אהבה חדשה

אני מאוהב בקול של נסרין קדרי. היא תמיד מצליחה לרגש אותי, לצמרר ולהיכנס עמוק עמוק אל חדרי הנשמה הספונים שבלב ולמלאם ברגש ובכנות ווקאלית הייחודיים לה.

כל המדינה התאהבה בנסרין עוד משלב “אייל גולן קורא לך”, אך אני למדתי להתאהב ולהכיר אותה באמת באמת עם האזנתי לאלבום הבכורה המצויין שלה ( “נסרין קדרי”) שלא רק חושף זמרת עם קול ענק שחודר לנשמה, אלא עושה לנו היכרות עם הנפש הרגישה והענקית שלה המצליחה להביא את הביצוע הכי אמיתי, הכי נכון והכי מדויק ובאמת לגעת במקום האמיתי ממנו נוצרה המוסיקה שלה – מהלב.

בימים אלה קדרי עובדת בשיא המרץ על אלבומה השני, מתוכו יצא כבר הסינגל “בסיבוב שני” ובימים אלה יצא לאוויר סינגל נוסף והפעם בשפת האם של נסרין – ערבית.

השיר נקרא أحب الحياة ( “אלחאב אלחיאה” = “האהוב של חיי”) אותו כתבו והלחינו עבורה המוסיקאים המחוננים כיר פודה ומורסי ביאדסה, יוצרים מוערכים מאוד במגזר הערבי.

השיר ממזג רוקנרול טהור עם חפלה אמיתית מפי הדיווה, המצליחה להחזיר אותי לילדות, בה זכורני כי מדי שישי ושבת הייתי מבקר סבי עליו השלום דובר השפה הערבית שהיה צופה בטלוויזיה ומשתומם מהצלילים הקסומים שהזכירו לו ילדותו ומחוזות נעוריו כישראלי שעלה ארצה מסוריה בגיל 17. בשיר החדש נסרין מרקיעה לשחקים, מוציאה את המיטב שלה וגורמת למאזין ( לפחות לי) להתאהב בקולה כל פעם מחדש. זה לא סוד שהשירים הערביים והטורקיים והיווניים מזמן הפכו לחלק בלתי נפרד מהקונצנזוס הישראלי ( בין אם בלבוש עברי ובין אם בשפת המקור)

ואין לי ספק שגם שיר זה ייכנס היישר לשם. תענוג.

ביקורות מוסיקה:

ארז שפירא – “דמעה”

סינגל ראשון מאלבום בכורה לארז שפירא, יוצר וזמר נתנייתי המנסה לפלס דרכו בעולם ההיפ הופ. השיר נשמע נוסחתי מדי, חלק מהמילים לא ברורות בפיו של הזמר והשיר די מונוטוני ומשעמם. יש לשפירא פוטנציאל, אך איפה הייחודיות ?

https://www.youtube.com/watch?v=TwU_hesZnvs

אילון קרני – “טברנה”

סינגל חדש ליוצר והזמר הותיק אילון קרני, שכתב והלחין שיר רוק מלנכולי, בלוזי, ריאליסטי ועשוי היטב. ככה עושים רוקנרול בישראל.

https://www.youtube.com/watch?v=pSu_zazzAWs

אופק המלאך – “בא לה לרקוד”

אופק המלאך, שנתפרסם בזכות הקאברים המיוחדים שלו, הוציא לאחרונה קאבר ללהיט של גל מלכה וסטטיק – “בא לה לרקוד” בגרסה אקוסטית : אופק זמר RNB מצויין, מעניין והקאבר נשמע מצויין ולא מנסה להתחקות

אחר המקור. שווה שמיעה.

https://www.youtube.com/watch?v=dG81QpQgO2I

30 הערות

להשאיר תגובה