לאחרונה נחשפתי במקרה ללהקת רוק אלטרנטיבי ישראלית מעולה שטרם שמעתי עליה: Buckets N Joints, להקת רוק מעולה שהוקמה ב-2012 ובראשה הסולן המצויין רועי דלאל. הלהקה הוציאה עד כה סינגל בכורה – On The Ground מתוך EP הבכורה שלה (Safe By Release) העתיד לצאת החורף הנוכחי. חברי הלהקה: רועי דלאל-שירה, גל ברזילי-גיטרה, רועי כהן-גיטרה בס, עומר שימחי-תופים. רגע לפני צאת הסינגל החדש של הלהקה ( Omg!) ובטירוף ההופעות, תפסתי אותם לשיחה צפופה בכדי להכיר אותם קצת יותר מקרוב.

קודם כל, מי אתם באקטס אנד גו'ינטס?

" באקטס אנד ג׳וינטס היא להקת רוק אלטרנטיבית. ארבעה מוזיקאים שהתאחדו מנסיבות שונות, כל אחד מאיתנו הביא משהו משלו אבל אבל יש לנו הרבה יותר רקע משותף ממה שחשבנו בהתחלה. אם נסכם את זה במשפט: 4 אנשים בעלי חלום שמצאו אחד את השני על מנת להגשים את אותו חלום. "

מי הגה את הרעיון לשם הלהקה ומדוע?

"בתחילת דרכה של הלהקה, עוד שזהות הלהקה עדיין לא הייתה ברורה קראו לנו בשם אחר. השיר הראשון שאיי פעם כתבנו היה נקרא: Buckets N Joints. השיר מדבר על חוויה הומוריסטית שמרבית מהאנשים עוברים בזמן שהם מטיילים בעולם וכך גם עבר הגיטריסט שלנו. הנאה, מסיבות, חוויות, שתיית אלכוהול וכו׳… אנחנו מאוד אוהבים את השיר הזה ואת מה שהוא מייצג מבחינת המשמעות הפשוטה שלו. שהתחלנו להרכיב את הזהות שלנו היה לנו ברור מאוד שכיף וחוויה מטלטלת זה מה שאנחנו מעבירים בהופעות שלנו ומכאן החלטנו שזה השם הכי טוב לייצג אותנו. אגב, אותו שיר קיבל כותרת אחרת. "

ספרו לי על Safe By Release, EP הבכורה שלכם העתיד לצאת החורף.

"האי פי הראשון שלנו Safe By Release הוא מיני אלבום שמורכב מחמישה שירים. הסיפור היפה שעומד מאחוריו הוא, כשהתחלנו את הפרויקט היה ברשותנו משהו כמו 12 שירים שכתבנו. שהחלטנו שאנחנו מוציאים קודם כל אי פי (לפני אלבום) ושאנחנו צריכים לבחור רק חמישה זה היה מכשול. לכל אחד מאיתנו יש את השירים שהוא אוהב יותר ואוהב פחות, או יותר להוט להקליט דווקא את השיר הזה ופחות את השיר הזה. בגלל זה החלטנו לא לבחור לבד. עשינו סוג של סקר. כל אחד מאיתנו בחר 5 חברים טובים, שאוהבים מוזיקה והשמיע להם את כל החומרים שלנו. אח״כ ביקשנו מהם לדרג לפי סדר עולה איזה שיר הם אוהבים יותר ואיזה שיר הם אוהבים פחות. בסוף אספנו את כל התוצאות והגענו לחמישה השירים האלו. בעצם אפשר לומר שהאי פי הזה לא רק שלנו. בגלל המגוון, האי פי הזה לא מתאפיין בצורה מסוימת. הוא מאוד מאוד מגוון ומייצג את כל הכיוונים שהלהקה הזו אוהבת."

היכן אתם מופיעים ? מי קהל היעד?

"בשנתיים האחרונות עשינו למעלה מ-200 הופעות בכל רחבי הארץ. מהמקומות המוכרים יותר והמוכרים פחות: בלו הול מיוזיק, סבליים, אוזן בר, ביץ בר קיסריה, תאטרון תמונע, לבונטין 7, לילה לבן בתל אביב, הפסקה פעילה באוניברסיטה העברית וכו׳. לכל מקום שאפשר להגיע שם היינו. לפני שנתיים התחלנו להופיע ברשת ״מייקס פלייס״. המקום המדהים הזה וקבוצת הבעלים שלו אימצה אותנו ונתנה לנו במה. התחלנו להופיע ברשת כמה פעמים בחודש ובכל מקום! תל אביב טיילת, רמת החייל, הרצליה, ירושלים ואפילו עד אילת אנחנו מגיעים פעם בחודש. זה נתן לנו דחיפה רצינית מאוד. כלכלית – זה נתן לנו את הכלים להמשיך ליצור ולקדם את עצמנו, מוזיקלית – קשה באימונים קל בקרב. אחרי 200 הופעות לייב בצורה מאוד אינטנסיבית, אפשר לומר בצורה הכי חדה שיש שאנחנו נגנים, מוזיקאים ופרפורמרים הרבה יותר טובים ממה שהיינו לפני שנתיים, שלוש גם כיחידים ובעיקר כקבוצה. על הבמה יש משהו שאי אפשר ללמוד בשום מקום אחר, שים אותנו מחר בפארק הירקון ותגלה שהבמה הזו לא כל כך גדולה עלינו."

מה הדבק ה"משאיר" אתכם יחד 3 שנים?

"מלבד החלום המשותף שאנחנו חולקים, אנחנו חושבים שמה שמאחד אותנו הוא שפשוט הפכנו להיות חברים ממש טובים. אנחנו משפחה. משפחה לא צריכה דבק שישאיר אותה ביחד. משפחה היא ביחד תמיד מעצם היותה משפחה. זה תקף גם אצלנו."

מה החלום שלכם כלהקה?

"שתי מילים: להופיע בוומבלי!"

יש עתיד לרוק האלטרנטיבי בישראל, לדעתכם?

"האמת שזו שאלה יפה. מצד אחד, יש הרבה מאוד אמנים ולהקות בארץ שבשנים האחרונות מתפתחות בז׳אנר האלטרנטיבי. גם השפה האנגלית מתחילה לחלחל לתרבות המוזיקלית בארץ. אבל מצד שני אנחנו עדיין מאוד רחוקים לעומת מדינות אחרות בעולם מבחינה פופולארית. ישנם ז׳אנרים אחרים ששולטים בארץ והם רק במגמת עליה, כבר שנים. זו שאלה שקשה לענות עליה באופן חד משמעי אם מדובר על העתיד הקרוב, אנחנו פחות אופטימיים. אבל אי אפשר לדעת…"

https://www.youtube.com/watch?v=5o6tMkJigDg

תגובות

להשאיר תגובה