החקיין המוביל בעולם של אלביס פרסלי, וטכנולגיית הדיפייק שימשו ליצירת הקליפ “12 ירחים” של אלביס, הקליפ שחורך את הרשת והווצאפים מציג את אלביס בביצוע רוקנרולי לשיר ’12 ירחים’ של נעמי שמר 

בשיחה עם המפיק ישי רזיאל הוא מפרט: “ראשית המוזיקה היא הפקה לכל דבר ועניין” רזיאל שכר לצורך כך את הגיטריסט אבי סינגולדה וחבורת נגנים מחו״ל כדי לתת לשיר ’12 ירחים’ טוויסט של רוקנרול ולצורך צילום השיר הם שכרו את DEAN Z הכפיל הכי ידוע של אלביס בעולם. “שחזרנו את קולו של אלביס באמצעות DEAN Z, אשר לבסוף גם הצטלם ככפיל גוף וכמובן עטפנו את הקול בסאונד ובכלים המוזיקליים של התקופה”. הסטודיו של  BY PRDUCTIONS  בהנהגת רועי ״ג׳וני״ קהלני השתמש בטכנולוגיית Deepfake אשר ״לומדת״ את פרצופו של כפיל הגוף ומחליפה אותו לפרצופו של אלביס והתהליך ארך כחצי שנה של עבודה מאומצת וכלל סשן צילומים בשלט רחוק עם השחקן בארה״ב.

לתחושת הנוסטלגיה, השיר שולב כנאמבר בתוכניתו של אד סאליבן, גם זאת על ידי שליטת האלגוריתם על פניו של אד באמצעות קולו של חקיין, ושילובו של אלביס ב״אולפן״ התוכנית אשר נבנה בתלת מימד. 

בקליפ הושקעו על פי הערכות סכום של כמה עשרות אלפי שקלים “BY הפקות עושים  זאת כברכה לחג” אומר רזיאל. זוהי ברכה בהחלט שמעלה חיוך וגם גרמה ללא מעט לחשוב שזהו מוצר ארכיוני מה ששוב מלמד אותנו על האתגרים היצירתיים שפותח בפנינו עולם הדיפייק וגם את הסכנות שזה טומן בחובו. 

פרט טריוויה מעניין הוא ששלושת הנגנים שמלווים את אלביס בקליפ הם משמאל; המפיק ישי רזיאל, הבמאי זוהר רבינוביץ והאנימטור רועי קהלני.הקליפ הפך תוך שעות לויראלי ועבר בווצפאים ושותף ברשתות החברתיות 

“אני מקבל תגובות חמות מאנשים שונים על המחווה ובהזדמנות זו נאחל שנה טובה ויצירתית לכולנו”.

תגובות

להשאיר תגובה