עמותת ‘עדי’ קיימה השבוע את הכנס הבינלאומי השנתי לאנשי מקצוע בתחומי הטיפול והשיקום, בהשתתפות מומחים, מהארץ, בילדים ובוגרים עם מוגבלויות מורכבות.הכנס עסק בסוגיות המורכבות איתן מתמודדות משפחות מיוחדות בימי הקורונה. “להחזיר את תחושת הביטחון למשפחות”

עמותת “עדי”, המטפלת באנשים וילדים עם בעיות התפתחותיות מורכבות, ערכה הבוקר את כנס  בינלאומי ראשון מסוגו “אתגרXאתגר” – התמודדות הורים לילדים עם צרכים מיוחדים בתקופת הקורונה.

הכנס נערך באופן מקוון ומטרתו מתן כלים מקצועיים לאנשי חינוך, רווחה ובריאות, עובדים סוציאליים, פסיכולוגים קליניים, יועצים חינוכיים ומטפלים פרא- רפואיים, המתמודדים בתקופה זו עם סיטואציות שלא נבחנו בעבר. העמותה העשירה את המשתתפים בכלים טיפולים ליצירת חוסן בקרב משפחות שמתמודדות עם בן משפחה עם מוגבלות בתקופת הקורונה והתמודדות עם אתגרים רפואיים תקדימיים כגון שהייה ממושכת בבידוד, חרדה קיומית וחשש מהידבקות הילד, העדר מסגרות של פנאי, ועוד.

בין המשתתפים: שגריר הולנד בישראל האנס דוקטור, יו”ר הכפר השיקומי “עדי נגב-נחלת ערן” אלוף(מיל’) דורון אלמוג, מנכ”ל “עדי ירושלים” שלומית גרייבסקי, פרופ’ מולי להד וד”ר אייל דורון- מומחים בעלי שם עולמי לטיפול במצבי לחץ והתנהלות במצבי חוסר ודאות, עובדת סוציאלית לילה סועאד וד”ר רובי רוגל.

הכנס התמודד עם סוגיות מורכבות ביותר עבור משפחות לבוגרים ולילדים עם צרכים מיוחדים, קושי שניצב על הגבול הבלתי אפשרי בתקופת הקורונה, כשמדברים מחד על אוכלוסייה שזקוקה למגע וקרבה אנושית יותר מכל  ובאותה נשימה נמצאת בקבוצת סיכון לפגיעה קשה כתוצאה מהמחלה.

שלומית גרייבסקי, מנכ”ל עדי ירושלים: אמרה בכנס: “כנס זה ראשון מסוגו, מיועד לאנשי מקצוע מתחום הבריאות, הרווחה והחינוך שרוצים להעמיק בידע ובכלים כיצד לסייע להורים בהתמודדות עם האתגר הכפול. בשנים האחרונות העמותה הקימה מחלקת מחקר והדרכה שמתמקדת ביצירת בסיס מקצועי משותף בין מרכזי העמותה השונים ויצירת קשר עם מוסדות אקדמאיים בארץ ובעולם על מנת להרחיב את הכלים והידע המקצועי”.

מירי אריכא, מנהלת “עדי” בשבילכם, מרכז מידע, הכוונה וליווי למשפחות של ילדים ובוגרים עם מוגבלות:
“תקופת הקורונה טומנת בחובה אתגרי חינוך מורכבים ביותר כמעט עבור כל בית בישראל, כאשר אנו מוסיפים למשוואה הזו את המשתנים איתן נדרשות להתמודד משפחות לאנשים עם צרכים מיוחדים, אנו מקבלם אתגר על סף הבלתי אפשרי. התקופה הנוכחית הביאה למוקד ‘הקו החם’ שאלות וסוגיות מורכבות ביותר שלא התמודדנו איתן בעבר, החל ממשפחה מיוחדת שנאלצת להיכנס לבידוד עם ילד שמצריך טיפול אינטנסיבי ועד הקושי שבהיעדר מסגרת פנאי תומכת לילד עם המוגבלות. מטרת הכנס היא לספק את המענה המקצועי ביותר, לתת כלים לאנשי המקצוע שבאים במגע עם משפחות של ילדים עם מוגבלות, הכוונה מיטבית של המשפחות, חיזוק מקורות הכח שלהם ובניית חוסן להתמודדות במציאות המורכבת”.

תגובות

להשאיר תגובה