תקופת בחינות הבגרות התחילה ובקמפוס אנקורי בעיר הופיעו התלמידים בפיג'מות ליום לימודים הפוך – בלילה לומדים ובבוקר נחים

בחינות הבגרות יצאו לדרך ובקמפוס אנקורי בעיר בחרו בדרך מיוחדת להכין את התלמידים לקראתם, כאשר בלילה שבין חמישי לשישי, בשעה 21:30 נדלקו האורות במסדרונות הקמפוס ומורי ותלמידי כיתות י"א בבית הספר הגיעו לבושים בפיג'מות ל"יום לימודים הפוך" שנמשך עד שעות הבוקר המוקדמות (05:30)

בתוך כך, לאורך כל הלילה נהנו התלמידים ממערכי שיעורים חווייתים אשר שמרו על עירנותם בדרך מקורית. כך לדוגמא, במסגרת שיעור היסטוריה הפכו הכיתות לחללי למידה ייעודים אשר בכל אחד נלמד נושא אחר מחומר הלימוד לבחינה. קבוצות התלמידים המצומצמות אשר עברו בין הכיתות, דנו בנושאים השונים לרבות העלייה השניה, המחתרות ובית שני, בחנו אחד את השני בשאלות אפשרויות מהבחינה ובסיום כל השיעורים נהנו מארוחה לילית מאוחרת.

דיויד קלאר, מנהל קמפוס אנקורי תל אביב: "שנה אחר שנה, תקופות הבגרויות מביאות את התלמידים למצבי לחץ קיצוניים ולחיפוש דרכים שיסייעו להם לצלוח אותן. פעילויות מיוחדות ומפתיעות מאפשרות לתלמידים להתחבר לחומר הלימוד בצורה בלתי אמצעית ומגייסות מהם מאמצי השקעות נוספים. מעבר לכך, שבירת השגרה היומיומית מחזקת את הקשר בקרב התלמידים ובין התלמידים למורים".

"עוד לא יצא לי להגיע ללימודים בלילה", אומר יואל סדן, תלמיד הקמפוס ומוסיף: "זו הייתה חוויה אחרת ומיוחדת. הלילה היה עמוס בלימודים אבל השילוב של פעילויות מיוחדות, אווירה טובה ומלא הפסקות אוכל ליליות שמרו על העירנות והריכוז של כולנו".

תגובות

להשאיר תגובה