אורי שפט ומאפיית לחמים מארחים את הקונדיטור יקי שגיא מקיבוץ בארי (קונדיטוריית "ללוש") ומגיעים לפופ אפ חד פעמי וטעים במיוחד בקניון עזריאלי תל אביב ב 29.2 יום חמישי וכמחווה לתושבי העוטף אופים מהדורה מיוחדת של "ספנקופיטה", מאפה מבצק פילו במילוי חומרי גלם מקומיים מעוטף עזה, כאשר כל ההכנסות מגיעות לשיקום הקיבוץ וחבריו.

במהלך חודש נובמבר, הקונדיטור יקי שגיא מקיבוץ בארי שנאלץ לסגור את העסק בקיבוץ, חבר ל"מאפיית לחמים" של אורי שפט ומייצר ומוכר עם הצוות שלו את ה"ספנקופיטה", מאפה מבצק פילו בגרסא משפחתית טבעונית ואישית. אחרי שיתוף הפעולה המוצלח בין השניים, הם מגיעים יחד פופ אפ חד פעמי וטעים במיוחד בקניון עזריאלי תל אביב, אשר יציע את אחד ממאפי הדגל של קונדיטוריית "ללוש" מבארי – ספנקופיטה, שבלול בצק פילו ממולא בתרד טרי ובגבינות עשירות אשר כל הרווחים מהמכירה מגיעים ישירות לקיבוץ ולשיקום חבריו.

יקי שגיא: "בחרנו לאפות את הספנקופיטה כיוון שמדובר במאפה המגולל בתוכו, תרתי משמע, את סיפורם של תושבי עוטף עזה, הגידולים החקלאיים והעסקים, ונוגע בהמון אנשים. בצק הפילו עוטף גבינות מהמחלבה המקומית 'מחלבת בארי', אשר לא פעילה מאז אותה שבת של ה-7 באוקטובר מכיוון שמנהל המחלבה, חברי היקר דרור אור, חטוף בשבי חמאס (אשתו נרצחה במתקפה האכזרית, וילדיו נחטפו איתו ושוחררו בעסקה). גם התרד הטרי במאפה מגיע מהעוטף, ישירות מהשדות החקלאיים של מושב עין הבשור שנפגע אנושות מהמלחמה, מאובדן כוח העבודה ומאיום הטילים המתמשך. בגרסא הטבעונית – גבינת קשיו, גבינת שקדים, תרד וחצילים, אותם מגדל הירקן דביר חג'בי ממושב יכיני בעוטף"

יקי שגיא ואורי שפט חברים ותיקים וקולגות. אורי: "אני נרגש מהחיבור שיצרנו עם יקי המוכשר. אנחנו מכירים שנים רבות ולצערי דרכנו המקצועיות הצטלבו דווקא בנסיבות הקשות הללו. יקי ניהל את קונדיטוריית 'ללוש' המקסימה שהייתה אבן שואבת לכל תושבי העוטף, ומאז השבת הארורה ההיא הוא איבד את ביתו ואת מקור הפרנסה שלו. לבנו וביתנו ב'מאפיית לחמים' פתוחים עבורו, ותמיד יהיו".

מאפה ספנקופיטה אישי – 35 ₪

מאפה ספנקופיטה משפחתי (קוטר 24) – 110 ₪

מאפה ספנקופיטה משפחתי טבעוני (קוטר 24) – 110 ₪

את המאפה יהיה ניתן לרכוש בקניון עזריאלי תל אביב

ביום חמישי הקרוב 29.2

יום ה 9:30-22:00 או עד גמר המלאי

בקומה הראשונה – בדוכן מול הכניסה למתחם המזון

 

 

תגובות

להשאיר תגובה