בעקבות אסון דליפת הנפש ולאור משבר האקלים קיימו פעילי ארגון ‘מגמה ירוקה’ מיצב מחאה בחוף הדולפינריום בו הם מעמידים למשפט את השרים שטייניץ, גמליאל ורוה”מ נתניהו “הם מעלו בתפקידם ובאמון הציבור”

על הטיילת של חוף הים הקימו דוכן עם סמל המדינה. על ספסל הנאשמים התייצבו השרים שטייניץ וגמליאל ולצידם ראש הממשלה נתניהו. לא מדובר בהמשך משפטו הפלילי של נתניהו כי אם מיצג מחאה של הארגון הסביבתי ‘מגמה ירוקה’ שהוצב בטיילת ליד חוף הדולפינריום כדי לעורר מודעות למחדל דליפת הנפט ולמשבר האקלים.

“המיצג שלנו אמור לזעזע את הצופים” סיפר ליאל בירן פעיל בארגון “אנחנו מדברים על אסון הנפט שעדיין מגיע אל החופים” ציין “אנחנו רוצים להזכיר לכולם את האחריות של הממשלה למחדל הזה. אנו גם רוצים להזהיר מפני האסונות הבאים שעוד צפויים לנו מפני שהממשלה מקדמת מדיניות של עידוד שימוש בדלקים פוסיליים (מאובנים) שהם מזהמים יותר.

גם הגז שכאילו מנסים למכור לנו שהוא ‘ירוק’ עלול לגרום לזיהום של מערכות אקולוגיות נרחבות בים בהם אנו תלויים כמו כן אלו מסוג הדברים שמחמירים את משבר האקלים שפוקד אותנו”.  לדבריו של בירן “לא מדובר פה באיזה כמה אלמוגים שנפגעים זה קשור לכל אחד ואחד מאתנו ואנו שומעים על שריפות ענק לצד שטפונות באופן הרבה יותר קיצוני”. 

תגובות

להשאיר תגובה