בימים אלו, כולנו מתמודדים עם מציאות חדשה, המשפיעה על מפלס הלחץ והחרדה שלנו, אשר משפיע על כל בני הבית, כולל תינוקות. תינוקות בוכים או מגיבים באי שקט מסיבות שונות, כגון רעב, עייפות, גזים ועוד. יתרה מזו, לתינוקות יש את היכולת לקלוט ולזהות את הרגשות שמשדרים האב או האם: לחץ, עצב, כעס והם עלולים להגיב לרגשות האלו בבכי או באי נוחות.

דניאל שטיינר, מיילדת מוסמכת, מדריכת קורסי הכנה ללידה ומטפלת עיבוד חווית לידה, יועצת למותגNUK  מציינת כי קיימות דרכים מגוונות להרגעת תינוקות, החל ממגע, תנועה, עיסוי וכמובן מוצץ ונותנת טיפים ועצות מועילות, שיסייעו לבייבי שלכם להירגע ויעניקו גם לכם, ההורים, קצת שקט.

סדר יום – הקפידו לשמור על סדר יום קבוע שיעזור לתינוק ויעניק לו מקור ביטחון. ההבנה והידיעה של מה עתיד לבוא, יסייעו לו להתכנס טוב יותר, לשינה טובה ואיכותית יותר.

עיסוי- דרך מצוינת להירגע ולשחרר מתחים הינה עיסוי התינוק, הגורם להנאה הן לכם ההורים והן לתינוק ואף תורם לחיזוק הקשר ביניכם.

היעזרו במוצץ- למוצץ יש יכולת נפלאה להרגיע את התינוק. מוצץ, המדמה את פטמת האם בזמן ההנקה, עונה על הצורך האוראלי הבסיסי ביותר שיש לכל תינוק ויכול לשמש כאובייקט מעבר שמעניק הרבה ביטחון.

מוסיקה- מוסיקה רכה ונעימה בהחלט יכולה להרגיע את התינוק. המנגינה והצלילים השקטים יכולים לסייע להסיח את דעתו של התינוק ולהרגיע את הבכי. אפשר גם לשיר לו או לדבר אליו בשקט וברכות. העיקר שישמע את קולכם.

מגע- תחושת המגע הינה צורך בסיסי עבור התינוק, בעיקר בחודשים הראשונים שלאחר הלידה. חיבוק מחמם, ליטוף אוהב ותחושת הקרבה אליכם יעניקו לתינוק את תחושת הביטחון והשקט לה הוא זקוק.

תנועה- ניתן להרים את התינוק ולנענע אותו מצד לצד בתנועות עדינות, תוך שמירה על יציבות ראשו ותמיכה עם הידיים. גם הליכה קצרה עם התינוק, נענוע של העריסה או טיול קצר עם העגלה או המנשא יכולים להרגיע אותו.

הורים, נסו להישאר רגועים- התינוק לרוב חש בחוסר שקט אצל הוריו, מה שמשפיע גם עליו. בכדי שהתינוק יהיה רגוע וירגיש ביטחון, שדרו לתינוק רוגע, הקפידו לנשום נשימות עמוקות כשאתם אוחזים בו וזה יקל עליו להיות שליו ונינוח יותר.

היו קשובים: לכל תינוק שפת גוף משלו. בתחילתו של כל צורך תוכלו לראות תנועות גפיים והבעות פנים, לאחר מכן יתווספו קולות, צלילים ולבסוף בכי.

ברגע שתזהו את הצורך מוקדם יותר, תוכלו לתת לו מענה נכון ורגוע יותר, עוד לפני הבכי.

 

תגובות

להשאיר תגובה