הטריבונה – רכילות עסקית

השר לביטחון הפנים גלעד ארדן ערך השבוע סיור בדיר אל אסד ובענה, שכלל מפגש עם ראשי רשויות מהמגזר הערבי, במטרה לקדם שיתוף פעולה במסגרת המאבק בקורונה לקראת ובמהלך חודש הרמדאן. השר לביטחון הפנים, גלעד ארדן, סייר יחד עם מ”מ המפכ”ל מוטי כהן בצפון הארץ, ונפגש עם ראשי הרשויות הערביות במטרה לתאם ציפיות, ולסכם על פעילויות משותפות שימנעו את התפשטות נגיף הקורונה בחברה הערבית במהלך הרמדאן. במסגרת הסיור ביקר השר ארדן בדיר אל אסד וכן במחסומים סביב הישוב, תוך סקירת פעילות המשטרה באזור ומפגשים עם שוטרים ואזרחים שבשטח.

אסף גרניט ושותפיו לקבוצת מחניודה, התניעו את משאית האוכל ויצאו למסע שמטרתו לתת לצוותי הרפואה בבתי החולים ברחבי הארץ את תחושת ההערכה העצומה, ולעודד את ציבור העסקים לצאת לפעולה על מנת להתחיל להניע את גלגלי המשק מחדש. המסע הקולינרי המיוחד נפתח בבית החולים הדסה עין כרם, כאשר כל מנות השף בושלו במקום בכלים שנתרמו על ידי נעמן, מותג כלי הבישול והאירוח שאסף גרניט מלווה כבר תקופה ארוכה. בהמשך יבשלו גרניט ושותפיו גם לצוותים הרפואיים באיכילוב, רמב”ם, סורוקה ובבתי חולים נוספים. אסף גרניט: “מסע הפוד טראק הוא הדרך שלנו לתמוך, להודות, להצדיע ולהוקיר את עובדי בתי החולים על מסירות אין קץ ועל עבודת קודש שהם עושים מסביב לשעון”. דודי כהן, מנכ”ל נעמן גרופ: “כשאסף, המלווה את נעמן שנים כיועץ האסטרטגי של המותג, העלה את הרעיון של מסע האוטו אוכל, נרתמנו מיד למשימה המבורכת. שמחנו להעניק את מיטב הכלים שלנו שישרתו אותו במהלך המסע הקולינרי שלו “. בתמונה מימין לשמאל: אודי שאולוף, אמרכל בית החולים הדסה, אסף גרניט, פרופ’ זאב רוטשטיין, מנכ”ל הדסה, וברונו לביא, משנה למנכ”ל.

שחקני ויוצרי התיאטרון הלאומי הבימה קיימו בערב יום השואה, ברחבת הכניסה לתיאטרון, תפילת זיכרון לזכרם של ששת המיליונים שנרצחו בשואה, כחלק מהיוזמה הווירטואלית של מצעד החיים. עשרת אלפים שלטי הזיכרון הווירטואליים שנוסחו במסגרת הפרויקט הוקרנו על בניין התיאטרון, במקביל להקרנתם על שער מחנה ההשמדה בירקנאו. בין השחקנים שלקחו חלק בתפילת הזיכרון: עמית פרקש, טל מוסרי, יעקב כהן, מיקי קם, שרון חזיז, משה אשכנזי, אוסנת פישמן, ניצה שאול, יעל לבנטל, רוני דלומי, מאיה מעוז, טל קלאי, עומר דץ, מתן שביט, אורי הוכמן, אושרת אינגדשט. שחקני ויוצרי הבימה גם ניסחו שלטי זיכרון אישיים. כלת פרס ישראל ליא קניג כתבה על שלט הזיכרון שלה: “דווקא בימים מטלטלים אלה עלינו להבטיח להמשיך לזכור ולא לשכוח”. “יום הזיכרון לשואה ולגבורה הוא יום עצוב ויום חשוב”, אמר מנכ”ל הבימה, נעם סמל. “אנחנו בתיאטרון הלאומי מרגישים את קורבנות השואה. בערב זה אנחנו צועדים במצעד החיים הווירטואלי מאושוויץ לבירקנאו על פסי הרכבת וכשהשחקנים שלנו שרים הערב את התקווה אנחנו מרגישים את פסי הרכבת עליהם הובלו מיליוני יהודים למותם”.

לרגל צילומי קמפיין הקיץ החדש של חברת TWENETYFORSEVE, הדוגמנית נטע אלחמיסטר נפרדה מהצוות המקצועי שמלווה אותה בצילומים, ובנוסף לדוגמנות, הייתה אחראית גם הסטיילינג, האיפור, השיער, הפקה בימוי וגם הצילום. נטע צילמה את הקמפיין בביתה באמצעות הנייד, והחומרים הערוכים יככבו במסכי הטלוויזיה.

אבי שושן דובר בית החולים איכילוב, הודה שכאב לו היה לו על חולי הקורונה המתים לבדם ללא בן משפחה לצדם ובלי הזדמנות להפרד, ואז העלה זאת בישיבת הנהלת בית החולים, באומרו שזו חובה המוסרית למצוא לבעיה פתרון. רוני גמזו המנכ״ל מיד הסכים לתת למשפחות החולים הקשים מיגון, כדי להיפרד מקרוביהם. זו הייתה אחת הפעמים שהיה קונצנזוס מוחלט בקרב כול חברי ההנהלה, ומיד יצא נוהל מסודר ובאיכילוב שיותר אף מטופל לא ימות לבד. היוזמה הברוכה הזו של איכילוב לאפשר לבני משפחה להיפרד התפרסמה בעשרות כתבות בישראל וגם בכלי התקשורת המרכזיים בעולם, כולל כתבה נוספת בניו יורק טיימס. הדובר אבי שושן יוזם הרעיון קיבל אף מכתב אישי מניס קפור, תושב ניו יורק, שקרא את הכתבה ושלח לדובר מכתב תודה מלא תשבוחות, על היוזמה המיוחדת הזו, שהתחילה בישראל.

אחרי חודש וחצי של סגר בבית עם הילדים וביטול כל הופעות הסטנד אפ שלה, רותם אבוהב יצאה לחפש קהל למופע שלה והגיעה למקום היחיד בארץ בו מותר לאנשים להתקהל – מלון דן פנורמה בתל אביב, בו שוהים בבידוד כ-500 חולי קורונה. המופע נערך תחת המגבלות, כשהקהל ישב במתחם סגור ומבודד, ורותם הופיעה מאחורי קיר זכוכית מיוחד שנבנה לטובת המופע. במהלך המופע, ששודר גם דרך מערכת טלוויזיה במעגל סגור של המלון, אבוהב שמעה מהחולים איך עוברת עליהם התקופה המאתגרת ודיברה גם עם הצוות שנרתם למשימה.

בעקבות מגפת הקורונה, חברת “טבע נאות” יצרנית נעלי נוחות מהמובילות בישראל, פיתחה קבקב שניתן לחטא אותו מפני חיידקים– קבקב “קומפי”. קבקבי קומפי מיוצרים בשילוב חומרי פוליאסטר העמידים בטמפרטורה גבוהה, ומותאמים לכף הרגל לנוחות עמידה והליכה ממושכת עם אופציית החלפת רפידות פנימיות. קבקבי קומפי ניתנים לחיטוי בכביסה במכונת כביסה בטמפרטורה 60- 65 מעלות. והמחיר לצרכן 119 ₪. מיכאל אילוז מנכ”ל חברת טבע נאות מציין: “החברה העניקה לרופאים ולעובדי מחלקות הקורונה במרכז הרפואי רמב”ם ומרכז הרפואי זיו בצפת, קבקבי קומפי ושם מחטים אותם במתקן אוטו קלאב”.

ביום השואה והגבורה חילקה ZER4U בהתנדבות 25 אלף פרחי חמניות לניצולי שואה בכל הארץ. בשיתוף עם מיזם “מגשימים חלומות קטנים לאנשים גדולים” של אל”מ במיל. רונית לב ופיקוד העורף, ולפי כל ההנחיות של משרד הבריאות. יוסי כהן, מנכ”ל רשת ZER4U: “במיוחד בימים אלה, כשכל האוכלוסיה הבוגרת שלנו מצויה בבידוד חברתי וממשפחתם במיוחד, החלטנו להרים את הכפפה ולנסות לשמח את כל ניצולי השואה בישראל, ולהראות להם שלא שכחנו.” בתמונה: ילנה ומיכאל מילץ מנתניה.

במסגרת המיזם “כפר עידוד למען ניצולי השואה”, שנערך משותף עם חיילי מילואים מחיל הרפואה, חולקו  130 עציצים למפתני הדלת של ניצולי השואה. את העציצים הכינו דיירי כפר עידוד,  שהינם אנשים עם צרכים מיוחדים, ועובדים במשתלה שיקומית ייחודית בכפר, הפתוחה לקהל הרחב ומשמשת כלי טיפולי -שיקומי עבור הדיירים. שני אחדות מנכ”לית כפר עידו: “בכפר הממוקם בלב נתניה, חיים 142 דיירים מגיל 21 ועד גילאי הזקנה , המוגדרים כאנשים עם צרכים מיוחדים בתפקודים גבוהים. הכפר הוקם לפני כ-25 שנה על ידי קבוצת הורים שחיפשו מקום שייתן מענה לילדיהם, בעלי צרכים מיוחדים”.

יום העצמאות בפתח, וחברת קסטרו יצאה בימים אלה עם קולקצייה רעננה של בגדים שכולם בכחול/לבן, במגוון של חולצות, אובראולים ושמלות אביב, להזכיר לנו שגם בתקופה זו אנחנו זוכרים את עונות השנה, ובהחלט מקוים לזכות לעצמאות מהירה מהימים הלא קלים שלנו.

על רקע משבר הקורונה, רשת המרפאות לאסתטיקה  של  ד”ר להבית אקרמן,  מומחית לרפואת עור,  מעניקה לצוותי הרפואה שעובדים יום ולילה להצלת חיים –  טיפולי אסתטיקה ויופי –  במתנה. לבישת ציוד מגן של הצוותים הרפואיים מסבה נזק לעור הפנים והצוואר. בתוך כך החליטה ד”ר להבית אקרמן להעניק ל – 300 רופאים/ות אחים/אחיות ולצוותי הרפואה של בית חולים אסף הרופא וצוותי הרפואה של מד”א, מתנה אישית של טיפול אינדוודואלי לחידוש עור הפנים עם לייזרים ומיכשור רפואי מהמתקדמים בעולם. שווי כל טיפול – 2,000 ₪.

השבוע קיבל ראש ממשלת ישראל בנימין נתניהו, מכתב מנשיא בורסת היהלומים הישראלית, במסגרת פנייה דחופה בהיבט הכלכלי, שאין תכנית סדורה וברורה ואין צינור הנשמה לעסקים קטנים וגדולים שקורסים. אמר נשיא הבורסה: “יש חשש מקריסת ענף היהלומים בישראל, שזקוק לסיוע דחוף”.

עמותת “אחרי” יוצאת בימים אלה ביוזמה במסגרתה  #אףאחדלא לבד, באמצעות חמ”ל שהקימה, אליו מגיעות פניות לעזרה במגוון תחומים. חניכי ובוגרי העמותה אשר נמצאים בכל רחבי הארץ, נרתמים לפניות באזור מגוריהם ועוזרים בכל הנדרש,  בין אם מדובר באספקת תרופות, הבאת מוצרי מזון ואף עזרה בניקיונות. לצד זה מנהלים החניכים קשר טלפוני הדוק עם כל מי שנדרש, בכדי למנוע את תחושת הבדידות שמביאה עמה תקופה מורכבת. פניות לחמ”ל בטלפון: 054-3178089. אמיר סטרוגו מנכ”ל העמותה: “הפרויקט נוצר בכדי לתת מענה לכל מי שנתקל בקשיים יומיומיים בעקבות מגיפת הקורונה, ולמרות המשבר ניכרת בתקופה זו הרוח הישראלית היפה והערבות ההדדית.”

מסעדת בלאק קניון עזריאלי גבעתיים.מצדיעים לצוותים הרפואיים וזכו לפינוק מכל הלב: הצוות הרפואי באיכילוב תל אביב פונק מספר פעמים, כמו גם קפלן רחובות אשפוז יום כירורגי ומחלקה פנימית גריאטרית, אסף הרופא בראשל”צ, ומחלקת קורונה בבית החולים השרון (בתמונה).

רוני קהאן בעלת רשת תכשיטי roni khan פתחה אתר מקוון למכירת תכשיטים במחירים נוחים במיוחד. רוני מאמינה שצריך להתחדש במשהו קטן וחדש להעלאת מצב הרוח, וכעת יש לה גם פנאי להתנדבות, לכן הכינה במו ידיה מארזים עם תכשיטים כמתנה לניצולות שואה, במסגרת פעילות משותפת שלה עם העמותה לעזרה מיידית לניצולי שואה.

חברת Sodexo on-site המנהלת את מערך ההסעדה בבית חולים אסותא באשדוד, גייסה את כוכבת “מאסטר שף” סמדי בומבה, השפית התפעולית של החברה לפעילות מיוחדת לכבוד המימונה. יחד החליטו להפתיע ולשמח את אנשי הצוות הרפואי והמאושפזים בשלל מגשי מתוקים לכבוד חגיגות המימונה, אותם חילקו במחלקות השונות בבית החולים. אודי בן שימול, מנכ”ל SODEXO ON SITE: “לשמחתי הצלחנו, בשיתוף פעולה עם הנהלת אסותא אשדוד שהם לקוחות שלנו, להביע את הערכתנו בהרמת המורל בחגיגות חג המימונה תחת הגבלות הקורונה. סמדי “בומבה”, השפית התפעולית של חברתנו וכל צוות עובדינו באסותא אשדוד, אשר אחראים לכל מערך ההסעדה היומיומי, נרתמו וחילקו לצוותי הרפואה, אריזות חגיגיות ממטעמי המימונה”.

רופא עור בבית החולים סורוקה שבבאר שבע, צילם את כפות ידיהם של אנשי הצוות הרפואי במחלקת הקורונה.  התמונות מראות את העור הסדוק והיבש של מי שחייבים לשטוף ולחטא את ידיהם בתדירות גבוהה, בכדי להציל חיים ולהגן על עצמם. את התמונות  שלח הרופא לצוות התעמולה של המותג הצרפתי לטיפוח העור של תינוקות “מוסטלה״, ואלו החליטו להרים את הכפפה, תרתי משמע, ולסייע לרופאים המסורים עם משלוח מיוחד של קרם סטלטופיה, המיועד לעור יבש במיוחד. קרם הלחות הטיפולי, יעיל מאוד גם במצבים של יובש חריף ועור סדוק כתוצאה משטיפות מרובות ושימוש באלכוג׳ל.

קבוצת עזריאלי סגרה בסוף השבוע שתי עסקאות עם חברת גוטקס, הזכיינית הבלעדית של אינדיטקס הספרדית. גוטקס מפעילה בארץ את רשתות זארה, פול אנד בר, ברשקה וסטרדיווריוס. על פי ההסכם שנחתם בין השתיים, שטחה של חנות זארה בקניון עזריאלי ירושלים יוכפל, והוא יעמוד על כ- 3,000 מ”ר. גם חנות זארה בקניון עזריאלי מודיעין תשנה את פניה, גודל החנות החדשה יעמוד על כ-2,500 מ”ר, פי 3 מהחנות הקיימת. החנויות החדשות צפויות להיפתח במהלך שנת 2021. בנוסף, גוטקס האריכה את כלל ההסכמים שלה עם קבוצת עזריאלי לעוד 5 שנים נוספות. החנות בקניון עזריאלי ירושלים, שכבר היום מתהדרת בפדיון למטר מהגבוהים בעולם מבין חנויות המותג הספרדי, תשופץ ותיפתח בסטנדרט חנויות הדגל של אינידטקס בעולם. חנויות בסטנדרט הזה ישנן כיום רק בדובאי וספרד. מהשחקניות הדומיננטיות בתעשיית האופנה. ארנון תורן, משנה למנכ”ל קבוצת עזריאלי וראש תחום הקניונים: “עסקאות אלה עם קבוצת גוטקס, מהשחקניות הדומיננטיות בתעשיית האופנה, בשיאו של משבר הקורונה העולמי, מהוות הבעת אמון יוצאת דופן בחוסנו של ענף הקניונים בכלל ושל הקבוצה בפרט”.

הדוגמנית הבינלאומית יוצאת האולפנה בת ה-18, יעל שלביה המשמשת כפרזנטורית של מותג האופנה הישראלי רנואר, הגיעה השבוע לבקו”ם עם מסיכה וללא ליווי משפחתי, על פי ההנחיות. שלביה תעבור טירונות במחנה 80 ותשובץ לתפקיד בחיל האויר על תקן אמן פעיל.

רשת “גוד נייט” מהמובילים בתחום חדרי שינה, מזרונים, מיטות נוער, מיטות מתכווננות, כורסאות, מערכות ישיב,  פתחה בימי משבר קורונה מוקד מכירות טלפוני עם יועצים מקצועיים בתחום השינה במחירים אטרקטיבים, בתנאי תשלום של עד 12 תשלומים, ללא מע”מ על מזרונים ומשלוחים לבית הלקוח חינם. בתמונה: טרום קורונה – עם שחקני מכבי תל אביב בכדורסל ןרוני שוורץ מנכ”ל חברת עמינח.

חברת חללי העבודה המשותפים WeWork ישראל, הקימה פלטפורמה חינמית למגוון רחב של תכנים בנושאים מקצועיים ולפנאי. כמו כן, האתר מציע ריכוז של אפשרויות התנדבות, שכן בימים אלו יותר ויותר אנשים מבקשים להתנדב. בפלטפורמה ניתן לבחור תכנים על פי קטגוריות כמו: ילדים, צמיחה אישית, צמיחה מקצועית, פנאי ועבודה מהבית. בין מגוון התכנים, שמתעדכנים מדי שבוע, ניתן למצוא הפעלות לילדים, שיעורי יוגה ומדיטציה, מדריך לאינסטגרם, קולינריה, סיורים וירטואלים בין היתר במוזיאונים, טיפים לזום ולעבודה אפקטיבית מהבית, ועוד. האתר מציע תכנים בעברית ובעיקר באנגלית. בתמונה: בנג’י זינגר מנכ”ל WeWork ישראל. https://weworkvirtual.splashthat.com/

we.co/virtualplan : קישור מקוצר לפלטפורמה

קבוצת אמסלם טורס, מדווחת כי מבצע החילוץ של קבוצת ישראלים אשר נתקעו בארגנטינה ובברזיל בעקבות משבר הקורונה העולמי, צא לדרך יום א’ האחרון. יעקב אמסלם, מנכ”ל ובעלים של קבוצת אמסלם טורס, מסר: “זהו אחד ממבצעי החילוץ יוצאי הדופן והכי מורכבים שהיו לנו עד כה. לחבר את שלושת חברות התעופה, לדאוג שהרשויות בעולם יאשרו לכל אחת מהן את הטיסות על אף ים של מגבלות הקורונה, לחבר בין כל הטיסות יחד שאורכן כיממה, וזה לא היה מתאפשר בלי הסיוע של הרבה אנשים טובים”. בתמונה: שגרירת ישראל בארגנטינה גלית רונן בשדה התעופה  של ארגנטינה.

רשת “תיק התיקים”, מהמובילות בארץ בתחום המזוודות, תיקי אופנה לנשים , תיקים לסטודנטים, ארנקים ועוד, משיקה לראשונה אתר מכירתי : www.tikhatikim.co.il. יובל בנטוב, מנכ”ל ובעלים משותף ברשת “תיק התיקים” אומר: “החלטנו להשקיע באתר מכירתי שייתן מענה בכל תחום המזוודות, תיקים לנשים ולגברים, ארנקים ועוד וזאת בכדי להדק את הקשר בין הרשת לקבל לקוחותינו”. האתר מציע מגוון רחב של מזוודות ממותגים בינלאומיים מובילים דוגמת סמסונייט, אקולק, דלסי, והן של מותג הבית BOND, תיקי מחשב מתקדמים, תיקי אופנה ועוד במחירים הוגנים ועם שרות שליחים עד לבית הלקוח. לרגל השקת האתר החליטו ב”תיק התיקים” להעניק 20% הנחה גורפת על כל האתר. זמן אספקה – עד שבוע. רשת “תיק התיקים” מונה 26 סניפים ברחבי הארץ, רובם בקניונים מובילים, שבימים אלו סגורים בעקבות מגפת הקורונה.

חניכי מכינת גליל עליון ותבור הגיעו לשבועיים של התנדבות במעון עלה מוריה גדרה, שם נמצאו חולי  קורונה, ביוזמה של ארגון לב אחד. לקראת ההחלטה של תלמידי המכינה התקיימה שיחה מעוררת השראה עם האלוף במיל דורון אלמוג יו’ר הכפר השיקומי עלה נגב נחלת ערן. החניכים התחברו ברגישות לדיירים ועזרו לצוות המקום בתקופה מורכבת ומדאיגה. נעמה סודקביץ מנהלת מרכז עלה גדרה בירכה על ההירתמות של תלמידי המכינות ככוח עזר בניהול חיי היום יום, שהקלה על מצוקת כוח האדם במקום.

תגובות

להשאיר תגובה