מלאי עצום של ציוד מיגון השייך למשרד הבריאות מאוחסן במקום ומשונע ממנו למוקדים שונים ברחבי הארץ, המרלו”ג משתרע על שטח של כ-5,200 מ”ר במספר ביתנים כאשר משרד הבריאות בחר להקים את המרלו”ג באקספו תל אביב בשל השטח הגדול שהוא מציע, נוחות הפריקה והטעינה ומיקומו הנוח במרכז הארץ שם מאוחסנים עשרות טונות של ציוד מיגון למאבק בקורונה

אקספו תל אביב, שבימים כתיקונם מארח כנסים, אירועים ותערוכות, התאים עצמו לתקופת הקורונה והשכיר מספר ביתנים בשטח המתחם לטובת מרכז לוגיסטי המשמש את משרד הבריאות לאחסון ושינוע עשרות טונות של ציוד מיגון למאבק בקורונה.
השיקולים שהובילו את משרד הבריאות להקים את המרלו”ג דווקא באקספו תל אביב הם מיקומו המרכזי והאטרקטיבי של אקספו, התשתית האופטימלית לכניסת משאיות, אזורי פריקה וטעינה וכמובן חללים עצומים ורחבי ידיים הניתנים לחלוקה ומאפשרים בקרת טמפרטורה ושמירה נאותה על הציוד.

במרלו”ג החדש מאחסן משרד הבריאות עשרות אלפי פריטים של מסיכות מסוגים שונים, חליפות מיגון ועוד, המשונעים ממנו אל מוקדים שונים ברחבי הארץ.

תמיר דיין, מנכ”ל אקספו תל אביב: “כתאגיד עירוני בבעלות עיריית תל אביב, היה ברור לנו שעיריית תל אביב באמצעות התשתית של אקספו תל אביב תעמיד את תשתיותיה לטובת המאבק בנגיף הקורונה. משרד הבריאות היה הראשון לזהות את היתרונות של אקספו תל אביב הן מבחינת השטח והתשתיות והן מבחינת היכולת להקים מרלו”ג במהירות ובמקצועיות. אנו שמחים על שביכולתנו להציע פתרונות יעילים ומועילים בימים אלו וממשיכים להציע את שטחי אקספו תל אביב לכל דורש”.

צילום: איריס מזא
צילום: איריס מזא

תגובות

להשאיר תגובה