על פי נתוני האוניברסיטה העברית, אוניברסיטת קולומביה, ביה"ח שלוותה ו"אלטרואיזם אפקטיבי", 11,021 חיילים מעורבים במלחמה, חלק ארי מהם צפויים לפתח פוסט טראומה.

על בסיס נתונים אלה, שמשתנים וגדלים, ככל שהמלחמה מתקדמת, הפסיכולוגים של אפליקציית "זיגמונד" משיקים סדנאות תמיכה ללוחמים, לעיבוד חוויית הלחימה, תמיכה וטיפול בטראומה.

עיבוד חוויית לחימה וטיפול בפוסט טראומה

נתנאל זינגבוים, פסיכולוג, אשר שירת ביחידת "אגוז"  כקלע וחבלן, ונקלע בעצמו לחוויית כמעט- מוות, אשר לא טופלה במסגרת טיפולית צבאית, היא שגרמה לו בסוף השירות ללכת ללמוד פסיכולוגיה ובהמשך להקים את "זיגמונד". כמי שמכיר את זוועות המלחמה, וההבנה שהיא גרמה וגורמת לרבים לטראומה, שתתפתח לפוסט טראומה, אך גם יודע שחשוב להתייחס ולטפל בה.

זיגמונד היא פלטפורמה (אתר ואפליקציה) חינמית למשתמשיה, המציעה התאמה בין פסיכולוג למטופל, בצורה ידידותית קלה ונוחה לשימוש, ממש כמו "טינדר" או אפליקציית מוניות, "זיגמונד" מאתר את המטפלים הקרובים הזמינים אליכם והכל בלחיצת כפתור. לא צריך יותר להמתין לתורים של חודשים קדימה בקופות החולים. "זיגמונד" מספק את השירות המהיר והמיידי ובשיתוף קופות החולים וטווח מחירים משתנה, על פי יכולותיכם ורצונכם.

נתנאל זינגבוים מייסד פלטפורמת "זיגמונד": "בזמנו, בתקופת "צוק איתן", ובטח שבמלחמות לפניה, לא היה פופולרי לדון בבעיות נפשיות שנגרמו כתוצאה מהלחימה. כולנו היינו בתוך זה, היה ברור שכל אחד חווה את הלחימה בעצימות שונה ורובנו נשארנו עם טראומה או פוסט טראומה ושישנם משקעים שמשפיעים עלינו בהמשך החיים, עד היום. לפנות לפסיכולוג נתפס כחולשה. מה שלשמחתי הרבה השתנה עם השנים וכיום מקבל משנה חשיבות בטיפול בלוחמים שיוצאים מלחימה. כפסיכולוג וגם כאדם הצורך טיפול פסיכולוגי בעצמו, בעקבות מה שחוויתי בשירותי הצבאי ב"צוק איתן" בעזה, נתקלתי בקושי מאוד גדול סביב הצורך שלי ושל אחרים במטפלים טובים ומומלצים ולכן הקמתי את "זיגמונד" שיחבר את הפסיכולוגים הכי טובים שיש וכעת אנו משיקים סדנאות עיבוד לחימה ושיחות חינמיות למילואימניקים וכל מי שחווה חוויית לחימה ורוצה לדבר על זה עם אנשים כמוהו. כולכם מוזמנים לפנות אלינו דרך עמוד הפייסבוק של זיגמונד".

אתר זיגמונד , טלפון: 053-3025849

הורדות אפליקציית זיגמונד:

לאנדרואיד , לאייפון

תגובות

להשאיר תגובה