שפרה קורנפלד בשיתוף חבריה לפאנל המנחים של 'מועדון תרבות' יזמו פרוייקט עידוד קריאה "צריך לעשות לזה מקום אחרת אנחנו בורחים לאייפון" אומרת קורנפלד בשיחה איתה. גל אוחבסקי עמיתה לפאנל חושב שלמרות שכולם דבוקים למסכים "צריך לנסות ולא לוותר על חווית הקריאה". מנכ"ל 'צומת ספרים' ששותף לפרוייקט מנסה גם הוא לעודד קריאה "אנחנו מנסים לשתף פעולה עם משרד החינוך" . ספרים רבותיי, ספרים

״מועדון קריאה״ הוא מיזם של התכנית ״מועדון תרבותי״ שנועד להשיב את השיח על ספרים ועל קריאה, למקום שבו נמצאים היום סרטי קולנוע וסדרות טלוויזיה. כלומר, ששיחות המסדרון והברזייה בעבודה וויכוחי שישי עם המשפחה סביב השולחן יעסקו בספר חדש ולא רק בפרק 8 של ״משחקי הכס״ כזו או אחרת.

איך? מדי חודש צוות ״מועדון תרבות״ יכריז על "ספר החודש" שכולנו נקרא ביחד. בתכניות יערכו ראיונות על הספר הנבחר ושלל פעילויות שונות בהשראתו, ובעמוד הפייסבוק תוכלו לשתף את חוות דעתכם על הספר וגם להציע ספרים נוספים "התוכנית שלי"  אומרת שפרת קורנפלד יוזמת הפרוייקט "ביחד עם תאגיד השידור הציבור 'כאן' וצומת ספרים רוצים שכולם יקראו יותר ספרים, ידברו על ספרים. פשוט לעשות לזה מקום כי אם לא עושים לזה מקום זה באמת בורח כי הרבה יותר קל להיות באייפון ולגלול בפייסבוק בלי ספק וזה כולנו כך. אז אם אתה חלק מקהילה ועושה את זה בצורה שיתופית אז זה מקל על העניין".

אבי שומר מנכ"ל 'צומת ספרים' נאלץ גם הוא להתמודד עם הבריחה של אנשים למסכים "אנחנו יוזמים כל הזמן פרוייקטים לעידוד קריאה" הוא מסביר "רק לאחרונה ארגנו מפגש של סופרת בקניון איילון אליו הגיעו כאלף איש". שומר רואה זאת כפרוייקט בעל השלכות לאומיות ואף פנה אל משרד החינוך בעניין "אנחנו פנינו למשרד החינוך במטרה לנסות לשתף פעולה מבלי שהדבר יהיה מסחרי מכיוון שאני רואה בזאת פרוייקט בעל השלכות לאומיות".

תגובות

להשאיר תגובה