בלב יפו העתיקה ממוקם מתחם האירועים המחודש לורנס, שהיה בעברו גלריה ועוצב מחדש בהשראת דמותו של לורנס איש ערב. המקום מציע רומנטיקה לבנטינית, שילוב של מזרח ומערב, ישן וחדש. “לורנס זה ‘קטע’ אחר, משלב חו”ל, מקומי, חגיגי וגבוה אבל גם אותנטי ובגובה העיניים”, אומרים מנהלי המקום

המקום, אשר קיים מעל ל-12 שנים ועד כה נקרא בשמו הקודם ‘גלריה לורנס’, ממוקם בסמטה ציורית, בין גלריות מובילות וחנויות עיצוב, בצמוד לשוק הפשפשים, סמוך לים ובמרחק קצר מגן הפסגה הרומנטי. לורנס, שמשקיף על הים התיכון, נמל יפו ועל קו החוף של תל-אביב, עבר בחודש נובמבר האחרון שינוי כולל, לו אחראית אחראית עליו קבוצה של ארבע משקיעים שלקחו בעלות על הלורנס, ובבעלותם עוד שלושה מקומות נוספים בתל אביב יפו. בין האחראים לשינויים במקום הם האדריכל חיים רומנו וחברת עיצוב הפנים ‘ידו ואילונה’. לדברי מנהלת המתחם טלי קרפ, “המקום עבר מתיחת פנים מאסיבית  וזה מתבטא בהכל, מלבד הקירות שלא הוזזו, בעצם  לא נשאר שום זכר למה שהיה קודם לכן. בעיצוב המחודש, מאוד מאוד הסתמכנו על הקסם שבשילוב בין ישן וחדש. המקום משדר את האווירה והמהות של העיר יפו עם כל מה שיש לה להציע ומצד שני גם מבטא מודרניות”.

המתחם, שנפתח מחדש בחודש מרץ האחרון יכול להכיל עד 400 איש בישיבה וכ-700 איש באירועי קוקטייל, ניתן לערוך  בו אירוע פרטי, או אירוע עסקי . הוא משלב בר עדכני הממוק,  בית קפה יפואי אסלי , פינות חמארה לישיבה נינוחה, וכמובן גם רחבת ריקודים עם סאונד עוצמתי. זהו מבנה בסגנון עותומני בעל תקרות גבוהות וקשתות מעוטרות ואותנטיות, גגו משקיף על יפו העתיקה וכל סגנון העיצוב שבו הוא אקלקטי, כולל מנורות, צמחיה חדשנית ואלמנטיים ייחודיים,

שמו של המקום נבחר כמחווה לתומס אדוארד לורנס, שידוע גם בכינוי לורנס איש ערב הוא היה ארכיאולוג הרפתקן סופר ואיש צבא בריטי שכיהן כקצין קישור במרד הערבי נגד האימפריה העות’מאנית בשנים 1916-1918. “לורנס היה המערבי הראשון שהתאהב בקסמי המזרח, והיווה השראה לדמויות של אינדיאנה ג’ונס. הוא גם ביקר בארץ ישראל והתאהב בנועזות, אצילות והפשטות של תרבות מזרח ומערב”, הוסיפה קרפ. “כל זה בעצם מתקשר למה שרצינו להעביר : תחושה של רומנטיקה לבנטינית”.

– נשמע ציורי משהו, תסבירי

” רומנטיקה לבנטיניות ( LEVANT) היא בדיוק מה שמתאר אותנו, זהו  מונח גאוגרפי ותרבותי המתייחס לחלקו המזרחי של אגן הים התיכון, וזו המהות והאמירה של לורנס – שילוב של מזרח ומערב. אנשים שבאים לראות את המקום ובכוונה להתחתן בו אומרים לנו כל הזמן שהוא משדר ‘קטע’ אחר, קצת חו”ל, קצת מקומי, מעט חגיגי ומעט גבוה, אותנטי ובגובה העיניים אבל גם מקום קלאסי שמגיעים אליו אנשים איכותיים. זה בדיוק מה שרצינו לשדר: שכולם ירגישו בנוח ויחוו סביבה נעימה ושאנשים לא ירצו ללכת”.

התפריט של המקום גם הוא ייחודי ומשלב אלמנטים של מזרח ומערב. תוכלו לטעום ממנו למשל באקלוואת טלה, מרק חרירה שמוגש בחורף לצד סטייק אנטריקוט,סומאיה טלה, כנאפה דגים, כל המאכלים הם כמובן טריים ומותאמים לאזור.  כעת  ניתן להזמין אירועים במחירי השקה מיוחדים אם כי קרפ מודה שהלורנס הוא לא מהמקומות הזולים ביותר. “אנחנו לא הכי זולים אבל נותנים איכות הכי גבוהה שיש, כי אנחנו לא מתפשרים על כלום. הלורנס הוא מוצר הכי איכותי שיש ואנחנו לא מתפשרים עליו. הוא מאוד מדויק ומסוגנן אבל נעים, אנשים ירגישו נוח בג’ינס ובכלל כל אחד יכול להרגיש שם נוח ברמות הכי גבוהות שיש”.

 

תגובות

להשאיר תגובה