חברת אפל שידועה בחדשנותה הטילה פצצה לפני מספר חודשים כשהודיעה שהאייפון 15 יהיה רק עם eSIM. eSIM הוא SIM דיגיטלי בתקן המקובל בתעשייה המאפשר ללקוח להפעיל תוכנית סלולרית מספק מבלי שיצטרך להשתמש ב-SIM פיזי.

ל – eSIM מספר יתרונות. ראשית, הוא מבטל, למעשה, את הצורך לקבל סים חדש בכל פעם שעוברים חברת סלולר ויש לו עוד שלל יתרונות טכנולוגיים כדוגמת הפעלה מיידית למנוי חדש, אפשר לעבור בין ספקים בנוחות היות וה-eSIM מבטיח מעבר קל ונוח מכיוון שהסים מוטמע במכשיר והאקטיבציה נעשית מרחוק, ללא צורך בקבלת כרטיס פיזי מספקית השירות. אין מקרי אובדן/גניבה, ה- eSIM כבר נמצא בתוך הנייד, כך שאי אפשר לאבד אותו.

ועדיין, דגמי האייפון 15 השונים של אפל שנמכרים מחוץ לארה"ב נותרו כולם מצוידים במגש מכיוון שהרחבת eSIM במדינות רבות בעולם לא יצאה לפועל. כלומר, מי שרוכש את המכשיר בישראל יוכל להמשיך להשתמש בסים הרגיל. יחד עם זאת, בגלל המחירים הגבוהים שבהם נמכרים המכשירים בישראל, ישראלים רבים רוכשים את המכשירים בחו"ל, במחיר זול יותר אך עם eSIM. כיום, בישראל, יש 2 רשתות שמאפשרות חבילות סלולר – חברת סקאי קול וחברת WECOM.

חברת סקאי קול מציעה מגוון רחב של תכניות eSIM כולן בטכנולוגיית G5, בכך היא מקדימה חברות רבות אחרות שמציעות טכנולוגיות במהירות נמוכה יותר. סקיי קול מציעה תכניות החל מ-3 ג'יגה גלישה ב16 ₪ שכוללת 1000 דקות שיחה ו – 500 סמסים, חבילה של 300 ג'יגה בטכנולוגיית G5 עם 5000 דק' שיחה ו-5000 סמסים במחיר של 39 ש"ח ועד חבילה של 500 ג'יגה. תכניות נוספות קיימות באתר החברה.

כאמור, חברה נוספת שמציעה חבילות eSIM היא WECOM. חלק מהתכניות שהיא מציעה הן דור 4 וחלקן דור 5 כך שיש לשים לב לנושא. מחירים לדוגמא: חבילת סלולר דור 4 עם גלישה בארץ עד 150GB במחיר חודשי של ₪29.90 בלבד. חבילה אחרת של דור 5 עם גלישה נצחית בארץ וגלישה בחו”ל עד 5GB תעמוד על מחיר חודשי של ₪59.90.

תגובות

להשאיר תגובה