שר הבריאות יולי (יואל) אדלשטיין, פרויקטור הקורונה החדש פרופ' נחמן אש, ראש שירותי בריאות הציבור במשרד הבריאות ד"ר שרון אלרעי-פרייס ומזכ"לית הסתדרות המורים, יפה בן דוד,  חנכו  בבית הספר בן גוריון בגבעת שמואל את פרויקט מבחנת האיגום לביצוע בדיקות קורונה מהירות במערכת החינוך  

השר וצוותו נפגשו עם ראש העיר יוסי ברודני וצוות אגף החינוך בעיר, במטרה לבחון מקרוב את פיילוט בדיקות האיגום – "מגן חינוך", עם חזרתם של תלמידי כיתות ה-ו ללימודים. תכנית "מגן חינוך", שבמסגרתו נבדקו עד כה לקורונה עובדי ההוראה בלבד, הורחב במסגרת הפיילוט החדש גם לתלמידים והוא התקיים בגבעת שמואל, שנבחרה מבין כל הרשויות המקומיות להשתתף בפיילוט, עם שלוש רשויות נוספות בלבד.

משרדי החינוך והבריאות, השיקו את תכנית 'מגן חינוך', שמטרתה איתור מוקדם של תחלואת הקורונה במערכת החינוך העירונית, באמצעות ניטור קבוע של תלמידים ומורים אשר יערכו בדיקות קורונה אחת לשבוע, במטרה לצמצם את ההידבקות התוך-בית ספרית ולשמור את מערכת החינוך פתוחה לאורך זמן.

הפיילוט כולל, בדיקות קורונה שבועיות בשיטת איגום מטושים. אחת לשבוע, יעברו התלמידים והצוותים החינוכיים בדיקות קורונה בהתאם לקפסולות אליהן הם שייכים. הבדיקה תהיה של כלל תלמידי הקפסולה במבחנה אחת. שיטה זו אושרה לשימוש לאחרונה גם במגן אבות וגם בישיבות. חשוב לציין שמשרד הבריאות עדכן את ההנחיות לדוגמים כך שהבדיקה לא תהיה כואבת ותותאם לילדים ככל שניתן.

תגובות

להשאיר תגובה