בעשרת הימים הראשונים של המתקפה, כשהכל קפא, ינקי אובזילר מנכ"ל מועדון הכושר "קולנוע פאר", מוסד תל אביבי ידוע, וחבריו, הסבו את המועדון למרכז לאיסוף תרומות וחלוקה לחיילים ומפונים. זו היתה התגייסות כוללת של כל השכונה שנרתמה לזה. גם רבים מהמדריכים והמדריכות במועדון משרתים במילואים והיתה בעיה של ממש לפתוח את המקום. אבל זה היה זניח יחסית לטרגדיות ששמענו מכל הכיוונים מסביבנו.

סדנת עיבוד טראומה

בעקבות הטלטלות שעבר המועדון וחבריו, קולנוע פאר יציע למתאמנים שעברו את זוועות ה7.10 ומילואימניקים שיצאו מלחימה, סדנה חינמית לעיבוד טראומה. הסדנה תתקיים בין כתלי המועדון בראשותו של הפסיכולוג הקליני נתנאל זינגבוים, לוחם שלחם בצוק איתן בעצמו ותשלב פסיכולוגים מומחים באדיבות זיגמונד – אפליקציה שייסד, שמחברת בין מעל 750 פסיכולוגים מוסמכים למי שזקוק לטיפול מיידי.

הפסיכולוג הקליני נתנאל זינגבוים מייסד אפליקציית זיגמונד: "כלוחם לשעבר, בתקופה בה לוחמים לא טופלו בפן הרגשי והנפשי-פסיכולוגי, אני יודע בדיוק איך זה מרגיש לצאת מעזה אל העולם. בזמנו לחמנו הכי עמוק שהגיעו עד אז בעזה והיינו עדים למקרים קשים מאוד, כולל אסון הנגמ"ש, שנכנסנו מיד אחריו. ביציאה מעזה לא קיבלנו טיפול, אלא מי שהתעקש לקחת באופן פרטי. זה היה לא מקובל ואני שמח מאוד שצה"ל והסביבה מתייחסים לכך אחרת כיום. כפסיכולוג קליני, מנחה קבוצות ומנהל מערכת זיגמונד יש לי את האפשרות לסייע בהיקף רחב ואני שמח על שיתוף הפעולה עם קולנוע פאר. בסדנה יקבלו שורדי הנובה והלוחמים שחזרו מעזה מרחב מקצועי לעבד את החוויות הטראומטיות שחוו וימצאו את הדרכים הייחודיות לכל אחד מהם להתמודד עם הטראומה, הפוסט-טראומה, הכאב והצלקות שנשארו. מבנה הסדנה הוא בדומה למבנה של טיפול קבוצתי קצר מועד, במסגרתו נתכנס יחד בקבוצות של עד 10 אנשים ונצעד בעקבות הטראומות והכאב שחרט על נפשם של המשתתפים. מתוך הדברים שיעלו נשמע את דרכי ההתמודדות המקובלות, דרכי ההתמודדות של משתתפים נוספים ונציע דרכי התמודדות יעילות יותר. המרחב המשותף, המקום המקצועי לדבר על הכאב, הלמידה מאחרים והשימוש בטכניקות מקצועיות יסייעו למשתתפי הסדנה להתמודד בצורה טובה יותר עם החוויה הכל-כך קשה שעברו".

הרשמה לסדנה בפייסבוק של קולנוע פאר.

קולנוע פאר, ישעיהו 1 תל אביב, טלפון 03-5441344

שעות פתיחה: א-ה 6:00-23:00, ו 7:00-18:00, שבת 8:00-20:00

אתרפייסבוק , אינסטגרםטיקטוק

תגובות

להשאיר תגובה