כמה מתנות אנחנו מקבלים בשנה? כמה מתנות קונים? כמה עולה מתנה ממוצעת? האם ישנם עוד אנשים שלא מביאים צ'ק לאירועים? ומה הסיכוי שתקבלו כלי מטבח כמתנה לחג?

סקר חדש, שבוחן את הרגלי הקנייה וקבלת המתנות של ישראלים, מגלה ש- Gift-Card הוא המתנה האידיאלית עבור אלו שלא רוצים לשבור את הראש יותר מדי. הסקר, שנערך עבור BuyMe.co.il אתר ה-  Gift-Cardsהגדול בישראל, מגלה, כי כמעט 70% מהנשאלים קיבלו במהלך השנה האחרונה לפחות Gift-Cards אחד ו-65% הצהירו שתמיד ישתמשו בו, לעומת 9% שישתמשו בכל מתנה אחרת.

בסקר, שנערך באמצעות פאנל המשיבים האינטרנטי Panel4all וכלל 400 משיבים, ציינו 40% מהמשתתפים שהם קונים למעלה מ-11 מתנות בשנה, מחציתם מפרגנים לקרובים להם וקונים למעלה מ-20 מתנות כל שנה. 35% קונים בין 6 ל-10 מתנות בשנה ו-24% קונים בין מתנה אחת ל-5 מתנות בשנה. אחוז מהנשאלים ציין שהוא לא קונה מתנות כלל.

85% נותנים כסף לאירועים, כגון חתונה, בר מצווה או ברית, 3% מביאים Gift-Card כמתנה לאירועים ובין אחוז לשניים עדיין שומרים על הגחלת ומביאים מתנות מסורתיות. באופן לא מפתיע, סכום המתנה עולה ככל שהקרבה עולה: 36% ממשתתפי הסקר הצהירו שהם ישקיעו בין 50 ל-100 ₪ במתנה עבור עמית לעבודה ו-78% ישקיעו למעלה מ-200 ש"ח במתנה עבור בני הזוג, 50 מתוכם יגדילו לעשות וישקיעו למעלה מ-500 ₪ בבן או בת הזוג.

המתנה הכי פופולארית לחגים היא כלים לבית ולמטבח, ואם אתם מארחים בראש השנה תצפו למתנה בתחום, כי 57% מהנשאלים הצהירו שזאת הבחירה הראשונה שלהם. 9% מהאורחים מביאים לחגים מוצרי טיפוח, 7% מעניקים Gift-Card וישנם 6% שלא מומלץ לפתח ציפיות עבורם משום שהם לא נוהגים להביא מתנות לחגים.

אתר BuyMe מציע שירות לרכישת Gift-Cards  בתחומים שונים ושליחתם במייל או ב– SMS ומהסקר עולה כי כשליש מהמתנות כיום הן Gift-Cards, 12% מהן נרכשות ברשת. כמו כן עולה, כי Gift-Cards הן המתנות המועדפת לקנייה עבור עמיתים לעבודה או מכרים רחוקים וכי 68% מרוכשי ה-  Gift-Cards נוהגים לטעון אותו בסכום שנע בין 150 ל-300 ₪ וכן, ישנם 6% שקונים Gift-Cards עם סכום שנע בין 50 ל-100 ₪.

59% ממקבלי המתנות היו מעדיפים Gift-Card שמקנה ארוחה במסעדה או בבית קפה, 35% כרטיס לרשתות אופנה ו-33% ישמחו לקבל כרטיס שיעניק להם כלים לבית ולמטבח. מממצאי הסקר עולה, כי בהשוואה ל-64% שקיבלו בין אחד לשלושה כרטיסים במהלך השנה האחרונה או 4% בני מזל שקיבלו למעלה מ-4 כרטיסים, רק 31% לא קיבלו גיפט קארד כלשהו במהלך השנה האחרונה.

"רוב האנשים חשים חוסר נוחות כשהם צריכים לקנות מתנות ולכן Gift-Card עוזר להם לחסוך זמן והתלבטות", אומר מנכ"ל Buyme.co.il, יונתן אלון. לדברי אלון, "הקלות והמהירות, שבהן ניתן לרכוש כיום כמעט כל מתנה, תוך ידיעה שהצד השני ישמח לקבל אותה, הופכות את קניית ה- Gift-Cards  באינטרנט לאופציה יותר ויותר רלוונטית".

אלון התייחס גם לקניות החגים והוסיף: "הקניות לחגים בקניונים לקראת החג הופכים לאירוע מתיש עבור חלק גדול מהקונים שמוצאים את עצמם מבזבזים זמן יקר, מחכים בתור בחניה וחוזרים מותשים הביתה לפעמים 3 או 4 שעות לאחר מכן. באמצעות Buyme.co.il ניתן לרכוש מתנה בפשטות ממבחר של 550 רשתות ומותגים ולסיים את קניית המתנות לחג בתוך מספר דקות".

39 הערות

להשאיר תגובה