עמרי נובל הוא שדרן רדיו ורוקר מחוספס, שנון ובועט הפעיל לא מעט שנים בסצינה המקומית והולך בדרכו שלו עם הרוק הבוער בו ובנשמתו כשהוא לא שש ל”התמסר נואשות למיינסטרים” אלא מקפיד לשמור על התדמית שהוא נאבק לשמר. בימים אלה הוציא עם להקתו “האצילים” שיר נהדר בשם “זיוף” מתוך אלבומו החדש “בפנוכו” העתיד לראות אור בקרוב.

 

עמרי, מאמין שבישראל של 2017 הרוקנרול עוד חי?

“אהבתי שניסחת את השאלה בחיוב, הרוק עוד חי, אני אופטימיסט נצחי ולכן הרוק לא ימות לעולם, הוא יתפתח באבולוציה לדברים אחרים, מחוזות אחרים כגדולים וקטנים הוא קיים ויתקיים. בארץ צריך לדעת לעשות רוק שיתאים לאוזן הישראלית, עמרי נובל והאצילים מנגנים רוק דרומי ישראלי שהמקורות שלו הם דרום ארצות הבית כמו טקסס, נאשוויל וכו’, זה כולל קאנטרי רוק, בלוז רוק, סאות’רן רוק ואלטרנטיב רוק. היתרון שלנו שזה סגנון מאוד מתקשר לקהל ואנחנו עושים זאת בעברית עם הזהות הישראלית שלנו, המוזיקה שלנו מקפיצה ומלאת אנרגיות ולנגן רוק כזה זה יתרון בארץ כי לצערי הרוק בארץ נקשר לדיכאון והתוצאה של כך שהוא ממוקם בתחתית הרשימה, גם כשדרן רדיו אני מזהה שההפקות שמביאות את הקאנטרי רוק, הפולק ושאר ההשפעות הקצביות מארה”ב פשוט נשמעות טוב יותר מאחרים וזוכות גם ליותר הצלחה מהרוק הקלאסי שאנחנו מכירים, זו האבולוציה עליה דיברתי ואני מאמין שמשם הרוק יצמח שוב ויהיה לסצינה משפיעה ומעצבת לפחות כמו הרגאטון”.

אפשר להתפרנס ממוסיקה בימינו?

“לא מזמן דיברתי עם שתי קולגות שלי בעולם המוזיקה אך ממקומות שונים (אחד מנהל את החדר בו אנחנו מתאמנים והשני מאמן עסקי), שניהם אמרו לי שכל התעשייה רק שורדת, מי שמתפרנס ממוזיקה באמת הם אלו היושבים בראש הפירמידה ואין צורך להגיד שמות אבל אלו שמות השגורים בכל בית ואין בכך שום רע, זה נגרם בגלל שהשוק מאוד קטן ויש המון מתחרים על ממש מעט, כמו יוני בכיכר המרכזית באמסטרדם שזורקים להם פירורים ועפים מלא יונים על גרעינים דלים, פיוטי משהו אבל זה באמת כך..אני קודם כל עושה את מה שאני עושה כמוך, מתוך אהבה, הלב, הנפש והנשמה, זה בדם שלי ואני לא מונע מהכסף אלא מהאהבה והיצירה, אין ספק שכיף יותר ומתגמל יותר לקבל על זה שכר ואכן בשנתיים האחרונות ההכנסות שלי מהופעות גדלו ואני מוכר את ההופעה שלנו לאירגונים, עיריות ומועדונים שמקבלים מוצר מצויין מבחינתם ובמקביל יש לי אולפן ביתי “האולפן הסגול” שהוא מאוד איכותי ומגיעים אלי אמנים כמו “איש הפסנתר” למיקסים ועריכות וכו’, זה כיף זה מאוד מהנה אבל זה עדיין לא בשלב שבו אני יכול לעשות רק את זה ואני מניח שאתה בדיוק כמוני, אבל כמו בשאלה הראשונה, אני אופטימי ואני כבר מכין את הקרקע לדבר הבא שארצה להכנס אליו במקביל להיותי אמן וזה להעביר סדנאות לאמנים כי יש לי המון ידע כאמן, מפיק, שדרן רדיו, והידע הזה יכול להניב פירות גם כלכליים”.

ספר על “זיוף”, הסינגל החדש.

“וואו, איזה שיר! כתב אותו ישראל טופר שהוא כותב מדהים ומה שעוד יותר מגניב זה שהוא פחות או יותר בגיל של אבא שלי והחיבור ביננו כאנשים ויוצרים הוא באמת מיסטי. הוא כותב כל כך פרש וצעיר וכנה שזה הכי חשוב בעיני כך שמהשנייה הראשונה שקיבלתי את השיר לידי לפני 7 שנים, הלחנתי אותו בכמה דקות עם גרוב בלוז מקפיץ וידעתי שזה יהיה שיר מצויין להופעות והקלטות וגם כסינגל, הוא כמעט נכנס לאלבום הבכורה שלי ב 2015 אבל בזמנו ההפקה לא הייתה מספיק טובה וגנזתי את ההקלטה כי ידעתי שהוא ראוי להרבה יותר והסבלנות מבחינתי השתלמה,

זה אחד השירים הראשונים שעבדנו עליהם עם “עמרי נובל והאצילים” ואכן הוא מהר מאוד הפך להיות להיט ו”אפר” בהופעות, הוא פצצת אנרגיה במקצב בלוז רוק שמוציא ממני כזמר הגשה צינית וכועסת הגורמת לי להתחבר לצדדים אחרים באישיות שלי. השיר עצמו וזה מה שאני אוהב בו נכתב מנקודת מבטה של האישה, היא פורקת בשיר את כל מה שמפריע לה בבן הזוג רגע לפני שהיא מעיפה אותו ויוצאת לחופשי, אני מגדיר את “זיוף” כקול הנשי שלי.

אני אחד שתמיד נפרדו ממנו ותמיד חוויתי את הפרידה מהצד שלי כגבר ודווקא החיבור לשיר כאישה הופך את המסר לכל כך הרבה יותר לפנים שזה מתפוצץ לכל עבר”.

מתי גילית לראשונה את הרוקנרול?

“כשהייתי בן 13 אבא שלי פינק אותי בטיול שורשים להונגריה והיינו צריכים לנסוע יום שלם בין שוויץ להונגריה ואבא שלי רצה לשמוע את הזמרת “אניה” שהיא מוכשרת אבל לא קלה בלשון המעטה..אני במקרה מצאתי קלטת (בתקופה של קלטות וווקמנים) של GUNS N ROSES שעד אז לא ממש אהבתי אבל מהרגע שלחצתי פליי, הרגשתי שנולדתי מחדש ואני לא צוחק, הקלטת התחילה משיר די בינוני “”BACK OF BITCH מהאלבום “USE YOUR ILUSION” אבל הריף גיטרה, בחיי הריף גיטרה הזה הפעיל אצלי תאים רדומים במוח והזרים לי דם ללב כמו שמעולם לא זרם לשם דם, מאז לא הורדתי את האוזניות, הפעם היחידה שהרגשתי כך שוב היה שיצאתי לדייט הראשון עם אשתי 15 שנה אחרי..שתבין את רמת ההתרגשות”.

מה החלום הגדול שלך?

“השאיפה שלי היא להיות זמר, מפיק מוזיקלי מפורסם שהשם שלו שגור בכל בית בישראל,שהשירים שלי ירגשו לכם את הלב וירקידו לכם את הישבן, שהמוזיקה שלי תהיה סמל לאיכות ותלווה אתכם בכל חווית החיים, הגדולות והקטנות, שהמוזיקה וההופעות יהיו עבורכם חוויה של “גוד טיים!” עם חברים ומשפחה. אני לא מתבייש להגיד או יותר נכון לצעוק את החלום שלי, בעיני זה חשוב שכולם ידעו מה אני רוצה, ולאן אני הולך צעד צעד”.

מתי אלבום חדש?

“האלבום “בפנוכו” ייצא בחודשים הקרובים, אני מתכנן להוציא מתוכו 7 סינגלים שזה מספר גבוה אבל אני מאמין שהשוק משתנה ואנשים צורכים סינגלים יותר מאשר אלבומים.האלבום עצמו יכיל 12 שירים בסגנון רוק הדרומי וכל השירים עוסקים בבפנים, בתוך התחום המוגדר, בכל מה שבפנים וחייב לצאת החוצה ומכן שמו “בפנוכו”,

השירים הם על השגרה, החלומות האישיים, המחאה החברתית, הזוגיות, בציניות, בצחוק, בכעס, באהבה, בכמיהה, מכלול הרגשות וסיטואציות המתחוללים אצלי בפנים שאחרים חווים גם בחייהם. אנחנו מנגנים את השירים בהופעות כבר שנה וחצי ואני ממש רואה איך עוד ועוד אנשים חווים את הבפנוכו שלהם איתנו, איתי, כל אחד לוקח את זה לחיים האישיים שלו אבל ה”בפנוכו” זהה”.

היכן מופיע?

“אתה יודע שאני מופיע רצוף משנת 2009 כל חודש לפחות הופעה אחת ובממוצע שנתי 2.4 הופעות בחודש, זה המון ומה שחשוב וזה המסר הכי הכי חשוב שלי ואני מדבר עליו הרבה, קל מאוד לעשות לייק לפוסט, לגרום לאנשים לבוא להופעה זה האתגר הגדול ביותר..אני מזמין אתכם. בואו להופעות שלנו, אם אתם רוצים שיהיה לכם כיף עם חברים, לשבת לדבר, לשתות, לרקוד, או סתם להביט בתקרה ושתהיה מוזיקה טובה ברקע שתעשה לכם “גוד טיים” – עמרי נובל והאצילים מחכים לכם לפחות פעם בחודש באזורכם.

אני חושב הרבה על איך להפוך את ההופעה למשהו גדול יותר, לתת ערך נוסף שיעניק למאזין עוד אקסטרה קטן מלבד המוסיקה, שהחוויה תתעצם ואני יכול להגיד בכנות שאצלנו הקהל הוא חלק מהמופע, בכל הופעה תמיד עולים מהקהל לרקוד איתנו על הבמה אבל תמיד, זה המדד שלי להופעה מוצלחת, לאחרונה הכנסו עוד הפתעה קטנה להופעה כדי להדגיש את אנרגיה שיש לנו ותאמינו לי, אנחנו הופעה עם אנרגיה, אנחנו מתחילים בהילוך גבוה ולא עוצרים! אני מייצר הופעה כמו שהייתי רוצה לחוות אותה, זה בעצם מה שמניע אותי”.

הופעות קרובות:

11/6 “ארול” – הוד השרון – הופעה אקוסטית

24/6 “ברקאי” – חיפה הופעה חשמלית – “עמרי נובל והאצילים”

1 תגובה

להשאיר תגובה