כובשת את העולם

נגן זוהר למדה בגיל 20 קורס תפירה בסיסית בשביל הכיף וכיום, אחרי שלוש שנים, היא מעצבת ומשווקת לכל העולם את המותג NZ – קו ייחודי של בגדי ים ומתחזקת סטודיו פעיל בבאר שבע. בין לקוחותיה אפשר למצוא דוגמניות ישראליות ובינלאומיות, את מלכת היופי של רוסיה וגם כמה שפנפנות המגזין פלייבוי. ביוני היא תהיה המשתתפת הישראלית היחידה בתצוגת בגדי ים גדולה בלוס אנג’לס ובקרוב תפתח סניף בתל אביב. “זה התחיל כתחביב, לא ציפיתי להצליח ככה”, היא אומרת

יש יזמים שצריכים לעמול קשה במשך שנים עד שהם רואים את פירות ההשקעה. ויש כאלו שהכל קורה להם לכאורה במקרה, בלי שאפילו תכננו זאת. הסיפור של נגן זוהר (23), מעצבת יזמית ובעלת המותג NZ מראה את העוצמה הטמונה בכישרון ייחודי בתוספת התהודה שכיום ניתן לקבל ברשתות החברתיות.

בגיל 20 כבר השיקה קו בגדי ים בעיצובה ובתוך שנה פתחה סטודיו וחנות לבגדי ים בבאר שבע. כיום כעבור כ3 שנים בלבד מתחזקת עמוד אינסטגרם מעל 40 אלף עוקבים שבניהן נמנות דוגמניות מארה״ב אוסטרליה ואנגליה, אשר נוהגות ללבוש את בגדי הים בעיצובה ולשתף ברשתות החברתיות, ביניהן אף נמנית מלכת היופי של רוסיה. היא אפילו מעצבת בגדי ים לקהילה הגאה ולאחרונה גם השיקה קו בגדי ים לכלות.

איך הכל התחיל? זוהר מספרת שתמיד נמשכה לעולם האמנות והציור אבל רצתה בכלל להיות מעצבת פנים. פעם אחת החליטה ליצור קצת בבדים, וכך יצא דגם בגד הים הראשון שלה “הייתי לקראת השחרור מהצבא, למדתי תפירה בסיסית כתחביב והתחלתי לעבוד לבד בבית עם גזרות שונות. עשיתי את הדגם הראשון של בגד הים, בלי שום ידע כללי וממש ‘עפו’ עליו, הוא התפרסם בעיתון מקומי, באינסטגרם ובפייסבוק, לחבר שלי הייתה חנות בבאר שבע שגם פרסמה אותו והחלו לבקש ממני את הדגם”.

ומשם זה הפך ליצירת דגמים נוספים ושליחה שלהם לכל העולם. זוהר ובן זוגה נסעו לארצות הברית ובלוס אנג’לס נפגשו עם דוגמניות בינלאומיות ונערות פלייבוי שמאוד התלהבו מהדגמים שעיצבה ורכשו אותם. “כל פעם הייתי מוציאה עוד דגם ועוד אחד, הם התפרסמו מפה לאוזן וגם דרך המדיה החברתית. מכרנו אותם בבתי קפה בלוס אנג’לס בבית פרטי ששייך לדודים של חבר שלי , הקהילה הישראלית ידעה שאנחנו שם והגיעה לרכוש, אני זוכרת גם את הפגישה עם הדוגמניות של פלייבוי בוילה פרטית, הן עפו על הדגמים ולקחו אותם לצילומים שצילמו לאחר מכן בפיליפינים”.

  • היית אולי בת 22 וכבר שיווקת בגדי ים לאושיות בארה”ב. לא נבהלת קצת מההצלחה הפתאומית?

“בעיקר התרגשתי ושמחתי, הרגשתי שהעסק מתפתח שיותר שומעים עלי, מכירים אותי ורואים את הדברים שלי וזכיתי למחמאות וחיזוקים, היו שאמרו שלי שכאלו בגדי ים הם לא ראו מעולם.

  • מה בעצם מייחד אותך, ממה לדעתך התלהבו כל כך?

“בגדי הים מעוצבים כך שכל סט הוא תמיד משלים, החזיה משלימה את התחתון, אין פריט שנראה לא קשור, למשל אם בחלק אחד יש פס תפור או תחרה,  אז החלק השני יכלול בדיוק את אותו גימור ואנשים אהבו את זה. בנוסף הרבה אמרו לי שבגדי הים נראים כמו הלבשה תחתונה, כך שלא יודעים להבדיל אם מדובר בבגד ים או בהלבשה תחתונה וזה גם אפקט ייחודי שרבות התחברו אליו”.

עד כה זוהר הייתה מעצבת בגדים לפי הזמנה אישית שנשים היו אוספות מהסטודיו שלה או מקבלות כהזמנה בדואר. בסניף שתפתח ברמת אביב יהיו גם דגמים מוכנים שנשים יוכלו לבוא ולרכוש מבלי להזמין מראש. החלום שלה הוא פשוט להמשיך להתפתח, להיות מוכרת בכל העולם, לפתוח סניפים בישראל וגם בחו”ל.

היא מודה שההתלהבות והפרסום הביאו גם הצלחה מסחרית. “ברור שכך, אחרת לא הייתי ממשיכה. בכלל רציתי ללמוד עיצוב פנים אבל עכשיו זה נהיה רחוק מאוד. תכננתי תכניות אבל החיים לוקחים אותך למקומות אחרים. במאי נשתתף בפסטיבל בגדי ים בישראל וביוני בתצוגה גדולה בארה”ב עם מעצבים מכל העולם. לא ציפיתי בכלל שעיצוב בגדי ים יהפוך לקריירה שלי. זה היה תחביב שהפך להיות משהו גדול כך שאני כבר לא יכולה להתנתק ממנו. זה הפך לאהבה גדולה, לרצות את הלקוחות שלי.

4 הערות

להשאיר תגובה