מחויבים לטבע ולאיכות הסביבה, טבע מתקדמת ל-"חשמל ירוק" בכל חמשת אתריה בישראל!

טבע תהיה הראשונה בישראל לשתף פעולה עם חברת EDF Renewables Israel ולחתום על הסכם ארוך-טווח עם חברת הבת של התאגיד הצרפתי שהינו מהמובילים בעולם בתחום האנרגיה הירוקה

גליה ענבר, חברת הנהלה טבע הגלובלית, מש"א, תקשורת, מותג ו-ESG : "ההתחייבות הארוכה של טבע למעבר לשימוש ב-100% חשמל ירוק, בכל 5 אתריה בישראל, היא נקודת ציון משמעותית עבור טבע כחברה אשר נושאי ה-ESG, והסביבה בפרט, הם חלק בלתי נפרד מהווייתה ועסקיה. אנו גאים להיות מהחברות החלוצות בישראל אשר מובילות מהלך ירוק שכזה, אשר מהווה שלב משמעותי בעמידתנו בייעדי הקיימות השאפתניים שהצבנו לעצמנו, אשר נועדו לצמצם את טביעת הרגל הפחמנית שלנו ולהפחית את השפעתנו על שינויי האקלים הגלובליים".

אילון וניש, מנכ"ל חברת Renewables Israel EDF: "מברך וגאה על ההסכם עם חברת טבע שהינה חלוצה לא רק בתחום הגנרי אלא גם בתחום השימוש באנרגיה ירוקה עבור אתריה בישראל. חברת Renewables Israel EDF היא היצרן הגדול בישראל של חשמל סולארי וברשותה היכולת לספק את ההצעה האטרקטיבית ביותר לחברות שבכוונתן לשפר את טביעת הרגל הפחמנית שלהן לצד הקטנת עלויות התפעול האנרגטיות".

 

 

 

 

 

 

 

 

 

טבע וחברת- Israel Renewables EDF הצרפתית חתמו על הסכם שיתוף פעולה לרכישת חשמל ירוק במסגרתו EDF Renewables Israel תקים מתקנים סולאריים ייעודיים, בהיקף של כ-50 מגה וואט מותקן (עם יכולות אגירת החשמל), שבאמצעותם תספק את צריכת החשמל של חמשת אתריה של טבע בישראל, מאנרגיה סולארית נקייה.

ההסכם בין החברות משתלב במדיניותה הסביבתית המתקדמת של טבע, אשר גובשה במסגרת אסטרטגית ה-ESG הגלובלית שלה – המתמקדת בקיימות, הכללה וגיוון, השפעה חברתית חיובית (ובפרט הנגשת תרופות איכותיות) – תוך מחויבות לערכי הליבה של טבע וממשל תאגידי תקין, וכוללת יעדים מדידים ומכווני פעולה.

ההסכם צפוי להיכנס לתוקפו בחודש מרץ 2024 ויחול לתקופה של עד 10 שנים. בזכות הסכם זה יוקמו מתקני אנרגיה מתחדשת חדשים בישראל, אשר ישרתו את התועלות הסביבתיות הלאומיות. לצד התועלות הסביבתיות של ההסכם, יישומו צפוי להביא לחסכון משמעותי בעלויות החשמל של טבע, בסך כולל של עשרות מיליוני שקלים למשך תקופת ההסכם.

תגובות

להשאיר תגובה