הפחתת מיסי ארנונה לאולפני הקלטות

העירייה תגיש השנה בקשה לשרי הפנים והאוצר להפחתת תעריף הארנונה לאולפני הקלטות וחדרי עבודה של אמנים בתחום הצילום והוידאו-ארט, זאת לאחר שהדבר לא אושר בשנה שעברה. לאחר אישור צו הארנונה לשנה הבאה, עולה כי תשלום הארנונה לדירות בת”א הוא בין הנמוכים בקרב רשויות בישראל.

צילום: איתן אלחדז

מועצת העיר אישרה בשבוע שעבר את צו הארנונה לשנת 2016.  במסגרת הצו אישרה העירייה, שוב כפי שאושר בשנת 2014, תעריף חדש לאולפני הקלטות והפחתה בתעריף חדרי עבודה של אמנים בתחום הצילום והווידאו ארט. זאת לאחר ששינוי הסיווג וההפחתה אושרו בעירייה כבר בשנת 2014.  ההפחתה בתעריף לאולפני הקלטות אושרה באופן חלקי ואילו ההפחתה בתעריף חדרי עבודה של אמנים בתחום הצילום והוידאו-ארט לא אושר כלל.

מהעירייה נמסר כי  “צווי הארנונה מוקפאים משנות ה-80, כך שהיכולת של העירייה לשנותם לא גדולה ודורשת את אישור שרי הפנים והאוצר. עם זאת, העירייה מנסה לעשות כמה שינויים על מנת להקל על האמנים- הכנסת סוגי אמנים נוספים לתעריף מוזל והפחתת תעריף הארנונה לאולפני ההקלטות. למרבה הצער שרי הפנים והאוצר התערבו בהחלטת מועצת העירייה ודחו את בקשת העירייה להפחתה בתעריף חדרי עבודה אל אמנים בתחום הצילום והווידאו- ארט ושינו את התעריף שנקבע לאולפני הקלטות, כך שההפחתה בתעריף הייתה קטנה יותר. במסגרת אישור צו הארנונה לשנת 2016 בכוונת העירייה להגיש שוב את השינויים המוצעים – ואנו מקווים כי הפעם משרדי הפנים והאוצר יאשרו זאת”.

בנוסף, תעריפי הארנונה בעיר יעודכנו כמחויב על פי חוק, בשיעור של 1.27%. בסקר השוואת מחירים שערכה העירייה מתברר כי בשנת 2013, תשלום הארנונה למגורים בעיר (תעריף משוקלל) היה הנמוך ביותר מבין 9 הערים הגדולות ועמד בממוצע על 45.95 ₪ למ”ר זאת בהשוואה ל 69.99 ש”ח למ”ר בירושלים 59.77 ₪ למ”ר ברמת גן ו 55.86 ₪ למ”ר בהרצליה.

תגובות

להשאיר תגובה