדים ודפוסים מגבילים, איך להגיע  לחופש, אם יש דבר כזה וכיצד אפשר לפתוח את הלב ולהתחבר לאהבה”.

רפופורט בחר מרצים מתחומים שונים הנחשבים לדבריו למובילים בתחומם. היה לו גם כן חשוב שכל אחד מהם הוא בעל ותק של עשרות שנים, וגם כן מכשיר בעצמו מורים ומטפלים אחרים. המורים השונים מגיעים ממגוון שיטות ומסורות של התפתחות רוחנית ותרפיה. כל אחד מהם ירצה בתחומו ולפי בחירתו גם יערוך הפעלה כלשהי, כמו מדיטציה או דמיון מודרך. אלו המרצים:

ניסים אמון, מאסטר זן ומורה למדיטציה. אמון, תירגם את ספר הטאו, כתב את הספרים “חוכמת המזרח” ו”סוד האושר הפנימי” שעוסקים במסע הרוחני-חומרי שלנו על כדו”א. אמון, פיתח שיטת טיפול שמקדמת שלום בין ההיגיון לרגש ועוזרת להעיר את בעל הבית הפנימי.

אפרת שר שלום, הקימה וכתבה את תכנית הלימודים של מגמת “ההילינג” במכללת רידמן ומנחה תפילות שלום בארץ ובעולם. שר שלום, מובילה את קהילת “הקורס בניסים” בישראל, ספר המשמש השראה, ריפוי והכוונה רוחנית להרבה מאוד אנשים. ד”ר טובי בראונינג, מפתחת שיטת הטיפול “עוצמת הרכות”- ריפוי מתוך שמחה. בראונינג, הכשירה המון מטפלים ומורים בגישה זו והקימה בית ספר של תרפיה והתפתחות.

דודי מלכא, מהמורים הבכירים והוותיקים ליוגה בישראל. מלכא, הנציג הישראלי הבכיר של זרם ה”שאדו יוגה”, הספיק להכשיר ב23 שנות ניסיונו לא מעט מורים. “היוגה הינה דרך חיים שמשרתת רבים בישראל, מן הראוי שיהיה נציג שלה בכנס מורי הרוח. מעבר להיבט הפיזי, יוגה היא דרך חיים של עוצמה, שלווה, נוכחות, איזון ואחדות עם החיים”, מספר רפופורט.
אלהיה מור, מטפלת ומנחה בעמותת “תובנה” תנחה את הכנס לצד אומן החליל ראסה, שילווה את הכנס במנגינות ויעביר “Flute Meditation” לפני כל הרצאה. עם כניסת השבת, נתנאל גולדברג שכותב, שר ומלחין שירה מקודשת, יסיים את האירוע במסע של לב ותפילה.

“מבחינתי הכנס הזה הוא ממש הזדמנות לכנס אנשים מופלאים, מלאי השראה שכל אחד מהם בעצמו יכול למלא כנס שלם לבדו . יש פה הזדמנות לקבל הכוונה ובהירות על החיים, כי הכנס ידון בשאלה מה הכי חשוב לנו לדעת לגבי השאלות הגדולות של החיים”, הוסיף רפופורט. הכנס הבא יתקיים בחודש יולי בסינמטק ת”א עם מורים שונים.

ניתן להירשם ולקבל מידע נוסף דרך דף הפייסבוק של הכנס בכתובת זו : https://www.facebook.com/events/898967120216162/. רכישת כרטיסים דרך האתר   .https://www.tixwise.co.il/he/spirit

 

28 הערות

להשאיר תגובה