החודש נכנסו לתוקף תקנות תעבורה חדשות בנושא הגברת בטיחות הפעלתם של אופניים עם מנוע עזר וקורקינט ממונע * בין היתר- חובה לעבור בחינת תיאוריה, להדביק מחזיר אור על הקסדה ואיסור על ביצוע שינויים במבנה האופניים החשמליים * בחברה לבטחון נערכים בהתאם ומקיימים הדרכה לפקחים

רוכבים על אופניים החשמליים, קורקינט או כל כלי ממונע אחר? כדאי שתתעדכנו בתקנות החדשות שנכנסו לתוקף בהתאם להחלטת הממשלה בנושא הגברת בטיחות הפעלתם של אופניים עם מנוע עזר וקורקינט ממונע.

מעתה, הנהיגה מותרת רק למי שיש בידו רישיון נהיגה או שעשה מבחן תיאוריה לקבלת רישיון נהיגה. מגיל 15.5 ניתן לגשת ולהיבחן בבחינה הייעודית.

כמו כן, על רוכב האופניים לוודא כי האופניים שברשותו עומדים בתנאי השימוש של התווית המודבקת עליהם. חובה להדביק פס מחזיר אור על הקסדה וחל איסור לבצע שינויים במבנה האופניים החשמליים.

באשר לרכינוע (סגווי/הוברבורד), בין ההגדרות החדשות שאושרו, על רוחב הכלי יהיה עד 90 ס”מ, הכלי מיועד לנוסע אחד בלבד, מהירותו המירבית לא תעלה על 13 קמ”ש ומשקלו העצמי לא עולה על 60 ק”ג.

כידוע, אזור הרכיבה המותר לאופניים חשמליים ולקורקינט חשמלי הוא על שביל המיועד לאופניים ובהעדר שביל- על הכביש. לעומת זאת, אזור הרכיבה לרכינוע ולקלנועית הוא על המדרכה ובמקום שלא ניתן במדרכה- על הכביש.

תגובות

להשאיר תגובה