תכירו את מעיין גרוס: הלוחמת הדתייה הטרנסית וגם היחידה שמתמרנת עם כוחות המילואים בעזה

מעיין גרוס (38) תושבת בית שמש היא הטרנסית הלוחמת הראשונה שעושה מילואים ומטמרנת עם כוחות המילואים בתוך עזה. היא גדלה במשפחה דתית לאומית בבית שמש להורים שעלו מארה"ב בשנות ה 70 כך שהם היו קצת יותר פתוחים לקבל את השינוי המגדרי היא מציינת.

כתב וצילם – איתן אלחדז ברק

מעיין עד לפני כעשור נתן – עובדת כמהנדסת בניין ובתחילת שנות ה 30 לאחר תהליך ארוך שעברה היא החלה לקחת הורמונים "חברה לקחה אותי לעשות קניות ולימדה אותי דברים של בנות".

היא משרתת בגדוד לוחם גדס"ר גבעתי שמורכב ברובו מבנים, "חצי ממני מכירים אותי לפני השינוי וחצי הכירו אותי עכשיו".
בצבא מכניסים טרנסג'נדרים ליחידות מעורבות "אבל ההבדל הוא שאני עושה את זה במסגרת האורגנית שלי, ולא ביחידה מעורבת מגדרית מראש. זה אומר שאני ביחידה מתמרנת של בנים. בניגוד למה שקורה בסדיר, טרנסג'נדרים במילואים זה משהו שהצבא עוד לא נתקל בו. גייסו אותי ב-7 באוקטובר, בדיוק אחרי שסיימנו קו של חודש, אז יצא שעשיתי בשנה החולפת כבר ארבעה חודשי מילואים".

בעצרת הגאווה והתקווה בת"א בחמישי
מעיין גרוס

היא לא שינתה את מינה בתעודת הזהות "חששתי שלא יקראו לי למילואים ואני מחויבת להילחם עם היחידה שלי".
היא גם לא שינתה את השם הקודם שלה בת.ז רק הוסיפה את שמה החדש: "אני בניגוד לרבים שעוברים שינוי מגדרי לא רציתי לשכוח את המין שאיתו נולדתי ולכן אני משתמשת בזה כמקפצה – גם וגם וזה לא יוצר אצלי דיספוריה מגדרית. אני גם מניחה תפילין ומתפללת שלוש תפילות ביום, וגם שומרת צניעות של נשים ומדליקה נרות שבת".

בעצרת הגאווה והתקווה היא הגיעה עם מדי צבא ונשק בדרכה למילואים בצפון כדי לקבל תעודת הוקרה מטעם הקהילה עבור ההירתמות שלה למלחמה: "זה לא מגיע לי יש עוד רבים וטובים ממני".

 

 

תגובות

להשאיר תגובה