הטריבונה על שם בלה דיאמנט: מלחמת ״חרבות ברזל״

אומני ישראל מתגייסים להעלאת המורל וחיזוק החוסן הלאומי

השבוע מיזם "ניצחון הרוח" ביוזמת FRIENDS מבית ההסתדרות *עם מופעים של שמעון בוסקילה,אוהד חיטמן,עמיר בניון ,מיקי ועוד. המופעים יתקיימו מדי יום ומועברים בשידור בכל הפלטפורמות הדיגיטליות של הרשת ובערוץ. 24.
בשבוע הבא יופיעו מירי מסיקה,סגיב כהן,דני בסן ועוד. מיזם 'אחים יחד'- מאחדים כוחות למענכם!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

כאשר רוחות מלחמה מנשבות, אנו בעמותת 'אחים יחד' בונים עולם של נתינה ועשייה, ופועלים למלא את החסר בזמנים מאתגרים אלה.מיזם ׳אחים יחד׳ הוקם עם פרוץ הלחימה על ידי קבוצת חרדים מירושלים שרתמו מתנדבים מכל חלקי החברה הישראלית מתוך חזון להיות עבור כל אחד ולמלא את החסר בזמנים מאתגרים אלה.אנו פועלים מסביב לשעון לספק מעטפת של תמיכה מיטבית ולסייע לחיילים, למשפחות המפונים ולמשפחות הפצועים. מטרתנו העיקרית היא לספק מענה עבור אלפי הבקשות שמתקבלות בכל רגע נתון ולגייס למענם את כל צרכיהם, החל מציוד ואוכל, ממשיך במקומות לינה, וכלה בשינוע ובסיוע בשטח.כולנו עם אחד ויחד ננצח! טלפון ליצירת קשר ותרומות: 0547754403 (חני) הצטרפו אלינו: https://did.li/brothers2gether

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ליברה למען מבוטחיה מעוטף עזה

חברת ליברה נרתמת לטובת מבוטחיה אשר מתגוררים בעוטף עזה והביטוח שלהם מסתיים החודש. ליברה מבינה שבימים אלה מעסיקים את אותם מבוטחים דברים חשובים בהרבה מחידוש הביטוח, ולכן היא לא תגבה מהמחדשים את העלות הכספית של חודש נובמבר. ההטבה כוללת את כל מוצרי הביטוח האלמנטרי שהחברה מציעה: ביטוחי רכב, ביטוחי דירה, ביטוחי חיות מחמד וביטוחי עסק.הטבה זאת מצטרפת לפעולות נוספות של ליברה מאז פרוץ המלחמה וביניהן הארכת תוקף פוליסות ביטוח הנסיעות לחו"ל באופן אוטומטי וללא תשלום עבור מבוטחי החברה ששהו בחו"ל וחזרתם התעכבה, וכן רכישות מרוכזות של מוצרי מזון וטואלטיקה עבור חיילי צה"ל ושינוען ליחידות השונות.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

מחזקים את צוותי מד״א

במסגרת התמיכה בעורף ובחזית, בן & ג'ריס ממשיך בפעילות למען הקהילה, כשהפעם המטרה היא לחזק  את צוותי ומתנדבי מד"א.  יוצאת בן &ג'ריס, לחלוקת גלידות במטה המרכזי של בנק הדם, שם נמצאים צוותי ומנהלי מד"א מכל רחבי הארץ.בנוסף, בימים הקרובים, תצא בן &ג'ריס למסע בארץ של שבוע ימים,  במסגרתו תסתובב בין עמדות שונות של מד"א לתרומת דם, כשכל תורם יוכל יהיה להנות מגלידה קרה ומתוקה כדי להוקיר תודה על תרומתו.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

במגרש הביתי

בעקבות מתקפת הטרור הנרחבת נגד מדינת ישראל, הקימה קהילת "המלאכים של ערן" ע"י אנשי עסקים בשיתוף עם עמותת "מגרש ביתי", חמ"ל למען חיילי צה"ל ומשפחות שפונו מבתיהם בכלל רחבי הארץ.במסגרת הפעילות נפתחו 2 מתחמי תרומות, האחת באקספו ת"א והשנייה בקניון עזריאלי ת"א,  הכוללים איסוף ושינוע של מוצרי היגיינה, מזון יבש, ציוד רפואי וציוד לחיילים וחנות קונספט בקניון עזריאלי ת"א בקומה ה-2 הכוללת חנות מעוצבת שמחלקת בגדים חדשים או במצב מעולה למשפחות שפונו מבתיהם.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

לוחמי צדק

עמותת "לוחם צדק" ומשרד עורכי דין יפית לבון מחבקת את משפחות החטופים והנעדרים ותעניק להם ייעוץ וטיפול משפטי ללא תמורה מול המוסד לביטוח לאומי וכלל הרשויות וגופי המדינה. העמותה תסייע ללוחמים הנמצאים בגבולות בטיפול בחובות בהוצאה לפועל וכל תחום שיידרש. הטיפול המשפטי יורחב גם לכל קורבנות שבת השחורה למשפחות הלומי קרב, חיילים, ילדים, נפגעי רכוש, משפחות החטופים ומשפחות הנרצחים יהא זכרם ברוך.
אנו מחבקים אתכם, ונעניק מענה מיידי לכל דורש.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

למען העסקים

בימים אלו לאור המלחמה, מועדון צרכנות הוט מחזק עסקים בדרום, שספגו פגיעה כלכלית קשה, ונותן להם במה מרכזית וקידום בנכסים הדיגיטליים של המועדון. בנוסף, הוקם מיזם 'ערבות הדדית'– פלטפורמה המאפשרת  חיבור בין העמיתים שזקוקים לסיוע לבין עמיתים שיכולים לענות לעזרה דרך הנכסים של מועדון צרכנות הוט. בתי עסק אלו יקבלו חשיפה מוגברת והמועדון יעניק להם במה מרכזית בנכסי הפרסום שלו, לרבות פרסום ממומן על מנת להגביר את תנועת הלקוחות שאותם בתי עסק זקוקים לה כל כך.

 

 

 

 

 

 

תוכנת הגנה ברשת מסרטוני זוועה ותמונות מלחמה לילדים ונוער חינם לחודשיים בעקבות המצב

חברת PureSight יוצאת להגנת הילדים והנוער – תעניק חינם את תוכנת ההגנה surfie – לכל מי שירצה למשך חודשים. "מה שחשוב עכשיו, לצד הלכידות שלנו, זה לשמור על נפשם של הילדים והנוער, ואנחנו ממוקדי מטרה לעזור ככל שניתן" אומר רועי כהן מנכל ומייסד חברת פיורסייט.בתקופה זו, החלטנו להעניק לכל משפחה, את השירות שלנו *ללא עלות* (לתקופה של חודשיים), על מנת לעזור להורים לתת סביבה יותר בטוחה ושקטה לילדים.הלינק לקבלת ההטבה. https://tinyurl.com/iron-press

למען תושבי הדרום

רשת מוצרי החשמל והאלקטרוניקה ״עולם הקולנוע״ משיקה מיזם למען תושבי עוטף עזה והמפונים מכל אזורי הלחימה, במסגרתו תספק מוצרי חשמל לשיקום הבתים של תושבי עוטף עזה והמפונים מכל אזורי הלחימה. עולם הקולנוע תתרום 10% מהכנסותיה בתקופה זאת למען מוצרי חשמל למפונים במטרה לאפשר להם לשקם את בתיהם בצורה קלה יותר.

מחפשים עובדים

לאור המציאות החדשה בה יותר ויותר רשתות מוציאות אלפי עובדים לחל"ת, רשת פאפא ג'ונס הפועלת במתכונת מלאה בימים אלו מרימה את הכפפה ומגייסת עובדים חדשים שמצאו עצמם ללא תעסוקה וללא שכר במציאות קשה זו בכדי להחזירם לשוק העבודה. הרשת תקלוט לסניפיה ברחבי הארץ מאילת ועד הקריות, עובדים המעוניינים להשתלב בשלל תפקידים.

מחליפים צבעים

חברת ביקורופא, הדור הבא של שירותי הרפואה, משנה את הלוגו שלה בשל המלחמה בישראל, זאת כאות תמיכה וסולידריות עם חיילי צה"ל, כוחות הביטחון ואזרחי מדינת ישראל.צבעי הלוגו הידוע הוחלפו מצבע ירוק לצבעי כחול-לבן, תוך עיטור דגל ישראל. סלוגן החברה שונה ל- "ביחד עם חיילי צה"ל, כוחות הביטחון ותושבי הדרום".משיבים את הרכבים.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

משנעים בהתנדבות

קבוצת שלמה יצאה בשעות הבוקר המוקדמות למבצע חילוץ מיוחד למען תושבי כפר עזה. במוקד הקבוצה התקבלה פנייה מטעם החמ"ל האזרחי בבקשה לסייע בהשבה של 35 כלי רכב פרטיים, שבעליהם פונו מכפר עזה לקיבוץ שפיים ונזקקו להם. צוות המשימה יצא בהתנדבות מלאה ובתחושת שליחות וכלל 7 מוביליות (משאיות להובלת רכבים), 2 רכבי סיוע נוספים, צוות מכונאים, צוות חילוץ, נהגים וצוות לוגיסטי. קבוצת שלמה השיבה את הרכבים לבעליהם, מכונאים של הקבוצה בצעו בדיקות כשירות וכל תושב קיבל גם שובר שטיפה במתנה.

רוקדים להפוגה

מרכז סוזן דלל למחול ולתיאטרון נרתם למאמץ ולסיוע האזרחי בימים קשים אלו ונטל על עצמו פרויקט של חיבור בין קהילת אנשי המחול לבין מלונות ומוקדים אליהם הגיעו קהילות המפונים במטרה לאפשר להם פעילות של הפוגה ושחרור באמצעות תנועה.המרכז מציע לסייע בחיבור בין א.נשי מחול ותנועה שיכולות.ים להציע פעילויות שונות לבין מארגני מרכזים בהם מפונים הזקוקות.ים לפעילות ותמיכה באמצעות תנועה וריקוד לכל המשפחה.

עוטפים את החקלאים

משקים רבים נהרסו כליל, נשרפו ונבזזו. בשדות ישנה עדין תוצרת חקלאית שמחכה לקטיף ויש צורך לעבד את האדמה ולשתול על מנת שלא נאבד את היקר לנו מפז "החקלאות הישראלית". רשת ״נוי השדה״ דואגת לשנע את הסחורה של החקלאים ולארוז אותה בעבורכם כמארז מוכן למכירה.החל מהיום חמישי ושישי הקרובים 26-27.10 תתקיים מכירה בקניון עזריאלי תל אביב של כל המארזים אשר יכילו תוצרת חקלאית מהעוטף כאשר כל ההכנסות מהפרויקט יועברו ישירות לחקלאים.

ועדי העובדים עושים שמח לתושבי הדרום

עשרות חברים בוועדי העובדים של HOT, קופת חולים לאומית, סודה סטרים ומכבי המאוגדים בהסתדרות הלאומית הגיעו לבית החולים סורוקה.חברי הוועד חילקו מאות חבילות מתוקים ועשו שמח לחיילים, אנשי כוחות הבטחון, פצועים ובני משפחותיהם, מאבטחים ולצוותים הרפואיים במקום.את הפעילות הובילו: כפי אלמסי, יו"ר ועד העובדים של HOT, ענבר מדינה יו"ר ועד העובדים של סודה סטרים, גבי מטרסו יו"ר ועד העובדים של לאומית שרותי בריאות, חברי הועדים של מכבי, ויו״ר ועד מחוז מרכז של מכבי, סטלה גלייזר.

מנגנים למפונים

נגני התזמורת הסימפונית ראשון לציון קיימו קונצרט מיוחד ומרגש עבור משפחות מפונות מקיבוץ בארי, השוהות במלון דוד בים המלח. בקונצרט ניגנו הרכב כלי נשיפה והרכב כלי קשת קלאסיקות ישראליות לצד יצירות קלאסיות.
בנוסף, נגני התזמורת הסימפונית עורכים פעילויות שונות בהתנדבות בתקופת המלחמה ברחבי העיר ראשון לציון, כגון שיעורים מוסיקליים מוסברים עבור בני נוער וילדים בבתי ספר ובגנים, קונצרטים קאמריים עבור כלל תושבי ראשון לציון, קשישים בבתי אבות ועוד.

שופרסל בדרכים

קבוצת שופרסל מתחילה פיילוט במסגרתו תפעיל משאית ענק שתשמש כחנות ניידת – סופר על גלגלים.המשאית תגיע למוקדים מרכזיים במטרה להנגיש את השירות ולאפשר פתרון של מוצרי בסיס בזמינות מלאה באזורים בהם אין גישה קרובה לחנויות.מוצרי הבסיס ימכרו בהנחות של עד 20% הנחה ממחירי שופרסל דיל. המשאית תגיע היום לאזור ים המלח ותיתן מענה למפונים ששוהים במלונות. בהמשך, תגיע המשאית לאזורים נוספים בהתאם לצרכים שיעלו מהשטח.

למען משפחות המפונים

מרכז המבקרים של יקבי כרמל שב בימים אלה לפעילות מחבקת ותומכת, ומעניק הטבות למשפחות המפונים מהעוטף ומהגבול הצפוני וכן, לאנשי כוחות הביטחון. הפעילות מיועדת למחפשים כמה שעות של הפוגה והתרעננות, ובמסגרתה יינתנו 30% הנחה על סיורים וטעימות לצד 20% הנחה לרכישת יינות בחנות היין.במרכז יוכלו המבקרים להנות מסיורים, סדנאות וטעימות יין ביקב ההיסטורי ולשמוע סיפורים מרתקים מראשית תעשיית היין בישראל ועד העולם החדש, המתקדם והדינמי של תעשיית היין העכשווית.

מרכז תרבות היין יקבי כרמל, רח' דרך היקב, זכרון יעקב 309502

ימים א׳-ה׳: 09:00 עד 17:00

יום ו׳: 09:00 עד 14:00

להזמנת סיורים בהודעות Whatsapp בלבד רואי- 050-400-0287 , לפרטים נוספים: https://carmelwines.co.il/%D7%9E%D7%A8%D7%9B%D7%96-%D7%AA%D7%A8%D7%91%D7%95%D7%AA-%D7%94%D7%99%D7%99%D7%9F/#

המבצע בתוקף עד לסיום הלחימה, או לתאריך 31/12/2023 למציגים תעודת זהות, על בסיס מקום פנוי

רשת טיב טעם במבצע לגיוס תרומות למען ארגון נפגעי פעולות איבה

לאור המצב רשת טיב טעם נרתמת למאמץ הלאומי, במסגרת זו תקיים במהלך חודש אוקטובר ב-46 מסניפיה,פעילות התרמה למען ארגון נפגעי פעולות איבה – המסייע ומטפל ברווחת נפגעי פעולות איבה וטרור וליישום זכויותיהם ועד לשיקומם הכלכלי, רוחני, תרבותי וחברתי.

מרגש: משק תמם יוצא במיזם למען חקלאי עוטף עזה

בצל המלחמה, משיק שרון תמם, בעלים וחקלאי דור 3 של משק תמם בגבע כרמל- מיזם חדש למען חקלאי עוטף עזה. במסגרת המיזם, צוות משק תמם ירכוש ויאסוף מהחקלאים בדרום את התוצרת המקומית. התוצרת תימכר בשוק האיכרים אשר יתקיים ביום רביעי 31 באוקטובר בין השעות 9:00-20:00 בגבע כרמל ותכלול תוצרת חקלאית טרייה ועונתית של פירות וירקות מעוטף עזה, במחירים הוגנים.בנוסף מתוכנן גם לערוך יריד חקלאי באקספו גני התערוכה בתל אביב החל מ-27 באוקטובר ובמקומות נוספים בארץ.

גם בסנו תורמים

חברת סנו תרמה בשבועיים האחרונים עשרות אלפי מוצרים בכל הקטגוריות ובכל המותגים, לתושבי הדרום, לחיילי צה"ל ולמרכזי הסיוע כמו תרומות מוצרים למפוני יישובי העוטף, כפר עזה, ניר עוז ובארי, תרומות של מוצרים לחיילי צה"ל, המועברות באמצעות רשויות מקומיות וארגונים, תרומות מוצרים למשפחות החיילים המאושפזים בבתי החולים,תרומות מוצרים למסעדות המקדישות פעילותן להכנת מזון לחיילי צה"ל, תרומות מוצרים למתנדבי זק"א  תרומות מוצרים לאריזות אוכל ליישובים, ועוד.

נסקפה לצידם של תורמי הדם ומתנדבי מד״א

נסקפה, מותג הקפה מבית אסם נסטלה השיקה עמדות קפה של נסקפה טייסטרס צ'ויס במתחמי מד"א לתרומת דם ברחבי הארץ בהן תציע קפה לממתינים שעות ארוכות לתרום דם, ולצוות הרפואי.העמדות יוצבו במתחמי תרומות הדם המתחלפים של מד"א ברחבי ישראל החל מהיום. הפעילות בשיתוף Goodvertising, סוכנות לעשייה חברתית.

למען החקלאים

שופרסל החליטה להירתם למען החקלאים ולגבש תכנית סיוע לשיקום העשייה החקלאית בישראל. מנכ"ל קבוצת שופרסל אורי וטרמן, ומשנה למנכ"ל שופרסל ומנהל סחר ושיווק ניצן גולדברג, נפגשו בשבוע שעבר עם חקלאים ומגדלים ביישובי העוטף הסובלים בימים אלה ממחסור חריף בכח אדם. הם שמעו מהם על המצוקה, על הצרכים ועל האתגרים שלהם, ועל בסיס זה נבנתה תכנית סיוע מיידית שתיתן מענה מקיף גם לטווח הרחוק כמו מתן אשראי והקדמת תשלומים לעשרות חקלאי העוטף,הרחבת רכישת הסחורה מיישובי העוטף ומתן עדיפות מלאה לתוצרת ישראלית.

סיוע פסיכולוגי לכולם

העמותה הישראלית 'נתן סיוע חובק עולם' הפועלת מזה כ-20 שנה במתן סיוע הומניטארי רפואי, פסיכוסוציאלי וחינוכי בעת אסונות טבע ומצבי חירום ברחבי העולם, התגייסה אף היא למאמץ האזרחי. אנשי העמותה, רובם ככולם מתנדבים, אנשי מקצוע מעולם הרפואה, החל מאחיות, רופאים ועובדים סוציאליים העושים לילות כימים לטובת סיוע במתן טיפול רפואי ראשוני עבור תושבי הדרום והעוטף אשר פונו למלונות השונים בשפיים, ים המלח ואילת, זאת לצד טיפול בהתמודדות עם ההיבט הפסיכו-סוציאלי לכל אותם נפגעי הטראומה. לא זו בלבד, העמותה מפעילה גם מרפאת שיניים ניידת, המצוידת בכלים הדרושים לטובת מתן טיפול ראשוני.  בימים אלו, אף שותפה להקמת מרכז חוסן לאומי באופקים. לתרומות- https://natanrelief.org/donate

בשיתוף פעולה

רשת נעלי TOGO יוצאת בימים אלה ביוזמה משותפת עם עמותת "אחים לנשק"  במסגרתה על כל זוג נעליים שיירכש בחנויות הרשת או באתר האונליין תתרום החברה זוג נעליים לתושבי העוטף. בכדי לעודד את ההיענות מציעה הרשת זוג שני ב- 29.90 ₪ בלבד.

מחשבה טובה מציאות טובה

עמותת מחשבה טובה, הפועלת לצמצום הפער החברתי בישראל על ידי הנגשת טכנולוגיה, פועלת בימים מורכבים אלו בכמה מישורים על מנת לסייע לעורף ובינהםניידת החדשנות – JLMakers – מפעילה ימי שיא והפוגה עבור המפוני מהעוטף הנמצאים בבתי המלון בירושלים והסביבה.הניידת כוללת כיתת מחשבים, כלים וטכנולוגיות מתקדמות כגון מדפסות תלת מימד, מכונה לחיתוך לייזר, משקפי VR, מכונת סילואט ועוד, מגיעה לבתי המלון ומביאה פעילות איכותית, חוויתית ומשפחתית עבור המפונים, המתאימה לכל הגילאים.

משטראוס באהבה

חברת שטראוס יוצאת בימים אלו בפעילות שטח ייעודית עבור המשפחות המפונות ועבור חיילי הסדיר והמילואים, במסגרתה תגיע לכ-50 נקודות התכנסות מצפון ועד דרום עם מתחם פינוקים שיכלול פעילות חווייתית הכוללת הצגה, סדנאות, הופעת אומן ועם מגוון ממוצרי החברה. זאת לצד חלוקת חבילות עידוד עם מגוון מוצרים ותרומה של בקבוקי תמי4 רב פעמיים באמצעות עובדים שמגיעים למרכזי המשפחות המפונות ולחיילים. כמו כן, החברה נמצאת בקשר רציף עם ארגוני החירום האזרחיים והצה"ליים על מנת לסייע ולספק מזון לכל גדוד, משפחה ומקום שזקוק. עד כה תרמה החברה אלפי מוצרי מזון מתחילת הלחימה למשפחות ולחיילים וצפויה לתרום עוד מוצרים רבים.

הנחה לתושבי העוטף והצפון

ורובל אופטיק בדיזנגוף סנטר נערכו לסיוע לכוחות בטחון , תושבי העוטף ותושבי הצפון  בתיקוני משקפיים, אספקת משקפי ראייה, שיגור עדשות ליחידות חיילים וספריי ומטליות לניקוי משקפיים וכן בהכנת משקפי מגן.תושבי העוטף,הצפון ואנשי כוחות הביטחון יזכו כעת בהנחה של 30 אחוז על שלל מוצרים.

"ישראלה" חוזרת לשמח ילדים

ישראלה, בגילומה של יסמין פרדיס, שחקנית ובעלת חוגי אמנות לילדים, חוזרת הפעם בהתנדבות מלאה לשמח ילדים, כפי שעשתה ביום ההולדת ה- 70 למדינת ישראל. ישראלה הילדה מטיילת בארץ ומציירת אותה יחד עם הילדים במסגרת הפעלה שכוללת פעילויות נוספות וחלוקה של מתנות ופרסים.ההפתעות והפרסים שמחלקת ישראלה לילדים במהלך הפעילות – נקנו מתרומה שהעלו תורמים מחו"ל, בעלי עסקים ועוד.

SAP

חברת SAP תרמה למעלה ממיליון שקלים (250,000 יורו) למד"א וכן, תרמה תרומה נוספת וייעודית לעמותת אלון ואלה, אשר מספקת צרכים מיידיים עבור משפחות מעוטף עזה. בנוסף, צוותי מרכז הפיתוח בישראל הקימו תוך ימים ספורים פלטפורמה ייעודית שמרכזת התנדבויות, צרכים ויוזמות אזרחיות מהשטח ובהתאם, העובדים לוקחים חלק ונתרמים – החל מתרומת ציוד ואספקתו, דרך איסוף בגדים, בישול אוכל ושינוע לשטח.

רד האט

רד האט, ספקית גלובלית של פתרונות קוד פתוח, המעסיקה כ-20,000 עובדים ברחבי העולם, מעודדת את עובדיה להשתמש בתוכנית התרומות הייעודית של החברה כדי לתרום לארגון סיוע הומניטרי לבחירתם, כאשר רד האט תכפיל כל תרומה בסך של 25 דולר או יותר, עד לסכום של 1,500 דולר לעובד לשנה. מרד האט נמסר כי הם ממליצים לתמוך במד"א. בנוסף לכך, רד האט ישראל, המעסיקה מאות עובדים, תרמה עשרות מחשבים ניידים למפוני העוטף וכן, את כל הציוד הממותג שברשותם, כולל מזרנים, חולצות, מטענים ניידים ועוד ואת כל המזון ומאות פחיות משקה שהיו במשרדים. כמו כן, החברה שלחה מארזים מיוחדים למשפחות העובדים שנקראו לשירות מילואים.

אקווה סקיוריטי

חברת אקווה סקיוריטי הישראלית, הפועלת בתחום אבטחת סביבות Cloud Native, התגייסה לסייע למשפחות שפונו מיישובי עוטף עזה ולחיילי צה"ל. החברה פתחה בגיוס כספים בקרב עובדיה ברחבי העולם, כאשר סכום התרומות שייאסף, יוכפל על ידי אקווה וסכום התרומות הכולל יוכפל על ידי קרן Insight המשקיעה בחברה. הכספים מאיסוף התרומות הגלובלי של החברה יועברו לעמותות המעניקות סיוע הומניטרי, בדגש על שיקום המשפחות אשר פונו מיישובי עוטף עזה, לצד סיוע בטיפול בפוסט טראומה. 

אלמה

חברת אלמה, מובילה עולמית בפתרונות רפואיים ואסתטיים, המעסיקה כ-380 עובדים באזור התעשייה קיסריה, העניקה ביום ה' האחרון יום חופש לכל עובדיה על חשבונה, זאת במטרה שהעובדים ישקיעו את הזמן בפעילויות התנדבות וזמן עם המשפחה. את יום החופש ניצלו עובדי אלמה על מנת להתנדב יחד עם משפחותיהם במקומות כגון: מרכזי איסוף ציוד ללוחמים ברחבי הארץ, הכנת ארוחות למשפחות מהעוטף המתארחים במושבים בשרון וביקור בבסיסים בדרום.

קבוצת Ready

קבוצת Ready, המתמחה בפיתוח חומרה ותוכנה R&D360 לארגונים בישראל ובעולם ומעסיקה כ-180 עובדים, הקימה מערך התנדבות בסבסוד החברה ומשבצת את העובדים לפעולות התנדבות שונות לפי בחירתם ואזור מגוריהם. כמו כן, החברה פועלת לאיסוף תרומות כספיות עבור עמותת עדי-נגב, המעניקה סיוע לאלפי ילדים ובוגרים בעלי מוגבלויות ועבור חיילי צה"ל השומרים על הכפר השיקומי בנגב. קבוצת Ready תשווה את סכום התרומה שייאסף על ידי העובדים ותעביר אותו לעמותה. קבוצת Ready מסייעת לחברות טכנולוגיות אשר נפגעו כתוצאה מהמלחמה ועוזרת גם בנושאים טכנולוגיים ביטחוניים. אם עקב המצב הארגון שלכם חווה מחסור באנשי פיתוח, ניתן לפנות במייל: [email protected]

NEOX DERMACARE מתייצבים למען תושבות העוטף

NEOX DERMACARE תרמו מוצרי קוסמטיקה ל 88 נשות ניר עוז וכרם שלום שמתארחות במלונות באילת.במסגרת התרומה שלחו NEOX DERMACARE מגוון מוצרי קוסמטיקה לשימוש ביתי במטרה להעניק רגעים של טיפוח והנאה לנשות עוטף עזה.

ארט יודאיקה שומר על החיילים

גבי אקשטיין מבעלי חברת ארט יודאיקה החליט לצייד את  חיילי צה"ל  בספרי תהילים קטנטנים  ובברכת הדרך , בנוסף הוא צייד  את  החיילים בלוחות קטנים ומוזהבים עליהם חרוטה סגולה  מיוחדת המכונה שמירה לחייל לשמירה והצלה, פיתוח  של החברה, שרלוונטי כל כך בימים אילו . רבים  מהחיילים מיקמו את הברכות בתוך האפוד הקרמי.גבי אקשטיין דאג לשלוח כ-10,000 תפילות לחיילים הקרביים וממשיך בכך עם יחידות צבאיות בדרום ובצפון. בנוסף הוא דאג לשליחת תיקי תפ,תיקים עמידים ומיוחדים לנשיאת התפילין .

עדי בשבילכם"

עמותת עדי מתגייסת למען משפחות לילדים עם מוגבלויות. ימי הלחימה מלווים במציאות מורכבת המלווה בחוסר וודאות, חשש וכאב. עמותת עדי מציעה בימים מורכבים אלה מגוון שירותי  תמיכה ומתן מענים שונים למשפחות של ילדים עם מוגבלויות. הציבור מוזמן ליצור קשר ולקבל סיוע מהצוות המקצועי דרך הקו החם לקבלת מידע רלוונטי, הכוונה ותמיכה רגשית לרבות כלי התמודדות ותווך המציאות לילדים מיוחדים. הסיוע ניתן ללא תשלום ובכל שעות היום במספר: 1-800-201-07

 

תנועת דרור-ישראל יחד עם קן הנוער העובד והלומד מארחים כ-200 מפונים מקיבוץ ארז ועוד משפחות רבות משדרות ואשקלון במצפה רמון ומפעילה עוד עשרות מוקדי פעילות למפונים ברחבי הארץחברי התנועה דואגים לעזרה ראשונה חינוכית-רגשית, למזון, ולפעילות להפגת המתחים. מדובר בתמיכה של ממש בלחימה לתרומות https://giveback.co.il/project/74888

החוויה הישראלית

בתחילת השבוע הגיעה לישראל, משלחת סולידריות של ראשי הקהילות היהודיות בצרפת בהובלת ארגון ה Crif. המשלחת שמנתה  כ 30 מנהיגי קהילות ארגונים ומוסדות יהודיים  ביניהם  FSJU, CONSISTOIRE, BNAI BRITH הגיעה באמצעות "החוויה הישראלית", חברת הבת לחינוך של הסוכנות היהודית.מטרתה של המשלחת היה לחזק את ישראל ואזרחיה בעת הקשה, להכשיר את המנהיגות הקהילתית להסברת ישראל בצרפת ולהיפגש עם גורמים שונים בארגוני החברה האזרחית וצה"ל.את המשלחת קיבל שגריר צרפת בישראל, פרדריק ז'ורנס בביתו ביפו. במהלך ביקורה נפגשה המשלחת עם נציגי דובר צה"ל בבסיס שורה, ביקרו בכפר עזה ונפגשו עם משפחות החטופים בעלי האזרחות הצרפתית, מפגש שאורגן על ידי משרד החוץ.

מתנדבי חירום

עמותת אקואושן והיחידה הארצית להגנת הסביבה הימית מפעילים פלטפורמה לחיבור בין מתנדבים למשימה קרובה לבית. בשגרה מכשירה היחידה להגנת הסביבה הימית מתנדבים לסייע לרשויות המקומיות החופיות בהתמודדות עם מצבי חירום של זיהום ים וחופים בנפט. העמותה פועלת בשגרה מול הרשויות החופיות; מנהלי התנדבות, אגפי ביטחון, תפעול, חופים, ועוד, וגם מול רשויות המדינה הרלוונטיות. בימי החירום הסבה העמותה חלק מפעילותה לטובת גיוס למשימות התנדבות כללית. המעוניינים מוזמנים להירשם בטופס הכללי, וחברי העמותה יתווכו לגורמים המתאימים http://www.ecoocean.org/haravot-barzel/

הצורפים מתגייסת לטובת המתחתנים

לוחמים, חיילים וכוחות הביטחון שמתחתנים בימים אלו, אנחנו מצדיעים לכם מוזמנים לפנות אלינו ולקבל מתנת חתונה: ערכת חתן – כלה הכוללת פמוטים וסט קידוש בציפוי כסף של מרדינגר מבית הצורפים ל-20 זוגות ראשונים עד גמר המלאי.

 

תיאטרון חיפה למען תושבי ישראל המפונים

 תיאטרון חיפה נרתם למען המפונים ויציג בתיאטרון עצמו, במלונות השונים ובבתי ההארחה בקיבוצים וכו' מופעים לילדים ולמבוגרים.לאור המצב, תיאטרון חיפה החליט להפיק מופעים מיוחדים: "רק בגלל הרוח" – מופע מוזיקלי ו"עושים הצגה" – תיאטרון סיפור לילדים, להעלות מחדש את מופע האימפרוביזציה "אימפרו" ולקיים הצגות הילדים.המופעים יוצגו בהתנדבות עבור משפחות שפונו מבתיהן תושבי העוטף והצפון שפונו מבתיהם ומעוניינים להגיע לתיאטרון ולצפות בהצגה ללא עלות יכולים להירשם בטלפון: 04-8600500

קצת הפוגה

מוזיאון ארצות המקרא ירושלים מחבק את המשפחות ומציע מגוון פעילויות הפוגה וחוויה במוזיאון ובמקומות האירוח. פעילות במקומות האירוח: סיפורים משחר האנושות – שעת הסיפור של מוזיאון ארצות המקרא מגיעה עד למלון. סיפורים מהמיתולוגיה היוונית והמצרית, בשעת סיפור לילדים והוריהם, המלווה בפעילות יצירה קצרה בעקבות הסיפור, יש  לתאם מול אריאלה רונס צפריר, מנהלת מחלקת חינוך, מוזיאון ארצות המקרא: 054-445-3831 [email protected]

מוזיאון המוזיקה העברי פותח את שעריו למפוני הדרום והצפון, ללא תשלום

החל מיום ראשון, ה-29/10, יחדש מוזיאון המוזיקה העברי את פעילותו, ויפתח את שעריו למפוני הצפון והדרום ללא עלות (המוזיאון פתוח גם לקהל הרחב בתשלום רגיל). במוזיאון המוזיקה העברי 7 חללים, כל אחד מהם מוקדש לאזור שונה בעולם, ובהם כ-260 כלי נגינה נדירים וייחודיים שהגיעו מהתפוצות ומוצגים במוזיאון. בנוסף בחלל העברי, המוקדש לעבר המוסיקלי המיוחד של ארץ ישראל וירושלים, יוכלו ליהנות המבקרים מסיור בדגם בית המקדש הוירטואלי באמצעות משקפי מציאות מדומה (במוזיאון 16 עמדות) מה שהופך את הביקור במוזיאון לחוויה מרגשת וייחודית. הכניסה למוזיאון מותנית בהרשמה מראש, ניתן להרשם באתר המוזיאון: https://hebrewmusicmuseum.com/

תגובות

להשאיר תגובה