עמותת 'זכרון מנחם', המסייעת לילדים ובני נוער חולי סרטן ולמשפחותיהם, בשיתוף קופת חולים מאוחדת משיקים מוקד לקיחת דמים לחולי סרטן בירושלים. כל חולה אונקולוגי, במהלך הטיפולים, אך לעיתים גם במעקב אחרי הטיפול, נדרש לעשות בדיקות דם על מנת להיות במעקב על בריאותו ותקינות המערכת החיסונית שלו, בתדירות של בין 3 פעמים בשבוע לפעם בשבועיים.

היות והמערכת החיסונית של החולים חלשה, הם אינם יכולים לעשות את הבדיקות בקופות החולים, מחשש להיחשף לחיידקים. עד כה האפשרות היחידה היא לפנות לבתי החולים לעשות את הבדיקות הללו, אולם השירות החדש והראשון מסוגו בארץ של זכרון מנחם, מאפשר להיבדק ללא קביעת תור מראש וללא המתנה ארוכה ולכן מקצר ומייעל תהליכים.

השירות מציע יתרונות נוספים:
שימוש במכשיר אולטרה סאונד חדשני המסייע באיתור ורידים והופך את לקיחת הדם לפשוטה, מהירה יותר ופחות כואבת.

ילדים חולי סרטן הנמצאים במסגרת הגן השיקומי של זכרון מנחם יכולים לקבל את השירות בסביבה תומכת של הגננת והצוות הטיפולי שהם מכירים, וכך הוריהם יכולים להתפנות לעבודה או לעיסוקיהם בלב שקט.

שירות נוסף במסגרת המוקד – המעבדה החדשנית מאפשרת לקבל את תוצאות תוך מספר דקות.

חיים ארנטל יו"ר זכרון מנחם: 
"אנו נרגשים לפתוח את המוקד החדש ולהעניק את השירות לכל חולה אונקולוגי. הרעיון לשירות מגיע מתוך היכרות עם הצרכים האמיתיים והניסיון שלנו חולים אונקולוגיים, היות והבדיקות בבתי החולים לוקחות זמן רב, אנו שמחים להעניק אותו בהישג יד לכל אחד ואחת."

השירות ניתן למבוטחי קופ"ח מאוחדת ללא תשלום, למבוטחי קופ"ח אחרות בתשלום סמלי של 40 ₪ בלבד
תוצאות הבדיקות באותו יום ובמקרים דחופים – תוצאות במקום
לפרטים נוספים – 
בלינק באתר   

תגובות

להשאיר תגובה