"נמנע ממסיתים להופיע בעיר"

חבר מועצת העיר תל אביב, מיקי גיצין שהשתתף לפני כמה ימים בהפגנה נגד כינוס בראשותו של הרב יצחק גינזבורג יפעל כדי להעביר חוקים שימנעו   הופעות של אנשים שנויים במחלוקת  "נדאג שיהיו תקנות ברורות בעניין". סיפר ל TLTIMES

אלפים הגיעו אתמול לכינוס המוני בהיכל התרבות שהוביל הרב מעורר המחלוקת יצחק גינזבורג. בכניסה לאולם ציפו לחסידיו הפגנה של ארגון 'תג מאיר', מר"צ והתנועה הרפורמית תחת הכותרת 'אור במקום טרור'. "קראנו מהספר של גינזבורג 'ברוך הגבר' שהתפרסם לאחר הרצח של המתפללים במערת המכפלה" סיפרה ח"כ ממר"צ מיכל רוזין  "וגם דברים אחרים שהתפרסמו מעת לעת. אני מודאגת מכך שהוא מצליח למלא אולמות. מחשבותיו מגובות על ידי רוב הציבור ששותק. הבעיה שלי היא אינה עם הקיצונים אלא עם אלו שנותנים חופש במה והכשר לרצוח ולגזענות. יש ציבור רחב שאינו מכיר את התופעה הזאת ויותר מכך כל אותם נבחרי ציבור שנמצאים במסדרונות הכנסת ששותקים לנוכח תופעות מן הסוג הזה. אנחנו יוצאים באמירה מאוד חדה- שמה שמתחיל מפה נגמר בסופו של דבר ברצח משפחת דוואבשה".

ראש התנועה הרפורמית שהגיע להפגנה ציין בעניין "אני שייך לאותם אלה שחושבים שאין יהדות אחת אלא פסיפס שלם. ובאותו פסיפס יהודי יש הרבה חלקים יפים באותו פסיפס יש גם לצערי גם כמה אבנים שחורות ושבורות שלא ראויות להיות בפסיפס הזה". חבר המועצה מיגי גיצין הביע תרעומת על כך שאירוע מסוג כזה מורשת להתקיים במבנה ציבורי "אני הוצאתי מכתב לראש העיר ודרשתי שהרב המסית והמדיח הזה שעומד מאחורי פעילות של רצח לא יקבל אישור להופיע במקום עירוני. וזה לא יהיה יותר ואנחנו נדאג לכך שיהיו תקנות ברורות למי מותק ולמי אסור להשתמש במבנים ציבורים". מה לגבי הטענות כאילו זה נוגד את חופש הביטוי ? ":חופש ביטוי אינו יכול להיות במקרים במם יש עידוד לרצח אלימות כנגד אחרים".

במהלך ההפגנה היו רגעים שבהם הרחות התלהטו כשמצד אחד צעקו אל עבר המפגינים "רוצחים אותנו עם סכינים . תתביישו לכם ערב רב" ומנגד המפגינים צעקו "זו לא דרכה של היהדות" והיו גם כאלו שניסו לפשר "כולנו אחים דתיים וחילונים" סיפרה הדסה מרחבות – אחת מהצעירות שהגיעו לכינוס "אני לא חושבת שהרב תומך בטרור".

 

https://www.youtube.com/watch?time_continue=4&v=ZfXoDzpge_k

תגובות

להשאיר תגובה