הטריבונה – חדשות עסקיות

מוזיאון מגדל דוד בירושלים פותח את שעריו לקהל הרחב, עם תערוכה חדשה על משפחת בנאי לדורותיה בשם, “הבנאים – זאת המנגינה שלנו”. לקראת פתיחה התערוכה, נערך סיור מקדים למשפחת בנאי, שנפגשה לראשונה בהרכב רחב, לאחר כמה חודשים שלא התראו לאור המצב. מפגש מרגש נרשם בין גברי ויצחק בנאי, שני האחים לבית מאיר אליהו ובכורה בנאי ז”ל, אשר נותרו בחיים מבין שמונת האחים במשפחה. בני ובנות משפחת בנאי צפו לראשונה בהתרגשות רבה בתערוכה, אשר מציגה עבודת מחקר ולמידה של צוות המוזיאון והמשפחה שנמשכה כשנתיים, על משפחת בנאי, קורותיה, ירושלים והשפעתן על התרבות הישראלית, ביניהם: גברי בנאי, אביתר בנאי, אביו השופט (בדימוס) יצחק בנאי ואשתו שמחה, ופרופסור שמואל בנאי. כמו כן נכח גם יואב קוטנר שעבד על התערוכה יחד עם טל קובו אוצרת התערוכה, ואיילת ליבר מנכ”לית מוזיאון מגדל דוד. התערוכה אשר נפתחת השבוע, מציגה את סיפורה של משפחת בנאי לאורך הדורות, מאז עלייתם ארצה משיראז שבאיראן, הגעתם לירושלים שהשפיעה רבות על עתידם והחלק שלהן בתרבות הישראלית, ועד ימינו. בתמונה מימין: יצחק בנאי ואשתו שמחה, אביתר בנאי, יואב קוטנר, אוצרת התערוכה טל קובו, גברי בנאי ואילת ליבר מנכ”לית והאוצרת הראשית של מוזיאון מגדל דוד. בתמונה מימין: יצחק בנאי ואשתו שמחה, אביתר בנאי, יואב קוטנר, אוצרת התערוכה טל קובו, גברי בנאי ואילת ליבר מנכ”לית והאוצרת הראשית של מוזיאון מגדל דוד.

מלון וולדורף אסטוריה בירושלים, מלון היוקרה היחיד שנפתח בעיר מאז התפשטות וירוס הקורונה, היה השבוע הראשון לארח מנהיג זר בביקור רשמי: ראש ממשלת יוון קיריאקוס מיטסוטאקיס אשר שהה במלון בסוויטת הפאר הנשיאותית ״נובל״ רחבת הידיים (150 מ״ר), הכוללת בין היתר סלון מפואר, חדר שינה מפנק, מטבחון, ג׳קוזי, חדר סאונה יבשה ופינוקים נוספים. את האורח הפתיע ביוונית צחה דווקא סוטיריוס איקונומו היווני יליד כרתים, המשמש כמנהל התפעול במלון. סוטיריוס חי בישראל כבר 20 ורעייתו רחל היא ישראלית. לשניים 3 ילדים והם מתגוררים בתל אביב.

לאחר מספר חודשים קשים שבהם התמודדו איטליה, ישראל ושאר העולם עם אתגרי הקורונה, בימים אלו מתגבש שיתוף פעולה לגיבוש פתרונות טכנולוגיים חדשים, שיובילו את המאבק בקורונה. המתווה הראשוני לשיתוף פעולה עמד במרכז פגישה שנערכה השבוע בין שגריר איטליה בישראל מר ג’אנלואיג’י בנדטי, ונשיא “אפקה” המכללה האקדמית להנדסה בתל אביב פרופ’ עמי מויאל, וצוותיהם. את שיתוף הפעולה יובילו המרכז לעיבוד שפה (ACLP) שבמכללת אפקה, ומרכז מקביל אליו באוניברסיטת קתוליקה דל סקרו ברומא, ובמסגרתו יפותחו פתרונות בתחום עיבוד הדיבור ובינה מלאכותית, לשם איתור תסמיני קורונה. הניסויים קליניים שיתבצעו במדינות השונות יערכו באותו הפרוטוקול בדיוק, ויכללו כלים טכנולוגיים חדשים שיאפשרו זיהוי ואבחון מוקדם של נשאים פוטנציאליים באמצעות ניתוח קול, דיבור ואפילו שיעול של מטופלים. גיוס החולים ותחילת הבדיקת יערכו בהשתתפות בתי חולים איטלקיים כמו “Fondazione Policlinico Gemelli” ברומא והמרכז הרפואי רבין, תל אביב.

מגישת החדשות המיתולוגית דליה מזור, הגיעה בחברת המשפחה לשייט צונן בקייקי כפר בלום ונהנתה מכל רגע. בצילום: דליה עם נשות קייקי כפר בלום, עדי כהן וליאורה מלכה.

בשבוע שעבר השיקו רשמית האלוף (מיל’) איתן בן אליהו, מפקד חיל אוויר לשעבר, ואיש העסקים והתעופה ניסים ואנונו, אתIFA – המכללה הבינלאומית לטיס, והכריזו על פתיחת הרשמה לתוכנית הלימודים הייחודית לרכישת רישיון טייס מסחרי. בחודשים האחרונים פעלו איתן בן אליהו ושותפו ניסים ואנונו, לפתוח את המכללה הבינלאומית לטייס, אשר מבטיחה רישיון טייס מסחרי בתוך 14 חודשים בלבד. הכנת השטח עבור המכללה החדשה כוללת מבנה כיתות והדרכה חדש בהרצליה, שדה תעופה לימודי בפולין ורכישת מטוסים חדשים, בהשקעה כוללת של למעלה מ – 5 מיליון ₪. איש התעופה ניסים ואנונו, הבעלים של בית הספר לטיסה הישראלי FNA, הפועל מזה כ- 25 שנה בשדה התעופה בהרצליה, מביא עמו את התשתית המקצועית אל תוך המיזם החדש: “הלימודים הם לכל מי שמעוניין לפתח קריירה כטייס בחברות תעופה מסחריות, גם ללא רקע מוקדם בתעופה צבאית. תקופת ההכשרה הקצרה מהמקובל בשוק – היא של 14 חודשים בלבד, ובסיומה ייפתח בפני הבוגרים אופק תעסוקתי חדש”. בתמונה:המייסדים ובניהם מימין לשמאל: איתמר ואנונו, אסף בן אליהו, איתן בן אליהו וניסים ואנונו.

אמש הושקה הרשת החברתית החדש WESHIK המבוססת על חוכמת ההמונים, המסייעת לקהל המשתמשים לקבל החלטות יומיומיות, ולפתור דילמות משתנות. מסיבת העיתונאים התקיימה ב- HAIKU SKYBAR- LIGHTHOUSE HOTEL בנוכחות היזמים מושיק מימון ואהד גבעון, יחד עם השותפה העסקית במיזם והפרזנטורית נועה קירל שאומרת: “זו הזדמנות פז עבורי להיכנס כשותפה עסקית ופרזנטורית לסטארטאפ ישראלי, שהולך לכבוש את העולם. אני מאחלת לשותפיי ולי שנצליח להטמיע את WESHIK כשפה חדשה ברשת.”

נמשכים המגעים להקמת קריית המודיעין החדשה בנגב. אלי אביסרור, שמעבר לתפקידו כיו”ר ארגון קבלני הנגב, מכהן גם כממלא מקום נשיא התאחדות בוני הארץ, נפגש עם שר האוצר ישראל כ”ץ בקרית הממשלה בתל אביב לשיחה צפופה בנושא. במהלך המפגש שוחחו השניים על המשמעות שבהקמתו של מרכז סייבר דווקא בנגב, ועידוד הגירה חיובית לאזור. עוד הוסיף אביסרור, כי הוא מברך על המהלך לקדם במהירות את הקמת קריית המודיעין בנגב, ומצפה בקוצר רוח לתושבים החדשים שיגיעו לאזור. בתמונה מימין: אלי אביסרור, השר ישראל כ”ץ, אמנון מרחב גזבר התאחדות בוני הארץ, וראול סרוגו נשיא התאחדות בוני הארץ.

רוסלנה רודינה, דוגמנית ולאחרונה גם שחקנית, מצאה עצמה בסוף שבוע האחרון מלווה על ידי אבירים חסונים, בצילומי קמפיין תיירות לעיר עכו. ראש העיר עכו, שמעון לנקרי הגיע בבוקר הצילומים, למלון אפנדי שם לנה רוסלנה, לקבל את פניה ולשוחח מעט על העיר עכו, והמשיך ליום עבודה. מנכ”ל העריה יניב אשור פגש את רוסלנה והצוות, במסעדת רות’ס, התעדכן על הצילומים ושוחח עימה על התיירות הפורחת בעיר עכו. היא ביקרה בחמאם הטורקי של גטאס, בשוק הצבעוני, בחוף הים, במסעדות על רצועת החוף ובאולמות האבירים. במסעדת רות’ס אירח אותה ואת הצוות אורי ארנולד, בארוחה עכואית מושקעת, ובדוניאנא שם צולמה סצנת השקיעה, הכינו לרוסלנה מנות שף.

שר הבריאות יולי אדלשטיין ערך השבוע סיור במרכז הרפואי מעייני הישועה בבני ברק. לשר הצטרפו גם סגן השר יואב קיש, יו”ר ועדת הכספים ח”כ משה גפני, מנכ”ל בית החולים שלמה רוטשילד והמנהל הרפואי פרופ’ מוטי רביד.. בין היתר השר ביקר במחלקת טיפול נמרץ, במחלקת בריאות הנפש, בה גם שיחק פינג פונג מול אחד ממתמודדי הנפש במחלקה. מנהלת הסיעוד שרון אייזר העניקה לשר כלי ניתוח עתיקים, שנמצאו בחפירות ארכיאולוגיות בישראל, מתוארך למאה ה- 1 עד ה-3 לספירה. לפני כן קיים השר ביקור במרפאת “מכבי” בעיר, נפגש עם מנכ”ל מכבי רן סער, ואף סייר בחמ”ל עיריית בני ברק.

חברת מרינה פטריות הגליל ממושב חוסן, ארחה השבוע את מטה מפקדת אוגדת עידן 340, בראשות תא”ל דויד זיני, בביקור בחוות גידול הפטריות של ‘מרינה’, שכלל סיור מודרך בחוות הפטריות אותו הוביל רמו בן שושן מייסד ויו”ר קבוצת מרינה. בסיום זכו קציני האוגדה לארוחת שף מפנקת ובריאה, על בסיס פטריות ושלל מוצרי מרינה. על התפריט העשיר ניצח השף בן עייש. הקצינים נהנו ממוצרי הדגל הטבעונים והחדשים של החברה: בורגר פטריות, שווארמה מפטריות פורטבלו, סלטים טריים ושלל מטעמים, לצד יינות יקב הבוטיק ‘שאטו רמו’. בתמונה משמאל: תא”ל דויד זיני עם רמו בן שושן.

העולם ציין בשבת את יום הוולנס הבינלאומי – Global Wellness Day, יום שבו מעלים למודעות את חשיבות הבריאות הפיזית והמנטלית. לאור מגפת הקורונה, היום הזה מקבל משנה חשיבות, והשנה גם לבש צורה חדשה. במשך 24 שעות התקיימו שידורים רציפים ברשתות החברתיות ב-150 מדינות על פני 6 יבשות. את ישראל, שהופכת בשנים האחרונות למובילה בתחומי ה-welltech עם יותר מ-500 סטארט-אפים בתחום, ייצגו כדורסלן ה-NBA לשעבר וקפטן מכבי ת”א ונבחרת ישראל בהווה עמרי כספי, שכיום גם מושקע בסטארט-אפ בתחום, לצד אמיר אלרואי, מייסד שותף של Welltech1, קרן ההשקעות והחממה לטכנולוגיות Wellness, שגם מונה לשגריר של גוף זה (GWD) בישראל. השניים שוחחו על מיזמים בתחום, על ספורט ואף חלקו טיפים לחיים בריאים יותר.

רשת הפארם Be בניהולו של אורי וטרמן, מרחיבה את פעילותה בתחום שירותי הבריאות ותספק תרופות מרשם עד הבית, ללקוחות לאומית שירותי בריאות באמצעות חברת התרופות בלה. באירוע שהתקיים במעמד ראש העיר ד”ר יחיאל לסרי, מנכ”ל רשת Be אורי וטרמן ומנכ”ל בלה שי אלמוג, נפתח סניף של Bela by Be ברחוב רוגוזין 1 באשדוד. לרשת הפארם Be מבית שופרסל קיימות עוד כ- 4 חנויות בעיר אשדוד: קניון הסיטי – תחנה מרכזית, לב אשדוד, כיכר העצמאות ואסותא . החבירה של רשת הפארם Be מבית שופרסל לחברת התרופות בלה, מאפשרת לה להיות החברה הראשונה בישראל שתספק תרופות מרשם עד בית הלקוח, באמצעות הזמנה באינטרנט. כעת נחנך סניף נוסף באשדוד שבאמצעותו לקוחות יוכלו לרכוש תרופות גם בחנות פיזית, ולקבל מענה וייעוץ מצד הרוקחים המנוסים של בית המרקחת. בתמונה מימין: אורי וטרמן מנכל רשת בי, עם ראש העיר אשדוד יחיאל לסרי.

כוכבי חתונה ממבט ראשון ביניהם הזוגות הטריים הגר וניר, דניס והדר, כוכב הישרדות הזמר רגב הוד ורעייתו, נטע אלחימסטר, השף טום אביב, אירה דולפין, מייקל לואיס ועוד, וכוכבים נוספים הגיעו הגיעו השבוע להשקת ליין המשקפים של דיויד בקהאם, אשר שלח גם סרטון ברכה וד”ש לאזרחי ישראל. במסגרת האירוע נחשף הקמפיין המשותף של נטע אלחימסטר עם דיוויד בקהאם, אותו פגשה במילאנו בפברואר בהשקה הבינלאומית. בתמונה: דיוויד בקהאם ונטע אלחימסטר באירוע השקה במילאנו.

הזמר איתי לוי, המשמש זו עונה שלישית כפרזנטור של מותג האופנה לי קופר, הגיע בחמישי האחרון לסט צילומים בת”א, לרגל צילומי קמפיין קיץ 2020 של לי קופר, שצולם באיחור אופנתי בשל הקורונה, עבור הקמפיין החדש שיעלה בקרוב בהשקעה של 3 מיליון ₪. על הסט פגש איתי לוי את דן איתמר סמנכ”ל השיווק של קבוצת בריל, ואת גיל הראל מנהל חטיבת האופנה, שעדכנו אותו שבימים אלה המותג לי קופר משיק בארץ רשת חדשה לילדים: לי קופר קידס. לוי עדכן אותם שיום לפני הצילומים, הקליט שיר חדש שכתב לו דידי הררי, והסינגל צפוי לצאת בקרוב כחלק מפרויקט של עמותה “יד לנשמה”, שהוקמה עבור חולים בתסמונת נדירה, הגורמת להפסקת נשימה בשינה. חלק מהמקרים של מוות בעריסה מאובחנים בתסמונת זו.

עמותת Vibe Israel זכתה השבוע בפרס יוקרתי של קרן בראשית, במסגרת התחרות SPEAK OUT FOR ISRAEL. בין הארגונים הזוכים הנוספים: תגלית, Start-Up Nation Central, מרכז פרס לשלום וחדשנות, לוחמים ללא גבולות, האגודה למען הלהט”ב, ישראליז ו- tandWithUs וייב ישראל זכו בפרס על פרוייקט בעל חשיבות עליונה עבור ישראל ועבור יהדות התפוצות: Unboxing Israel . מדובר על ארגז כלים דיגיטלי חדשני וחינמי, שמכיל בתוכו סיורים וירטואליים, סרטונים איכותיים , תמונות מרשימות, עצות, המלצות, מדריכים ועוד. עכשיו כשהשמיים סגורים, ואין טיולי “תגלית” או סיורים דומים למיניהם, חייבים למצוא דרכים חדשות ויצירתיות ליצור חיבור, בעיקר בקרב יהודים צעירים הגרים במדינות שונות בעולם, ועל הבעיה הזו בדיוק נותן מענה הפתרון של וייב ישראל. המענקים, יחולקו לארגונים הפועלים למאבק באנטישמיות, ובניסיונות הדה-לגיטימציה לישראל בדרכים חדשניות וייחודיות, ולארגונים המעודדים ערכי סובלנות, דמוקרטיה, תרבות, מדע וחדשנות ישראלית, בפורמטים שמתאימים למציאות הנוכחית תחת מגיפת הקורונה. בתמונה: רוברט קראפט הוא איש עסקים ונדבן יהודי-אמריקאי, בעלי קבוצת הפוטבול הניו אינגלנד פטריוטס מליגת ה-NFL, וקבוצת ניו אינגלנד רבולושן מליגת ה-MLS והונו מוערך בכ-6.2 מיליארד דולר.

קבוצת אמסלם תיירות ונופש, מרחיבה את פעילותה העסקית ונכנסת לתחום טיסות המטען (Cargo), אשר תספק מענה ללקוחות פרטיים ועסקיים. משבר הקורונה העולמי יצר תקופה מאתגרת בענף הנסיעות העולמי, המתאפיינת בהיצע מצומצם של טיסות נוסעים מסחריות, כך שטיסות המטען יסייעו בשימור פעילותה ועשייתה המבורכת. מחלקת ה-Cargo של החברה מסיימת בימים אלו תקופת הכשרה ארוכה, ותחל את פעילותה אל מול חברות התעופה אשר מתגברות בימים אלה את פעילות הטסת מטענים. במסגרת ההכשרה המקצועית התמחו סוכני הנסיעות של החברה, בכל ההיבטים הקשורים לטיסות מטען לרבות: הסכמי הסחר של מדינת ישראל, ביטוחי מטען, תובלה אווירית, שיטות תשלום בינלאומיות, שינוע מטענים מסוכנים, היבטים משפטיים, עקרונות מנחים בסחר חוץ, ועוד. יעקב אמסלם מנכ”ל ובעלים של קבוצת אמסלם תיירות ונופש, מסר: “כחלק מה-DNA של הקבוצה, אנו בוחרים להמשיך ולפעול ללא לאות גם בתקופה זו, ולייצר מהלכים אסטרטגיים על מנת להמשיך ולהניע את גלגלי העשייה של כלל הקבוצה. במסגרת החילוצים המסועפים של ישראלים וזרים אשר הובלנו בחודשים האחרונים מרחבי העולם, נחשפנו גם להטסות מטען מורכבות וצברנו רקורד מרשים בתחום, כך שזה מהווה בחירה טבעית ונכונה עבורנו להקים מחלקה מעין זו”.

הזמרים חנן בן ארי, עדן חסון, אושיית הרשת וכוכב הישרדות סמיון גרפמן וכוכבי הילדים יובל המבולבל ובני ממטרה, הפתיעו את ילדי עמותת גדולים מהחיים, במסגרת יום שידורים רדיופוני שהתקיים ברדיו 103 FM, בשיתוף פעולה שנרקם בין דידי הררי ועמותת גדולים מהחיים. ביום ההתרמה המיוחד גויסו קרוב ל-חצי מיליון ₪ לטובת משפחות של ילדים חולי סרטן, שנקלעו למצוקה כלכלית ובריאות עקב משבר הקורונה.

החברה הביטחונית אלביט מערכות וחברת סיבוס, הפועלת לשיפור ה-wellbeing של עובדי חברות, חברו לשיתוף פעולה מיוחד בשיתוף המיזם החברתי ‘מנת הדגל’, במטרה לתמוך בעסקים קטנים ולסייע להם ביציאה ממשבר הקורונה. על כל מנת פלאפל שהוזמנה ע”י עובדי חברת אלביט, תרמה סיבוס מנת פלאפל לנזקקים. ביום חמישי האחרון הקדישו עובדי חברת אלביט מערכות את ארוחת הצהריים שלהם לאחת ממנות הדגל הישראליות- הפלאפל. עובדי החברה השתמשו בתקציב הסיבוס שלהם והזמינו משלוח של מנות פלאפל ממגוון דוכני הפלאפל בסביבת משרדי החברה.

מנכ”ל רשת החשמל והאלקטרוניקה א.ל.מ אורי להב, ערך סדנת מנהלים ‘פוסט קורונה’ להנהלת הרשת ול- 42 מנהלי החנויות, בלופט האירועים ביסטרו 56 במרינה הרצליה. עם פתיחת המפגש הודה להב לצוות המנהלים על ההתגייסות והעבודה המאומצת בתקופת הקורונה, ושמח לפגוש את כולם שוב במתכונת מלאה. כמו כן, הציגו להב ומנהלי החברה את תכנית העבודה הרשתית להמשך השנה. בסיום הסדנה התקיימה ארוחת צהריים מפנקת המשקיפה אל המרינה של הרצליה. נכחו במפגש סמנכ”ל המכירות של הרשת דורון אליעזר, שרון רחמים סמנכ”ל הרכש של הרשת, מאיה שלו שרוני סמנכל”ית השיווק של הרשת ודודו בנט סמנכ”ל הכספים. בתמונה: מנכ”ל הרשת אורי להב וסמנכ”לית השיווק מאיה שליו שרוני.

אורן שגיא, מנכ״ל סיסקו ישראל, הודיע שבוע על הצטרפותו של חיים פינטו להנהלת החברה ועל מינויו כ-CTO של סיסקו ישראל. פינטו (49, נשוי +4), שימש כCTO של בנק הפועלים ב- 4 השנים האחרונות היה חלק מצוות ההקמה של חטיבת החדשנות בבנק הפועלים, והיה שותף לטרנספורמציה הדיגיטלית שהבנק עבר, כולל ההשקה של אפליקציית התשלומים ביט, לפני כן, התגורר בניו יורק במשך 12 שנים ומילא שם תפקידי ניהול טכנולוגיים בכירים, בין השאר בצוות ההקמה של ארגון ה- CTO של בנק ההשקעות ׳מורגן סטנלי׳ בניו יורק. זו הקדנציה השנייה של פינטו בסיסקו, לאחר שעבד במשרדי החברה בארצות הברית והכיר את כוחה של סיסקו כשחקנית מרכזית בזירת ההיי טק העולמית. פינטו בעל דיפלומה בהנדסת תוכנה מהטכניון, ומשמש גם כמרצה באקדמיה הישראלית.

רון קנובל מונה למנכ”ל של חברת ללין, הרשת למוצרי טיפוח ולייף סטייל. קנובל מחליף את ארז מלכה, שכיהן כמנכ”ל החברה בחמש השנים האחרונות, וביקש לסיים את תפקידו ולצאת לדרך חדשה. קנובל (44 נשוי +3) כיהן בשנה וחצי האחרונות כסמנכ”ל המכירות של ללין. לקנובל ניסיון מקצועי רב של כ-20 שנה בענף הקמעונאות, במגוון תפקידים בכירים. לפני שהצטרף לקבוצת פוקס, עבד כ–8 שנים בהנהלה הבכירה של רשת GOLBARY ורשת SACARA, מתוכן כשנתיים בתפקיד סמנכ”ל מכירות. בנוסף בעברו ניהל גם רשתות כמו Original’s ורזילי.

הנהלת אפקון החזקות והנהלת ביג מרכזי קניות\ הגיעו למרכז הקניות של ביג בפרדס חנה על מנת לחגוג ולציין את סיום פרישת רשת הטעינה הגדולה בישרא,ל במרכזי הקניות של ביג ברחבי הארץ. רק בשנה האחרונה אפקון פרסה כ-100 עמדות טעינה ברחבי הארץ, אשר תחולל מהפכה בתחום הטעינה החשמלית. אפקון תחבורה חשמלית ומרכזי הקניות של ביג, יספקו שירותי טעינה בפריסה ארצית, בכלל המתחמים הקיימים והעתידיים של חברת ביג. הגיעו לחגוג את המאורע: ישראל רייף יו”ר אפקון, ירון קריסי מנכ”ל אפקון, חי גאליס מנכ”ל ביג, אודי אליהו מנכ”ל אפקון תחבורה חשמלית. בתמונה מימין ירון קריסי מנכ”ל אפקון ישראל, רייף יו”ר אפקון וחי גאליס מנכ”ל ביג.

ארגון בוגרות ובוגרי אוניברסיטת תל אביב בראשות סיגלית בן חיון, לקח השבוע פסק זמן והזמין את בוגריו לאירוע שכולו ספורט. היו בזום רונית תירוש יו”ר איגוד שופטי הכדורגל, יואב ברוק בעלי איסתא ספורט, מגישת הספורט טליה סלנט ופרופ’ מיקי שיינוביץ ואוריאל דסקל, בעל הפודקאסט בכל יום נתון, ובעברו שימש כמרצה בחוג לתקשורת באוניברסיטת תל אביב. טליה גילתה שהתחילה התמחות בליטיגציה אצל עו”ד יגאל ארנון בדיוק כשפרצה המגפה, ושיתפה במה שעבר עליה בתקופת הקורונה: “ערוץ הספורט עובר תקופת הזויה. התחושה היתה שהשמיים נפלו. הקהל חייב לחזור למגרשים אתמול, ושכל תומך ספורט ימשיך לקנות מינוי או כרטיס. לא להפסיק”.

קניון עזריאלי תל אביב בשיתוף חברת ‘DJI החברה לייצור רחפנים וטכנולוגיית הדמייה אווירית, השיקו את תערוכת “למעלה 2020” – תערוכת צילומי על, מהעולם ומישראל שצולמו על ידי בעלי רחפנים ישראליים, וזכו בתחרות הצילומים הגדולה לשנת 2020 של DJI המוצגת בגלריית הקניון. התערוכה מציגה 12 תמונות שנבחרו על ידי צוות שיפוט המורכב ממגוון רחב של מומחי צילומים ומשפיענים בתחום הטבע, ההייטק, רשת והצילום הישראלי ביניהם: רן גורן סמנכ”ל השיווק והאסטרטגיה של קניוני עזריאלי ואופיר אורן מנכ”ל קניון עזריאלי תל אביב, עופר רוזנבאום מבעלי חברת לופה, פול גלנד סמנכ”ל בנדא נציגת DJI בישראל, דני רופ, טל רביבו משפיען רשת מוביל, רועי גליץ אמבסדור DJI וצלם עולמי, הלל פלוד יועץ סטארטאפים ובלוגר טק עולמי, דודי קפלר משפיען רשת וצלם משפיענים. מימין: פול גלנד, דני רופ ואופיר אורן.

שירה מוסקל אדריכלית, והדס רוט מעצבת פנים, בעלות משרד “הלל אדריכלות ועיצוב פנים”, השיקו את המשרדים החדשים שלהן במבנה מפואר ומעוצב הממוקם באזור התעשייה של רעננה, במגדלי אקרום נדל”ן. המשרד מעניק שירותי אדריכלות ועיצוב פנים למגוון רחב של נכסים ביניהם: בתי קרקע, דירות, משרדים ומגוון רחב של עסקים. בתמונה: הדס רוט ושירה מוסקל.

חברת “טבע נאות” יצרנית נעלי הנוחות ואחת מהחברות הגדולות בעולם בקטגוריה זו, תרמה בימים אלו 2,000 זוגות נעליים לארגון “מבצע מלאך” (אופריישן אנג’ל) לטובת נפגעי השריפות הגדולות שהיו בשנה האחרונה באוסטרליה, ובהם נפגע כל רכושם של עשרות אלפי אוסטרלים והם נותרו ללא כל. שווי התרומה כ- 600 אלף ₪. מיכאל אילוז מנכ”ל חברת טבע נאות, מציין שהחברה פעילה בשוק הנעליים באוסטרליה באמצעות חברת בת, ושמחה להעניק לאנשים שנותרו בחוסר כל את הדבר הבסיסי: נעליים, וזאת כחלק מהמדיניות לשמור על הקשר עם הקהילות בהם היא פועלת, כמו באוסטרליה. חברת טבע נאות תרמה לאחרונה קבקבי קומפי לרופאים ולעובדי מחלקות הקורונה במרכז הרפואי רמב”ם ומרכז הרפואי זיו בצפת. בתמונה: מיכאל אילוז מנכ”ל טבע נאות.

משפחת כשר החליטה בצעד חגיגי ויצירתי לציין את יום הולדתו ה-80 של אבי המשפחה פרופ’ אסא כשר במסגרת מפגש אגודת ידידי אוניברסיטת תל אביב. נשיא האגודה אמנון דיק והמנכ”לית עו”ד עדי אולמרט הרימו את הכפפה ותחת הכותרת “בחזרה לגילמן”, אירחו את הפרופסור עם הגיעו לגבורות לשיחה מקוונת שנווטה בדייקנות על ידי הנשיא דיק, על אקטואליה פילוסופיה, דמוקרטיה, פוליטיקה, ערכים, ומשפחה. פרופ’ אסא כשר הינו חתן פרס ישראל לפילוסופיה, חיבר את הקוד האתי של צה”ל, היה חבר ויו”ר בוועדות ציבוריות שונות, כתב וערך ספרים רבים, חקר ולימד פילוסופיה ופרגמטיקה של השפה ואתיקה מקצועית באוניברסיטת תל אביב. בתמונה מימין: אמנון דיק ואסא כשר.

גיל טופז מנכ”ל בנק ירושלים, חתם על הסכם שת”פ עם היזם חנוך קאס, אשר בונה את מתחם העיצוב לבית דיזיין סיטי במעלה אדומים. במסגרת זו יעניק בנק ירושלים פתרונות פיננסים והלוואות ברגע, ללקוחות המתחם. ההלוואות מיועדות גם ללקוחות שאין להם חשבון בבנק ירושלים. פנינה רווח מנכ”ל קאס גרופ: “קבלת ההלוואה במקום, על ידי בנק ירושלים, תוך פרק זמן קצר, מקצר את התהליך פלאים: יהיה אפשר להשלים את התהליך די מהר, במקום המתנה של ימים או שבועות עד לקבלת התשובה מהבנק, כפי שעלול לקרות כיום בהליך המקובל. בדרך זו אפשר להתקדם מהר עם תהליך הרכישה או העיצוב של הבית, על פריטיו השונים. דיזיין סיטי, שיתפרס על פני כ-55,000 מ”ר במפלס אחד, יכיל למעלה מ-200 חנויות עיצוב בהן ניתן יהיה למצוא רהיטים, מכשירי חשמל, אקססוריז לבית ועוד. לצד אלו יפעלו במקום טרקלין למעצבים, בית ספר לעיצוב, בית מלון, מתחם הסעדה עצום שישתרע על פני כ-5,000 מ”ר, מתחם ספא ועוד. בתמונה: עמרי אברס מנהל הלוגיסטיקה בבנק ירושלים, חנוך קס, גיל טופז, פנינה רווח מנכל קאס גרופ ודודי לוי משנה למנכ”ל ומנהל החטיבה הקמעונאית.

עבור נער או נערה בפנימייה, מחשב אישי הוא לפעמים חלום רחוק ולא מושג, ואכן לכ- 2,000 ילדים ובני נוער מכפרי נוער ומפנימיות אין מחשבים. בפורום הציבורי – כפרי הנוער והפנימיות בישראל, הבינו בימי הקורונה, שמתאפיינים כתקופת בידוד וריחוק חברתי, כי מחשב אישי אינו מותרות, אלא כלי מפתח לתקשורת וליכולת לקיים לימוד מקוון שוטף, וודאי כשברקע בחינות הבגרות. כדי לתרגם את ההבנה הזו למציאות, נעשתה פנייה נרחבת לציבור בעזרת הרשתות החברתיות, לקבלת תרומת מחשבים משומשים או חדשים וטאבלטים. במקביל, נעשתה פנייה גם למוסדות אקדמיה, תחת הקריאה: “מחשב אחד משנה עולם״. רוני מלכאי, מנכ”לית הפורום הציבורי: “הצלחנו לגייס עבור הילדים והנוער בסיכון, שבפנימיות הרווחה ובכפרי הנוער, תרומת כ- 200 מחשבים משומשים, חלקם מאנשים פרטיים, וחלקם ממוסדות אקדמיה. בפורום הציבורי ישמחו לקבל תרומת של עוד מחשבים משומשים (נייחים וניידים) וטאבלטים.

תגובות

להשאיר תגובה