בצהרי יום שמש חמים במיוחד סחבתי את חברתי החיפאית ל"דומיניק- קיטשן בר" עם הבטחה לארוחת צהריים דשנה עם כוונה לטעימה, השמש היכתה על ראשינו החפים מכובעים אבל החלטנו שהפעם אנחנו מגיעים, בכל זאת מדובר במסעדה מצויינת

את פנינו קיבלה במקום דורית אחת מבעלי המקום,  שהושיבה אותנו לאחר כבוד בשולחן השמור, ומייד הגישה לנו שתיה קרה ומרווה, בכל זאת סימני הזיעה כבר בצבצו מכל עבר וזה היה הכי מתבקש. בעליצות יתרה החלטנו יחד איתה שאת המנות העיקריות היא תבחר לנו והתוצאה תהיה מיקס של כמה מנות יחד. אנחנו עוד נגיע אליהם.

כדרכנו בקודש התחלנו מהראשונות, בזה אחר זה הוגשו למרכז השולחן פטה כבד על מצע של ריבה מתקתקה שכלל טוסטונים. הפטה היה נימוח, הריבה הייתה מתקתקה במידה והמנה הייתה מצויינת, אבל פה מגיעה ההפתעה, המסעדה הרי כשרה וליצור פטה כבד כשר בלי חמאה שיהיה טעים מאוד זו משימה קשה עד מאוד, בדומיניק הם עמדו בו בגבורה וזה בהחלט היה הסימן המבשר טובות לבאות.

המנה השניה שהוגשה הייתה "כרובית בקריספי" מדובר במנה שהיא לא פחות ממופלאה לחובי הכרובית, על צלחת ארוכה הוגשו פרחי כרובית מצופים בפנקו כשמעליהם נגיעות של ויניגרט חרדל, חמוציות אדומות מתקתקות  צנוברים ופטרוזיליה. למותר לציין כי הכותב לא ממש חובב שלל רטבים אולם בהתעלמות מוחלטת ומתוך רצון לנסות, המנה נאכלה עד תום והשאירה מעט סימני שמן על הצלחת ותו לא.

___ש_ץ___ש__ש___¿_-______ק_ץ___ש

אחרי מנוחה קצרה עברנו לעיקריות, גם הפעם בחרנו לסמוך על טעמה של בעלת המקום שהפליאה שוב לבחור במנות מצויינות, לשולחן הגיע מנה מצויינת של ניוקי יער, מדובר במנה שמורכבת משלל סוגי פטריות כמו פורטובלו, שמפיניון, פטריות יער, אפונת גינה ושקדים פיקנטיים, שילוב הטעמים והמרקם עושים את החוויה בפה למושלמת, המנה השניה שהוגשה הייתה נתח משובח של פילה לברק על מצע של קוסקוס, עגבניות מיובשות שעועית ירוקה טריה ולימון, בת זוגתי לשולחן האוכל שחובבת מושבעת של דגים טעמה, התמכרה וחיסלה את המנה אגב גרגורי הנאה צרופה.

לסיום מתוק בחרנו לקחת צלוחית מטעמים שמורכבת משלל סוגי קינוחים אבל בקטנה, היה שם קרם ברולה, נטיפי שוקולד וגם עוגת שוקולד חמה בקטנה, כשהאתגר הכשר עבר גם הפעם בהצלחה והיה ערב לחייך.

בסיום הבנו שלא צריך להרחיק כדי להגיע למסעדה טובה, כשרה ומובחרת, הכל ליד הבית טעים זמין נוח ואפילו במחיר מצוין בהחלט מומלץ.

___ר_פ__¢_ס_ף

דומיניק קיטשן בר, שעות פתיחה 12:00-23:00 , החילזון 5,  רמת גן. טלפון  053-9383631 ,  03-6774494

 

 

 

 

תגובות

להשאיר תגובה