דוז פואה שיר האירוויזיון הישראלי המנצח בכל הזמנים

אבניבי צילום רותי דרך
אבניבי צילום רותי דרך

למול האנטישמיות בה אף נתקל אישית באירופה, יונתן שוורץ מחזיר את המופע עטור השבחים "דוז פואה" – מופע שבמסגרתו הקהל בוחר את שיר האירוויזיון הישראלי המנצח בכל הזמנים – בגרסה עדכנית מעודדת ומחזקת

ה 7.10 תפסש את יונתן שוורץ, יוצר תיאטרון ומנהל תיאטרון הסטודיו החיפאי, בטיול "אחרי צבא" מאוחר באירופה. הוא סייר באיטליה, הולנד, בלגיה, גרמניה ופורטוגל ובכולן נתקל בהפגנות אנטי ישראליות ופרו פלשתינאיות.שוורץ שהוא גם בעל אזרחות מאורוגוואי החליט לתקשר עם המפגינים , כדי לראות האם הם מבינים בכלל על מה הם מוחים.

הוא שאל אותם: על מה אתם נלחמים? מדוע אתם שונאים את ישראל? האם אין לישראל זכות להתקיים בעיניכם?והאם  מה שחמאס עשו לאזרחי ישראל ב 7.10 אינו דומה, למעשים בהם הם מאשימים את ישראל? איפה יהיו הישראלים אם פלשתין תהיה בין הים לירדן?

הבורות והשנאה שהפגינו המפגינים הממו אותו והוא חזר לארץ נחוש לתרום למאבק בתחום שבו הוא מתמחה- להרים לעם ישראל ובדיוק במקום בו נמדדת דעת הקהל האירופאית- האירוויזיון.

אם כולם אנטישמים – אנחנו נעניק נקודות לעצמינו. המופע "דוז פואה" בודק מהו השיר הישראלי הכי ראוי לזכייה בתואר: השיר הזוכה באירוויזיון… המופע משחזר במדויק את השירים הישראליים שנשלחו לאירוויזיון (כולל התלבושות והכוריאוגרפיה המקוריות) ומעמיד אותם לתחרות זה מול זה.בכל מופע השירים מתחלפים ובכל מופע הקהל בוחר את השיר המנצח.

המופע רץ בהצלחה בראשית שנות האלפיים. עתה למול האנטישמיות הגואה באירופה שוורץ מחזיר אותו בגרסה מעודכנת.שוורץ מבטיח שהשירים במופע, שיתקיים ב 5.1 בצוותא  יהיו השירים הכי מנחמים, פטריוטים ואהובים מבין השירים שהתחרו לאורך השנים.

ספוילר- כן, נעה קירל תהיה שם עם "יוניקורן" בצד שירים כמו "הללויה", "כאן נולדתי", "חי" ועוד…

ההנחיה משולבת בקטעי אולפן מצולמים בכיכובו של אבי דנגור (אבי הזמר).

יום ו' 5.1.2024 ב 21:30 בצוותא תל-אביב

מחיר כרטיס 120 ₪ באתר צוותא https://www.tzavta.co.il/event/3584

תגובות

להשאיר תגובה