אם עד עכשיו חשבו שקנאביס זה לעישון, בין אם להתמסטל ובין אם להפחית כאב לחולים, הרי שהיום מבינים יותר ויותר שמהקנאביס, או יותר מדוייק מהזרעים שלו מייצרים שמן. חשוב לדעת ששמן זרעי המפ הוא חוקי לחלוטין. בשנת 2004 החריג משרד הבריאות את שמן ההמפ מהפקודה והתיר ייבוא, מכירה ושימוש בו, במידה וכמות ה-THC בו לא עולה על 10 PPM (חלקים למיליון). מירב קלייסט, מנכ”לית CANNARA מסבירה: שמן המפ הוא שמן צמחי עשיר בחלבונים ומכיל כ- 80% חומצות שומן חיוניות מסוג אומגה 3 ואומגה 6, שהן בעלות תפקיד חשוב בבנייה תקינה של הגוף ואחראיות להתפתחות תאים, שרירים ומערכת העצבים.

חומצות אלה חשובות לנו במיוחד מפני שגוף האדם לא מייצר אותן ולכן אנו נדרשים לצרוך אותן ממקורות מזון שונים, בדרך כלל תבואה (זרעי פשתן למשל, עשירים באומגה 3) ודגים. בניגוד למרבית המזונות שעשירים או באומגה 3 או באומגה 6, מכילים זרעי המפ את שתי החומצות הללו בכמויות וריכוזים אידיאליים. בהתחשב בכך ששמן זה הוא בעל תרכובות כל כך חזקות מספיק רק כמויות קטנות ממנו בכדי שתהיה לו השפעה על בריאות העור. בנוסף, זרעי המפ מכילים עוד סגולות תזונתיות רבות ונחשבים ל’מזון על‘, מה שהופך את שמן ההמפ לתוסף תזונה טבעי מצוין.

קרוב ל-60% מהחומצות בשמן הן חומצות אלפא לינולניות (LNA) הקיימות אך ורק במקורות שומן צמחיים. חומצות אלו משמשות כמקור אנרגיה יעיל ביותר ולאחר תהליך הפירוק בגוף הן הופכות לבסוף לחלבונים הנקראים פרוסטגלנדינים, האחראים בין היתר על ויסות המערכת החיסונית ומעגל השינה. שמן זרעי המפ מכיל חומצות שומן גמא-לינולאיות (GLA) שמכילות סגולות אנטי דלקתיות חזקות ומסייעות לשמור על חוזק התאים בגוף.

חלק מיתרונותיו הבריאותיים החשובים ביותר של שמן המפ כוללים את יכולתו להפחית מתח וחרדה, לשפר  את איכות השינה, להגביר את התיאבון ולייעל את תהליך העיכול, להפחית את כאבים, לחזק את בריאות הלב, להגן על העור ועוד. פסוריאזיס אינה מחלת העור היחידה בה שמן המפ מסייע לטפל – עדויות אנקדוטיות ומחקרים כבר הצביעו על כך שריכוז החומצות החיוניות בשמן המפ יכול להיות יעיל ביותר בטיפול בסימפטומים של דרמטיטיס – דלקת עור אטופית (אטופיק דרמטיטיס), וכן לטיפול בנגעי עור אחרים.

שמן המפ משמש כקרם טיפולי בעבור מחלות עור שונות וכן סרטן העור. בנוסף, מחקרים מראים כי לשמן זרעי המפ יעילות בהפחתת צלקות וזירוז תהליך ההגלדה של פצעים בעור כמו גם מפחית באופן דרמטי יובש, מקל על גירויים, פריחות וגירודים.

 

תגובות

להשאיר תגובה